GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Doğan) #589

Ben bugün nihayet gidip turladım fuarı. İndirimler pek tatmin edici değildi. Çoğu kötüydü. İnsanlar deli gibi kitap alırken cüzdanlarına vurasım falan geldi o derece. Durun yapmayın, almayın diye bağıracaktım :sweat_smile:

Can'ın mini kütüphanesini faiş fiyatıyla hep internette görüyor fiyatına sövüyordum. Gerçek haliyle gördüm. Çok sevimli. Ama fiyatı yine çok pahalı. Fuar fiyatını sormadım ama ortalama fiyatı 250 TL.

Belkide kampanya olarak gözüme çarpan tek şey bu Tolkien seti oldu.Metis Yayınları katılmamış fuara, o yüzden LOTR' a dair birşey yoktu.

Birgün hepsi benim olacak. Bakmaya doyamadım.

Hepsi..

Kampanyalar/İndirimler
(Asude) #590

İthaki bilim kurgu klasikleri...

(Cem) #591

Ya şu mini kütüphane daha mantıklı bir fiyat olsa direk alacağım içim gidiyor.

(Doğan) #592

Can Yayınları sağolsun, yayınevi dünyasının Apple'ı gibi. Bu hizmeti sunuyorsam paraya kıyacaksın diyor. Yoksa gayet belli yani bu mini kitap maliyetinin daha düşük olduğu.Keşke ucuza satsalar herkes alsa, faydalansa. Toplu ulaşımda okumak için müthiş bir kolaylık. Ama e-kitap gibi fiyatlandırma yaparlarsa sıkıntı.

(Col Serra) #593

Bende 5 tanesi falan eksik, Sürgün Gezegeni'ne 8 lira demeseydi alacaktım hemen orada da :smiley:
Sahafları kurcalayıp 15 fasiküllük Gambit serisini 50 liraya kapadım, böyle indirim hiçbir yerde yok :smiley:

(Doğan) #594

Kitapyurdu Bahar İndirimi başladı. Ama haberler kötü, indirimler tırt. Yayınevleri çok cimri davranmış. Genel olarak %30-35 seviyelerinde. NTV hariç tanımadığınız sürüyle yayınevi ise %45-50.

• Mesela NTV Yayınları %50 indirimde. Baya iyi buraya özel bir indirim olduğu belli. İdefix'te de böyle miydi hatırlamıyorum. Ama değerlendirilmeli.
  • Martı Yayınları %40 gibi güzel bi indirimde ama hepsiburada.com üzerinde uzun süredir o indirim oranındaydı. Yine de iyi.
  • Pegasus %37 ile değerlendirilebilir. Diğer sitelere göre güzel bir oran.
  • İthaki Yayınları %25 gibi tırt bir indirime sahip. Halbuki hepsiburada.com üzerinde %35 indirimi mevcut.
  • Kabalcı %30 indirimde ama babil.com' da %40.
  • April Yayıncılık %35 ama babil.com' da %40.
  • Yapı Kredi Yayınları da %30 yapmış ama babil, hepsiburada %35.
  • İş Bankası, Epsilon, Can Yayınları, Kronik Kitap, falan çoğu yerde %35 zaten.
  • Metis ve İletişim Yayınları sağolsun CNR Kitap Fuarı'na gelmediği gibi buraya da bulaşmamış. Özel indirim uygulamamış. Sabit %20.

Aklıma gelip de kontrol ettiğim yayınevleri bunlar. Genelde takibimde olan yayınevleri, bazılarının indirimleri %30 ve altı olduğu için yazmaya gerek bile duymadım. Zaten Kitap fuarında bile çoğu yayınevi %30 uyguluyor. Gidip seç-al, elden alışveriş daha mantıklı.

Alışveriş yapacaksanız kesinlikle fiyat karşılaştırması yapın. İndirim ayağına ters köşe olmayın. Babil.com' un indiriminin devam ettiğini unutmayın. Yüklü siparişlerde D&R, idefix, Eganba, Okuoku, Hepsiburada, BKM kitap, Oda Kitap, Sözcü Kitabevi sitelerinden tek tek fiyatları arasında karşılaştırma yapın.

Benim beklediğim gibi bir indirim olmadı. Kitapyurdu'na yakışmadı. Halbuki diğer siteler arasında fiyatı her daim düşük olan 2-3 yerden biri. İdefix Sanal Fuar hala favorimiz.

Kampanyalar/İndirimler
(Doğan) #595

Bir Bahar İndirimi de D&R' dan geldi. Farklı bir şey yok. Kitapyurdu ile neredeyse aynı indirim oranları. İndirim süresince Bukol ile kargo bedava gibi güzel bir seçenek var sadece. (Kitapyurdu'nda ise 3-10 Mart arası)

(And Now My Watch Begins) #596

Ey Geekler ! aranızda Conan okuyan var mı ? Hangi kitap alınmalı , Hangisi okunmalı , Tek Cildi var mıdır ?

(Güray Orçun) #597

Yazarı John Flanagan olan macera, biraz da fantastik 12 kitaplı seri Gölgelerin Efendisi (Ranger's Apprentice) bende en çok iz bırakan seridir. Kitapçılarda aslında ortaokul çağında ki çocuklar bölümünde satılan bi kitap olmasına karşın sayısız kere bitirmiş olup büyük bir fanı olarak hayatıma devam etmekteyim.

(Cem) #598

Kitap Kulübü yeni etkinliği için kitap seçimi başlatalım. 2 gün boyunca seçim açık kalsın, eğer istek olursa, sonrasında oylamayı yapıp kitabımızı seçeriz. Bakalım katılım nasıl olacak. Etkinliğe katılacak olup, kitap önermek istemeyen de ses etsin, ilgiyi de görmüş oluruz. En az 1, en fazla 2 kitap olacak şekilde önerelim.

Isabel Allende - Ruhlar Evi | Palahniuk - Tıkanma

(Deviant) #599

Evvet gençler, yeni etkinliğimiz kapıya dayandı. Önerileri olan varsa alalım onları. Hazır YGS'den de çıktınız, kutlama ya da üzüntünüzü gömme aracı olarak kitap okumak gibisi var mı? :smile:

(Col Serra) #600

Dune okuyalım DUNE!
Ayıptır söylemesi İthaki'nin bilim kurgu klasikleri dizisinden iyi bir alışveriş yaptım da, bilim kurgu okuyalım bence :smiley:

(İlayda Uğurlu) #601

(Furkan YAKIN) #602

bu gönderimimi burayada bırakayım

(Gülşah) #603

Sineklerin Tanrısı- William Golding

(Mert Altunköy) #604

Ölmek İçin On Üç Sebep ~ Jay Asher

Okurken ağladığım ilk kitap. 31 martta Netflix'ten dizisi de çıkacak. Okumanızı ve dizisini izlemenizi öneririm.

(Cem) #605

Küçük hatırlatma: Eğer katılmayacak olup, sadece kitap önerisi olarak yazıyorsanız, önerileri buraya yazalım.

(Burkay) #606

Ben de varım.

Hi guyz!

(Doğan) #607

Bu öneriye ben de varım. Ben de Dune diyorum.

(Cem) #608

Bugün 20:00 gibi anketi açarım, seçileni okuruz. Eğer Dune seçilirse (istek çok) seri olarak girişelim. Önemli Not: Oy atarken lütfen, etkinliğe katılmayacak olup, bu kitap güzel bunu oylayayım şeklimde oy kullanmayın. Burada açılan oylama, 'en iyi kitap' seçimi veya katılmayacaklar için kitap öneri anketi değil, beraber okuyup tartışacağımız kitabı seçeceğiz. Hani Dune seçildi diyelim, atıyorum 10 oyla, gidip seriyi sadece 2 kişi okumayalım kulüple.