GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Şıpıdık öldürmeli) #630

Aglatir bu fiyat yurek yakar fakat deger de ayni zamanda

(Boş İnsan) #631

Valla ben iki tane sıfır buldum burdaki kitapçılarda 47-50 TL arası ayrıca ilk 3 kitabı var onları bozdurmayı düşünüyorum :smiley:

(Çağlayan) #632

Galiba ilk kez elimde bulunan bir kitap değerlendi :smiley:

(Şıpıdık öldürmeli) #633

Ingilizcesini bir arastirayim belki bir tik daha uygun fiyatli bulurum dicem ama pek bir utopik oldu sanki bu dusunce
Cok da utopik degilmis 6 dolar shipping vs eklenince 50-55 lira civari bir fiyat oluyor 1 kitap
Gerci bu sefer de ayni o fiyata gelcek gibi, neyse...

(Greymane) #634

Kitap fuarlarında sahaflara bakın, beklemediğiniz yerlerden çok ucuza kitaplar çıkabiliyor.

(Doğan) #635

Okuoku.com 'da kalmıştı ya en son o da bitmiş. Geçmiş olsun :smiley: 3 ay önce her kitap satış sitesininin ana sayfasında 32 TL'ye kalıcı indirim ile satılan kitap artık karaborsa.

İnternet üzerinde satışı olan tek yer burası olabilir.
https://www.insancilkitap.com/kitap/otostopcunun-galaksi-rehberi-besibiryerde-47855
Burada da 60 TL. İnat edip almayacağım. Zaten çok okumak istediğim bir seri değildi ama kitaplığımda bulunmasını isterdim yine de. Ama tekrar baskıya gireceğini düşünüyorum. Kabalcı olmasa dahi yarın başka bir yayınevi, yayın haklarını alabilir diye düşünüyorum. ( Eyy İthaki duy bizi! )

(Golden Guardian of Good) #636

D&R'da oyun oynuyordum bu kitapla ya. 40 TL civarındayken sepete ekle-çıkar yapıyordum hobi olarak. Alırım ya birgün kafasında diğer kitaplara öncelik verdim. Geçen ay kaç kitabevi gezdim bulunduğum şehirde, sonunda bir yerde buldum. Adamlar yayıncının orijinal kapağa eklediği 60 TL'lik fiyatın üstüne 85 TL etiket yapıştırmıştı. Kıydım paraya aldım. Şimdi 200 olmuş.

(Doğan) #637

Benim anlamadığım şey, bir anda her yerde nasıl bu kadar çabuk tükendiği? Her site elinde kalan 2-3 adet kitabı mı satmaya çalışıyordu ki?

Aklıma geldi de bunun sebebi @sutdokmusjedi olabilir. Kitaplığını gösterdiği videosunda, gelmiş geçmiş en iyi kitap olduğunu ve kendisini izleyen herkesin kesinlikle okuması gerektiğini açıkladı. Videoyu 13.000 kişi izlemiş. Bunların %5'i kitabı almaya karar verip, Türkiye genelinde stokları tükettiler diye düşünüyorum :smile:

21:26*

(sergen) #638

geçen d&r dan hayvan çiftliğinin ingilizce versiyonunu alayım dedim incecik 30 sayfa bilr olmayan kitaba 50 lira dedi elimde tutamadım sanki altın mübarek..

kitap almak için çok yanlış dönemde ve ülkedeyiz bee..

(Şıpıdık öldürmeli) #639

O konuda haklisin bende dr'in gereksiz pahaliligini bildigim icin direkt amazona diger sitelere bakiyorum karsilastirma yapiyorum mantikli geleni aliyorum

(sergen) #640

internete güvenemiyodum şimdiye kadar ucuza geldiğini görüyorum ama ya gelmezde para güme giderse düşüncesi beni benden alıyordu geçen haftaya kadar. laptop'un klavyesi bozuldu mecbur ya yaptırıcam yada dandik bitane alıcaktım gittigidiyor'dan aldım ertesi gün de geldi, hoş gidip bakıp alacak olsam almayacağım bir klavye geldi ama bu biraz güven yarattı. kitap listem vardı zaten idefix'te en yakın zamanda kral katili güncesini toptan almayı planlıyorum.

bu konuda tavsiye edeceğiniz " aha buraya gözü kapalı güvenirim" diceniz bi yer var mi ?

(Boş İnsan) #641

Merhaba. Sana kötü haberlerim var. Ben Rüzgarın Adı'nı en son D&R dan satın aldım sipariş hazırlanıyor aşamasına geldim ama stoklarında bittiği için siparişimi iptal ettiler. Yani Kral Katili Serisi de artık bulunduğu yerde alınması gereken kitaplardan muhit. İdefixte de yok Rüzgarın Adı sadece Bilge Adamın Korkusu var.

(Şıpıdık öldürmeli) #642

Nedir bu kitaplarin tukenmesi durumu yarebbi neye niyet etsem bitmis gitmis

(sergen) #643

haydeee, ben listeyi ayarladığımda vardı ya hepsi sadece 3lü satın almaya çalıştığım paket halinin stoğu bitmişti..

şimdi kontrol ettimde ilk kitabın adı bile geçmiyor :confused:

gelde veryansın etme..

(Golden Guardian of Good) #644

Zaten bulursanız da sakın almayın. Rüzgarın Adı'nın 6.baskısı her yerde sorunlu. Kitabın tamamında mürekkep tonunda açılmalar var. Bazı noktalarda okuyabilmek için çaba göstermek gerekiyor. Elime 5 nüsha geçti 6.baskıdan, hepsi aynı. Yeni baskıyı bekleyin ve online alışverişten daha pahalı olmasına rağmen gidip kitapçılardan sayfa sayfa kontrol ederek alın.

(Ataberk ) #645

İki seriyi de almayı planlıyordum yaza doğru ama baya geç kaldım göründüğü üzere.Çok kitap okunan bir ülkede olsak hadi neyse şuan anlam veremiyorum olanlara.

(sergen) #646

çok kitap okunan bir ülke değiliz ama okuyan da iyi okuyor yani. asıl sorun bence kitapların çok satılması değil az basılması.

(Ataberk ) #647

Haklısın okuyan fazla okuyor okumayan hiç okumuyor ve yayınevleri de az basıyor.Neresinden tutsam elimde kaldı :slight_smile:

(salih çolak) #648

D&R bunu sürekli yapıyor. Stokta var gösteriyorlar ama sipariş verdikten sonra ne hikmetse kalmamış oluyor. D&R dan siparişi bıraktım bu yüzden.

(Barış ) #649

dr den zaten kitap almamak lazım bence adamlar resmen kartelleşmiş.