GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(falanfilan) #670

Ucundan mı bakıyordun.

(Mustafa) #671

Normal kitabı açıp okursun ya,ben daha az aralıyordum :slight_smile:

(falanfilan) #672

Usta sen ne yapmışsın ya benim bazı kitaplar aç kapa yapmaktan şişti.

(sergen) #673

@KendinceOkur
ortaokuldayken bir edebiyat hocamız vardı kitabın okunup okunmadığını anlamak için o kök kısmına bakardı.

okunmadığını anladığında uçan tekmeler falan hep havalarda :joy:

o okulda okusaydın kitap okumaktan soğurdun.(hoş ben bu sayede okuma aşkı edindim ama)

edit: telefon yanlışlık yolladıydı..

(Simay Türkmen) #674

Asla sayfa kıvıramam ama kitabı bir defter gibi kullanırım. Beğendiğim yerler, kitapta üzerine kendimden de bir şeyler eklemek istediğim cümleler. Kısacası o kitabı 5 yıl sonra elime aldığımda rastgele sayfa sayfa gezerken kendime bıraktığım notları görmek, ideolojimi, dönemi karşılaştırmak belki ders çıkarmak belki maziye gitmek, küçük bir tebessüm veya gözyaşı. Yazar kendinden bir şeyler katıyorsa esere ben de kendimden bir şeyler katıp onu bir güzel harmanlamayı görev biliyorum kendime.

(Mustafa) #675

Çılgınlar gibi kitap alıyorum, ama okuyup bırakıyorum bi bunalmışlık var.Çok moralimi bozuyor bu durum.Eskiden yemek yerken bile kitap okuyan bana ne oldu?

(Cem) #676

http://muhit.geekyapar.com/t/muhit-kutuphanesi-a-k-a-kitap-onerileri/11013?u=nemo | Merve aslında şu başlığı değiştirsen daha iyi olabilir, hani sonunda (a.k.a kitap önerileri) kısmına hiç gerek yok, muhit kütüphanesi yeterli. Çünkü açıldığında da genel olarak edebiyat üzerine her türlü muhabbet üzerine açıldı, tek öneri üzerine değil, yanlış anlaşılıyor. Bu yüzden öneri dışında olan muhabbetler buraya taşıyor. Kulüp ile ilgili bir şey mi yazıldı diye bakıyorum, kulüp dışı konulara çok kayıyor.

(Emir) #677

Bu Mustafa Kutlu'nun Mavi Kuş'unun sonu ne öyle ya :d 3 dakika süre versin daha mantıklı son bulurdum. Böyle kitaba böyle son, ilginç.

(Merve Bilgiç) #678

Orayı ben eklemedim zaten, daha sonrasında eklediler. :neutral_face:

bu arada uzun zaman önce açıldığı için sanırım, düzenleyemiyorum :confused:

(Doğan) #679

Bu konuda ben de kararsız kalmıştım. Sanırım Kitap muhabbetleri, haberleri ve anketleri Muhit Kütüphanesi 'nde yapılmalı. İlk mesaja bakarsak yani aslında bu konunun sonuna (A.K.A Kitap Önerileri) kısmı getirilmeli doğru mudur?

(Cem) #680

Yok benim kastım, kitap önerileri vb. kulüp ilgilendiren dışında her şey orada. Silinmesi daha iyi olur dediğim, sadece onunla kısıtlanması algılanmasın diye.

(Salihalpo Anısına) #681

(Kaan ) #682

Amerikan Tanrıları'nı alıp almamak konusunda kararsız kaldım dizisi çıkınca hevesim kaçtı almaya sizce almalı mıyım ? Gerçekten iyi bir kitap mı ?

(Deviant) #683

Evet.

(And Now My Watch Begins) #684

Bu arada Geekyaparın okuduğu kitaplar ile ilgileniyorsanız twitchde Yüconun dün açtığı yayını izleyin derim . Turgut ve Alp ile beraber komple kitap konuştular

(Cem) #685

@bruiser Yukarıda yazdığımız Muhit Kütüphanesi başlığını, dediğimiz şekilde değiştirebilir misin?

(Berna Ece Gündüz) #686

Yip yip, hallettim

(Serhat Pehlivan ) #687

tavsiyelerin üzerine Kralkatili ve Anayurt u bende aldım.

(Boş İnsan) #688

Sen şimdiden Bilge Adamın Korkusunu sepete ekle gelecek hafta sana kolaylık olsun :slight_smile:

(BW) #689

İki Dostoyevski kitabı arasında kaldım. İkisini de okuyacağım ama sizce hangisini okuyayım?

Suç ve Ceza mı yoksa Karamazov Kardeşler mi?