GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(And Now My Watch Begins) #710

Bu kitabı okumuş olan varsa spoilersız düşüncelerini yazabilir mi ? Lütfen

(Halil Bilginer) #711

meraklıları için sir alex ferguson - benim hikayem çok güzel kitap

(Fransuva'nın Ayranı) #712

Kralların yolu hariç çevrilen bütün kitapları okudum. Steelheart'ün son kitabı da çıkmış onu da geçen gün bitirdim.

(Mustafa) #713

Brandon Sanderson okumaya kralların yolu ile başlasam olurmu ?

(Fransuva'nın Ayranı) #714

Steelheart ya da sissoylu(mistborn) ile başlamanı tavsiye ederim ben daha çok çünkü yazım diline alışman kolay olur.

(Pello) #715

Steelheart ve Sissoylu yazım dili olarak benzer değil. Steelheart baya basit daha çok ergen kitabı dediğimiz türde bir kitap. Brandon Sanderson hem çocuklar, hem genç yetişkin hem de yetişkinler için fantazi serileri yazan biridir ve bütün serileri benzer yazım dilinde olmuyor.
Bence Elantris (tek kitap) yada Sissoylu serisiyle başlayın derim. Zaten yazarı sevince bütün yazdığı kitapları okuyacaksınız :d (Yazarı severseniz Fırtınaışığı Arşivleriyle hayranlığınız kat kat artacak zaten)

(sergen) #717

bunu buraya koyayım belki arayanını bulur.

(Aklı olan delirsin. ) #718

Gençler sonunda üşengeçliğimi yenip otostopçunun galaksi rehberini okumaya karar verdim ama 5kitaplı halinimi yoksa tek bir tane ciltlimi alayım bilemedim. Ciltli olan daha uygun ama 5kitaplı halindeki sayfa sayısının en az 200-300 sayfa fazla olması beni arada bıraktı. What should I do?

(Boş İnsan) #719

Alfa yayınlarının çıkardığı kitapları elime almadım yani sayfa sayısının neden az olduğu ile ilgili bir fikrim yok. Otostopçunun Galaksi Rehberi çok uç noktada bir kitap yani ya insanlar aşırı sever gider hem ciltlisini alır hem de tek tek alır arşivini süsler (ben onlardanım) ya da ilk kitabı okur ve sevmez. Ayrıca ben yeni ciltli versiyonun tasarımını da beğenmediğim için bence ilk kitaptan bir oku. Çok beğenirsen zaten kaçışı yok ciltliyi de bir gün mutlaka alırsın :smiley:

(Aklı olan delirsin. ) #720

Decision has made then. Ciltsiz alıyorum😀

(Can) #721

Bunun nedeni punto farkıymış, yani öyle demişler.

(Alfie Solomons) #722

İlk 3 kitabı 2 hafta içinde bitirdim ama bitmiyor ya bu meret.Seriden mi sıkıldım nedir

(Boş İnsan) #723

Ben serinin net en zayıf kitabı olarak buluyorum ya. Hele bir günahı var kitabın. Yıllar geçsede affetmem.

(Alfie Solomons) #724

Kitapta da zaten sürekli bu hikayeden sıkıldıysan ve Ford Marvin merak ediyorsan bir sonraki kitaba atla diyor.Ne yapmaya çalışmış Douglas Adams anlayamadım.Spinoff gibimsi bir şekilde çıkarsaymış keşke bu hikayeyi.

(Fingolfin) #725

Şu an cesur yeni dünya okuyorum ama okumaya başladığımdan beri beni içine çekemedi. Şuan 65. sayfadayım devam etmeli miyim ?

(Batuhan) #726

Bendede sürgün gezegeninde olmuştu aynısı. Bırakıp ejderha mızrağını okudum sonra sürgün gezegenine dönüp şıp diye bir çırpıda bitirmiştim. O anki ruh halinle falan alakalı galiba

(Col Serra) #727

Bırak kitabı, sonra tekrar şans verirsin.

(Fingolfin) #728

Bunu bırakıp başka esere geçmek isterdim ama yarım bırakmayı hiç sevmiyorum kararsız kaldım. Peki bunların arasından neye bakmalıyım

(Col Serra) #729

Okuyamıyorsan yarım bırakacaksın, hiç öyle kasmaya gerek yok keyfin olduğu zaman okursun.

Otostopçu :+1:

(Miraç) #730

Hayvan Çiftliği. Bir solukta bitirdiğim bir kitaptır. Eğer siyaseti biraz seviyorsan onu öneririm. Bunların hepsi güzel kitaplardır ama. Hepsini okumalısın.