GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Serhat Pehlivan ) #731

Başta hiç sarmamıştı Rüzgarın Adı ama şuan elimden bırakamıyorum. Bitirip 2.kitabı alacağım hemen. 3.kitap ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı? Bir de ince bir kitap daha var onun hikayeyle bağlantısı var mı?

(sergen) #732

2 kitap için acele etme. sindire sindire oku. bende seninle aynı düşüncede idim. rüzgarın adı 10 günde falan bitti ama bilge adamın korkusuna başlamadım çünkü 3. kitap için 2018 diyorlar bide onun çeviri süresi falan olur… acele etme yani :wink:

(Batuhan) #733

Tabiikide Hobbit :smiley: e-Book okurlen bende gözün yorulupda okumaktan soğuya bilirsin bu arada. Arka tonu kahverengiye çevir beyazdan. @Goddoman dune çoçuklarını ne zaman okuyacağız ?

(Col Serra) #734

Başlığı açık, anketi de açık sanırım. Oylayın, ben de Mesih’i okur yetişirim sizlere :smiley:

(dubliner) #735

Ben Yabancı diyorum.

(Deniz) #736

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesini belki biliyorsunuzdur. Taşınmış, yeni yeri harika değil mi?

Ünlüler gelmis açılışa kaçırmışız :smile:

Niye bu kadar PR yaptım bilmiyorum. Kendileriyle bir alakam yoktur :smile:

(Boş İnsan) #737

Sevgili Muhitdaşlar. Son olarak Silmarillion’u okuyup bitirdim. Bildiğiniz gibi İthaki’nin Silmarillion kitabı baya detaylı ve güzel. İçinde Hurin’in Çocukları, Akalabeth vb kitapları bulunduruyor. Ben Silmarillion’u okuduktan sonra sırayla Hurin’in çocukları, Bitmemiş Öyküler, Hobbit, Yüzüklerin Efendisi okumak istiyordum. Ama Silmarillion’u okuduktan sonra Hurin’in çocukları birazcık sıkıcı olmaya başladı çünkü aynı hikayeyi okudum ana hatlarıyla.

Şimdi sizden yardımınızı istediğim konu sizce Hurin’in Çocukları ve Bitmemiş Öyküleri kendimiz zorlayıp okuyayım mı yoksa direk Hobbit’e geçeyim mi?

Muhit Kütüphanesi 📖
(Gülçin Akın) #738

Bence zorlamayın kendinizi. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’yle devam edin. Orta Dünya özlemi çektiğiniz bir vakit de Hurin’in Çocukları ve Bitmemiş Öyküler’e dönersiniz.

(Aklı olan delirsin. ) #739

Bence tüm seriyi bitirdikten sonra bitmemiş öyküleri oku çünkü b.ö. çoğunlukla okuduğumuz kitapların aralarını dolduruyor. Hurin’in çocuklarını ise

Okuyabilirsin.

(Boş İnsan) #740

@enlied @arjinonuk İkinize de ayrı ayrı çok teşekkür ederim :slight_smile:

(ufkclk) #741

Bencede hobbit. Bazi kitaplarin sirf para icin yazildigini dusunuyorum.

(Fransuva'nın Ayranı) #742

Ben önce ciltli sonra tek tek okudum bir fark hatırlamıyorum.

(Fransuva'nın Ayranı) #743

Aslında doldurmuyor sonuçta öyküler tamamlanmamış
@Bunn-Y bitmemiş öyküleri okumak zordur haberin olsun aynı pasajın 3 farklı versyonu oluyor.

(Liquidman) #744

Steelheart serisini okuyan var mı? İnternette doğru düzgün bilgi bulamadım, 3. kitap son kitap mıydı, daha çıkmayacak değil mi? Bir de Barut büyücüsü serisi de 3 kitap mı olacak? 3. kitabın çıkışını nereden takip edebilirim?

(Fransuva'nın Ayranı) #745

Steelheart’ü okudum. 3.kitap son kitap ama sonunu ilk kitabın sonu gibi epik güzel değil.
Barut büyücüsünü bilmiyorum ikincisi yeni çıktı.

(Sapere Aude!) #746

Bugünden itibaren 1 haftalık bir boşluğum olacak, okuyacak kitabım da var ama bu kitabı kesin okumalısın dediğiniz, farklı önerilerinizi bekliyorum.

(Deniz) #747

Hangi tür istersin, felsefe mi?

(Col Serra) #748

Nefesini tutup okumaya başlasan, nefesini verdiğinde biter. Öyle bir kitap.

(Sapere Aude!) #749

Amat’ı okudum, öneri olarak gelmesi gülümsetti. Diğer kitaba bakacağım :slight_smile:
@Truevoyageisreturn hiç fark etmez, her türe açığım :slight_smile:

(Deniz) #750

Tarih okumak istersen Hobsbawm’ın tarih serisini önerebilirim. Ben kendim hepsini baştan sona okumuş değilim. Fakat ara ara dönüp bakıyorum hep, güzel oluyor.

Roman istersen Dostoyevski, hikaye istersen Cortazar oku. Herhangi bir şeylerini okuyabilirsin :sunny: