GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(falanfilan) #771

Belgeselini izledim müthişti.

(büşra) #772

Bundan altı ay kadar önce okumaya yeltendim ama hiçbir yerde bulamamıştım. Sahaflarda bile hatta. Basılmıyor falan demişlerdi bana; sen nerden almıştın acaba? :cherry_blossom:

(Fransuva'nın Ayranı) #773

2006dan sonra basılmamış kütüphanelerde var

(büşra) #774

Öyleyse kütüphanelere bakacağım, teşekkürler. :cherry_blossom:

(Taylor Swift Fanboi) #775

Ben ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Şimdi bulması çok zor, sahaflarda çıksa bile yanlış bilmiyorsam fiyatı 130-150 bandında.

Edit: en son 2006 basıldıysa çıktığı zaman almış olamam ama gayet gidip D&R’dan almıştım :smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #776

Sanırım 2009 daha fazla değil kimin bastığını biliyoruz kitabı sonuçta.

(Sapere Aude!) #777

Çok ilginç. Ben de Tüfek, Mikrop ve Çelik’in Nisan 2016 basımı var, Haziran 2016’da almışım.

Edit: Aldığım kitaplara tarih atmam sonunda bir işe yaradı.

(Hakan) #778

Arkadaşlar ilk defa Dan Brown okuyacağım da Başlangıç kitabını almayı düşünüyorum, herhangi bir kitabın devamı değil dimi ? Yazarın diğer kitaplarını almama gerek yok sanırım.

(Gizem) #779

Tüm kitaplarının baş karakteri aynı oluyor zaten.
2 kitabını okursan diğerlerini okumana gerek kalmıyor hep aynı sırayla yazıyor kitaplarıda Vinci’nin şifresi güzel kitaptır onu tavsiye ederim

(Doğan) #780

Baş karakter Robert Langdon 'ın yer aldığı kitaplar sırasıyla şu şekildedir;

Melekler ve Şeytanlar
Da Vinci Şifresi
Kayıp Sembol
Cehennem
Başlangıç

Ben ilk olarak ikinci kitabı okudum çoğu kişi gibi. Kaçırdığım pek bir şey olmadı gibi hissettim. Tüm seriyi okuyan birine sormak gerekir.

(Taylor Swift Fanboi) #781

Ben başlangıç hariç hepsini okudum ama öyle bir devamlılık falan yok. Lakin Cehennem’in finalinde olan şeyin bir sonraki kitapta biraz işlenmesi lazım.

(🔫) #782

5’inide okudum kitapların bayılırım Robert Langdon’a ayrıca ilk olarak Melekler ve Şeytanları okuduğunuz takdirde gerisini istediğiniz gibi okuyabilirsiniz.

Not= aslında MvŞ’ıda ilk okumanıza pek gerek yok ama Anakarakteri ilk olarak tanıtılan kitap olduğu için sonraki kitapları okurken karakteri benimseyin diye diyorum.

(Fransuva'nın Ayranı) #783

Bir ara tamamını okuyayım.

(Deniz Lala) #786

Merhaba bu başlığa yeni geldim. Şu an okunan bir kitap yok sanırım doğru mu anladım?

(Berk Kaynak) #787

Şu anda Dostoyevski’den Yeraltından Notlar okuyoruz. Tekil kitap okuduğumuz kulübümüz şimdilik askıda ancak yakın zamanda devam edecek. Ayrıca daha önce açılmış etkinliklere de katılabilirsin. :slight_smile:

(Deniz Lala) #788

Teşekkürler. Daha önce okuduğum bir kitaptı ama yine de başlığa yönlenebilirim :smile:

(Hasan Dogukan Aksu) #789

Bu kitap hakkındaki görüşleriniz?

(Can Cenk KELEŞ) #790

Öncelikle, sevgiler GeekMuhit! Seviye 0 üye dostunuz olarak, kendi bakış açımdan birkaç kitap önerisi, ve bu kitapların ufak bir tanıtımını yapacağım. Eğer bir kitap okuduğunuz zaman herhangi bir ön bilgi görmek istemiyorsanız, kitap adını gördükten sonra, kitabı almanızı rica edeceğim. İyi okumalar efenim!

1-) “Stefan Zweig-Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu.” Eser, adından da anlaşılacağı gibi, bir kadının hayatını ele alıyor. Lakin durum biraz farklı, spoiler vermeden özetleyecek olursak; bir fahişenin, bir yazara olan aşkı ve mektubunu inceleyen, her seferinde, “Bir erkek nasıl bir kadının iç karmaşasını bu kadar iyi ele alır?” diye sorduğum ve etkilendiğim bir kitap.

2-) “Stefan Zweig-Satranç.” Yine Stefan Zweig’ten bir eserle karşınızdayım. Eser, Amerika’dan, Arjantin’e gitmekte olan bir vapurun içindeki Dünya Satranç Şampiyonu ve Dr.B. adlı abimizin arasında geçip, onların hayat hikayesini ele alan hayata dair bir veda niteliğindeki kitaptır. Yazar, bu eseri yazdıktan sonra yaşadığı iç bunalımlardan ötürü, eşi ile birlikte intihar etmiştir. RIP KOCA YÜREKLİ ZWEIG

3-) “Amin Maloouf-Doğunun Limanları.” Eğer tarih ve akıcılığı bir arada arıyorsanız, sayfaları nasıl geçtiğinizi fark edemeyeceğiniz güzellikte bir kitaptır. İçinde Osmanlı Sarayından bir Sultan’ın soyundan gelen, padişah değişikliğiyle Adana’ya sürülen bir ailenin çarpıcı hikayesi, özetlemeye nerden başlasam eksik kalacak pek nadide eser.

4-) “Vladimir Bartol-Alamut.” Yine tarihi, yine mükemmel bir yorum kanımca. Hasan Sabbah’ın ve 3 müridinin iç çatışmaları, Selçuklu İmparatorluğu’nun çöküşüne dair anektodlar ve daha nicesi. İçindeki Ömer Hayyam -tarihi kişiliğini çok beğendiğim pek nadide insan- ve Nizamülmülk detayını söylemiyorum bile.

5-) “Amin Maalouf-Semerkant.” Okumayanın olduğunu duyduğumda, “tüüü, Allah cezanı vermesin.” Tepkisi verdiğim, öve öve bitiremediğim bir diğer kitap. Özetlemek gerekirse, Vladimir Bartol’un Avrupai bakış açısına karşılık, “Bir de Doğu’dan bakın.” Dediği yegane bir eser. Nitekim yine Hasan Sabbah, Ömer Hayyam ve Nizamülmülk’ün olduğu ve nice güzel yan karakterin işlendiği güzel bir eser. Mutlaka okuyunuz, okutunuz efenim!

(Berk Kaynak) #791

1 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: Muhit Kütüphanesi :open_book:

(Berk Kaynak) #792

Yakın bir zamana kadar kapatılmıştır.