Geekmuhit Kullanım Kılavuzu ve Sık Sorulan Sorular

(anon17803553) #1

Merhaba! Muhit’e henüz katılmış yeni bir üye olabilirsiniz ya da bir süredir aktif olmanıza rağmen bir takım teknik sorular kafanızı kurcalıyordur; tüm bu soruların cevaplarına ulaşmaya çok yakınsınız.

Bu başlık, Muhit ile ilgili takıldığınız teknik konuları paylaşmak ve sormak için var, daha kıdemli bir muhitkarın sorularınızı en kısa zamanda cevaplayacağından hiç şüpheniz olmasın.

# 20 Karakter Kuralı

Spoiler’ın içindeki “spoiler text” yazısını silin ve gereksiz zorlamalardan kurtulun.

# Anket Oluşturma

Anketinizde bir seçim hakkı olsun istiyorsanız “Tekli Seçim”; birden fazla ise “Çoklu Seçim”; sayısal ortalamayı merak ediyorsanız “Sayısal Değerlendirme” seçebilirsiniz.

Anketler üzerinde, 5 dakika geçtikten sonra bir değişiklik yapılamıyor olduğunu da hatırlatalım.

# Resim Yükleyememe Sıkıntısı

Mobilde resim yükleyemenler sağ en alttaki yükle’ye tıklayıp resim yükleyebilir.

20 Karakter Saçmalığı ve Çözümü
Muhit Kıraathanesi :coffee:
Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
Bildiri Panosu
Genel Anket Koridoru :ballot_box:
(Serkan of İzmir) #2

Herhangi bir trailerda espri gördüğünüz an hemen şikayetinizi dile getirin. 10 şikayette rozet alıyorsunuz.

(Batuhan) #3

crtl+f e basarsanız ilkden sitenin arama kısmına giriyor bir kez daha basarsanız tarayıcınızın arama kısmına giriyor

(Xάος) #4

Madem konu açılmış, sık sorulan sorular ve hatalar :smiley:

1)ARAMA MOTORUNDA BENZER KONU VAR MI DİYE ARAMADAN kıraathanede başkalarına da danışabilirsiniz isterseniz böyle bi başlık açmayı düşünüyorum diye,size kalmış KONU AÇMAYIN. SON ZAMANLARDA AÇILIP BENZERİ BULUNUP KAPANAN KONULARIN HADDİ HESABI YOK.

2)NE YAZACAKSANIZ TEK MESAJDA YAZIN. BİRDEN FAZLA KİŞİYE YANIT VERMEK İÇİN ALT ALTA BİRDEN FAZLA POST ATMAYIN, ONUN YERİNE @KULLANICI ŞEKLİNDE ETİKETLEYİP TEK MESAJDA HALLEDİN.

3) GEREKLİ DURUMLARDA MODERATÖRLERE MESAJ ATARAK NİCKİNİZİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ AMA MODLARI DA ÇILDIRTMAYIN GERÇEKTEN LAZIMSA DEĞİŞTİRİN. SONRA İSMİNİZİ DEĞİŞTİRİNCE KİMSE TANIMAYACAK SİZİ AKLINIZDA BULUNSUN.

4) BAZI ARKADAŞLARIN PROFİLİNDEKİ 3. İSİM MÜDAVİMLİKLE GELEN BİR ÖZELLİKTİ, MÜDAVİMLİK KALDIRILDI ARTIK VERİLMİYOR.(Bu da çok soruluyor gördüğüm kadarıyla.)

5) ÇOĞU DURUMDA CEVAP VERİP TARTIŞMAYI UZATMAK YERİNE BAYRAKLAYIP GEÇMEK DAHA KULLANIŞLI OLUYOR, GEREK OLDUĞUNDA BAYRAKLAMAKTAN KORKMAYIN.

Bonus: sistem tarafından verilen harfli profil resminizi değiştirmezseniz millet çaylak muamelesi yapar haberiniz olsun, ben yapıyorum şahsen :smiley:

(Ercan Berber) #5

Başlık açmanız için kimseden izin almanıza gerek yok. Benzer başlık olmasin yeter. Konu acmak parayla değil ya da başlık açılınca kimseden bir şey eksilmiyor. Başlık kullanılmazsa zaten çürüyüp gider.

(Xάος) #6

İzin almak zorunda değiller zaten, opsiyonel olarak demek istemiştim onu aslında :smiley: çünkü pek çok sefer kıraathanede şu konuyu açmak istiyorum denildi, birisi de bak onun benzeri şu konu var dedi çözüldü sorun. O anlamda dedim yanlış anlaşılmasın. Onu editleyeyim en iyisi.

alıntı da o kadar güzel duruyor ki millet eskiden direk öyle cümle vardı sanacak, başı olmayınca baya art niyetli duruyo cümle akslsk

(dubliner) #7

Fotoğrafları spoiler içine alınca link haline döndü bende. Ben mi beceremedim, yoksa izin mi vermiyor sistem fotoğrafı spoiler içine atmaya?

(Xάος) #8

Fotoğraf spoiler’ a alınıyor. Ama link olarak değil de bilgisayarından muhite yüklemen lazım resmi. Bkz:

20768245_1960993810786474_6023701849328466067_n

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #9

İlla bilgisayardan yüklenen gerekmiyor, spoiler’dan sonra enter’e basıp bir satır aşağı inerek yaz linki.

(The Oncoming Storm) #11

Youtube dan nasıl video ekliyorum yardımcı olur musunuz.

(Ercan Berber) #12

Direk linkini yapıştırınca otomatik oluyor. değişmişmi ki.

(Berna Ece Gündüz) #13

Aynen, sistem otomatik düzeltir. Sen çok şey yapma. Sistemimiz bize sıcak kahve de hazırlıyor, ellerimizi sıcak sudan soğuk suya komaz. Kopyala yapıştır yap, gerisini sisteme bırak. Trust me, this is our system.

(JR Ewing) #14

Enteresan bir şekilde bu topic’teki son iki ileti 2015 yılına, önceki iletiler ise 2017 yılına ait. :thinking:

Neyse asıl konuya döneyim, madem ileti girilirken gereken 20 karakter sınırını spoiler yöntemiyle aşmakta bir mahzur yok, bu limit neden kaldırılmıyor?

(Xάος) #15

Aslında bu konuya direk sık sorulan soruların cevabını yazıyoruz, bu soruyu geekmuhit yönetimine sormak istedikleriniz konusuna sorman lazım.

(JR Ewing) #16

Burada 20 karakter kuralıyla ilgili spoiler metodu anlatılmış olduğu için özellikle burada sordum. Topic başa tutturulduğu için moderatörler de takip ediyordur muhtemelen bu konuyu.

(Why do we fall, Bruce?) #17

Peki isim belirtmeden alıntı yapıyormuş gibi yazmak nasıl oluyor?

(Why do we fall, Bruce?) #19

Şöyle denedim ama olmadı

(Fransuva'nın Ayranı) #20

Bu şekilde

(Why do we fall, Bruce?) #21

Blok-alıntı Deneme

(Why do we fall, Bruce?) #22

Deneme 12 12 12 12