Geekmuhit Mini-Dizi Kulübü

(Umur) #1

Muhitte tonlarca kulübümüz var bildiğiniz üzere, böyle küçük çaplı etkinlikler yapıyoruz, okuyor, izliyor sonra konuşuyor muhabbet ediyoruz. Aynı formatı dizilere uyarlamak zordu ben de mini dizilere uyarladım. Genel Anket Koridorunda da çoğunluğunuz yapalım diyince yaptık.

Evet, burada bir sezonluk, üç-beş bölümlük mini diziler seçip, bunları izleyip, yorumlayacağız. Ancak bunlar daha çok böyle kıyıda köşede kalmış diziler olabilir, daha iyi olur hatta öyle olursa. Hem kıyıda köşede kalmış o dizileri oradan çekip bir yaymış oluruz. Neyse, konuyu biliyorsunuz zaten. O zaman önerilerle başlayalım, ilk dizimiz ne olsun? Ne önerirsiniz?

Over The Garden Wall :frog:
Unsere Mütter Unsere Vater[Generation War] İzliyoruz! Bitiş tarihi: 27 Eylül
(Geekiz ama ergeniz) #2

Gunpowder çıkınca bakabiliriz bence

(halı, kilim, travel) #3

(Gizem) #4

And Then There Were None
3 bölümdü hatırladığım kadarıyla

(Col Serra) #5

Ben de Childhood’s End öneriyor, diğer yarışmacı dizilere başarılar diliyorum.

(Kid A) #6

Ben de öneriyorum Childhood’s End’i. Bayağı ilginç bir yapım. Kitabını da okumayı düşünüyorum uygun bir zamanda.

(halı, kilim, travel) #7

Biraz düşük almış ama çok eğlenceli diziydi. Üstelik de Catherine Tate oynuyor.

(halı, kilim, travel) #8

Biraz da az bilinenlerden gidelim

(Umur) #9

The Decalogue
Dizi On Emir inancını konu alıyor. On bölümden oluşan dizimiz, her bölümünde On Emir’den birisini ele alıp onu dramatik bir şekilde eleştirip, yorumluyor. Her bölüm birbirinden bağımsız.

Dizinin imdb’si 9,1
Metascore’u 100

Unsere Mütter, unsere Väter[or Generation War]
İkinci dünya savaşını konu alan bir dizi, ancak her yapımda olduğu gibi konu almıyor. Dizi beş alman arkadaşın hikayesini anlatıyor, savaş henüz başlamış ve askere çağrılmış olan arkadaşlar Berlin’de son bir kez buluşup içiyorlar, ve ülkelerini kurtaracaklarını, kahraman olacaklarını sanarak savaşa gidiyorlar. Aşırı iyi bir dram dizisi olan Generation War için “Alman Band of Brothers” sözleri söylenmiş. İyi puanlar verilmişti.

Dizi üç bölümden oluşuyor.

imdb: 8,5
Metascore: 57

Olive Kitteridge

Orta okul matematik öğretmeni Olive ve evliliğini anlatan dizi, dört bölümde yirmi beş seneyi anlatıp, konusu hakkında “No life is simple.” sözünü söylüyor.

imdb: 8,4
Metascore: yok kimse puanlamamış bile

The Lost Room

Başka bir boyuta bir oda açan bir anahtar, bir dedektifin eline geçiyor. Dedektif anahtarın ve odanın ne olduğunu anlamaya çalışırken kendisini kompleks bir gizemin içinde buluyor.

imdb: 8,3
Metascore: yok.

(Umur) #10

Önerilere devam edelim, sonra da oturup oylarız, hangisini izleyelim diye :smile:

(anon17803553) #11

(Umur) #12

Başka önerisi olan yok mu arkadaşlar :smile:

(halı, kilim, travel) #13

(Umur) #14

Kitaba hakaret bir yapım, kendi başına ise ortalama bir yapım onun da nedeni James Franco. Ama izleyebiliriz güzel öneriler. The Night Of zaten muazzam bir yapımdı. It’i izlemedim. Bilmiyordum bile.

(halı, kilim, travel) #15

Son attıklarımın hiçbirini izlemedim. İyi diye duyduklarımı attım.

(Umur) #16

Bence bunu izleyelim, yani metascore 100 diyor, imdb 9,1 diyor, rottantomatoes 97 diyor… Ben ilk bölümünü izlemiştim, muazzamdı. Sonra işler güçler falan izleyemedim. Kaldı öyle. İsterseniz biraz daha öneri bekleyelim, yok derseniz oylama kısmına geçer en çok oy alanı izleriz. :smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #17

(Umur) #18

Bu da çok güzeldi, ancak son bölümünde bir zaman atlaması yaşanmıştı, biraz gaza getirme bölümü gibiydi o bölüm :smile:

(Burak) #19

Decalogue olsun. Yıllar önce düşük kalitede izlemiştim ama yine de çok etkisinde kalmıştım. Dini konular her zaman ilgimi çekmiştir. Biraz Kieslowski konuşalım.

(Umur) #20

Anketini yapayım mı daha bekleyelim mi? Gelen oylara göre izleriz :smile: Oy oranına göre sıralama da yaparız zaten önce bu sonra bu vs. diye. Ayda bir.