Geekmuhit! Sinema Kültürü Tartışma Kulübü 🎥

(Ertunç Doğan) #425

Bu haline daha çok benziyor.

(Liquidman) #426

(Mert Özden) #427

Part II, Part I’den daha iyidir. Altıma imzamı atıyorum :slight_smile:

(İbrahim Kaya) #428

V1

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #429

Lady Bird Toy Story 2’yi geçerek Rottan Tomatoes’da rekor kırdı. Şu ana kadar hep Sally Hawkins- Frances McDormand arasında gibiydi ama film övüldükçe Saoirse Ronan’ın Oscar alma ihtimali artıyor.

(Ertunç Doğan) #431

Kesin Saoirse Ronan Oscar’ı kızlarda genellikle gençlere vermeyi daha çok seviyorlar.(Bazıları haketmesede)

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #432

Kadınlarda Oscar almanın yaş ortalaması 35.5 mu ne iken erkeklerde 41-42 zaten. Ama Frances McDormand, Sally Hawkins ve Streep var. Oyunculuk kategorisinden çok zor bir sene.

(Salih Alp Gökçek ) #433

Büyük bir aksilik olmazsa, Frances McDormand’ın alması çok muhtemel hatta kesine yakın geliyor bana, eleştiriler fazlasıyla olumluydu.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #434

2 ay önceye kadar Sally Hawkins
2-3 hafta öncesine kadar Frances McDormand
Şu anda Saoirse Ronan, The Post çıkınca da Streep.
4 büyük top var, kimi seçecekleri belli değil. Erkek başrolde ise Oldman vs DDL kesinleşti gibi.

Açıkçası ben Ronan’ın kazanmasını istiyorum, Lady Bird’e 1-2 yerden baktım ve çok hoşuma gitti.

(İbrahim Kaya) #435

ScreenJunkies ekibi, Micheal Bay filmlerinin iyi ve kötü yanlarına değinmiş. Eğlenceli bir video olmuş :grinning:

(Mert Özden) #436

Back to the Future II filminin yapılış süreci anlatılmış şurada. İçinde çokça şaşırtan bilgiler mevcut.

(İbrahim Kaya) #437

(Mert Özden) #438

Hala hayatta mısınız?

giphy (4)

(Mert Özden) #439

PTA’in Phantom Thread filmi, İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek. Bilet satışları yarın başlıyor. Bilginize.

(Yağız Eren) #440

Shape of Water hakkındaki düşünceleriniz?

(Kid A) #441

Başarılı bir sinematografi, masalsı bir anlatım, Alexander Desplat’ın kişisel şovunu yaptığı çok güzel müzikler, ortalama üstü hikaye, bu sene izlediğim en iyi yardımcı aktrist performansı, Michael Shannon tarafindan güzelce oynanmasına rağmen özellikle filmin ikinci yarısında filmi maalesef aşağıya çeken bir villain, boş olmayan karakterler ve karakterizasyonlar.

Böyle bir şey işte genel olarak.

Net olarak yılın filmi diyebilirdim ancak maalesef villainın ölüm ile cezalandırılması klişesinin kullanılması sebebiyle bu görüşümde şüpheye düşüyorum.

(Kyle Reese) #442

SJW’lar için çekilmiş bir film gibi geldi bana. Tribünlere iyi oynuyor bu sayede bir sürü adaylık elde etti zaten Akademi’de.

(Kid A) #443

Ben filmin masalsı anlatımını çok sevdim. Sinematografi ve müzik ile çok güzel bir hava yakalandığını düşünüyorum.

Ayrıca eğer ki toplumun azınlık kesimlerinde yer alan karakterleri anlatma yoluna gideceklerse de bu şekilde anlatmalarını tercih ederim.

Amaç SJW kitlesini arkalarına almak olduğunu varsaysak dahi film kendi evreninde bu öğeleri gerçekdışı bir şekilde ele almadığı için bu amacın bir sorun yarattığı fikrine sahip değilim.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #444

Alexander Desplat’ın Fantastic Mr. Fox’tan sonraki en iyi, GDT’nin de genel olarak en başarılı işi. Michael Shannon ve Sally Hawkins’in performansları çok iyi. Biraz politik gönderme, biraz tribünlere oynamak var ama gene de beğendim ben.

Ama Best Picture adaylarını sıraya koysam ilk 5e girmeyeceği kesin.

(İbrahim Kaya) #445