Geekmuhit! Sinema Kültürü Tartışma Kulübü 🎥

(Mert Özden) #570

İki karakter de dengesizdi. Ne yapacağı kestirilemiyordu diye paralellik tutturabiliriz sanki.

(Salih Alp Gökçek ) #571

Aslında Kubrick’in mirasçısı olarak Paul Thomas Anderson’ın adı geçer, çok yazılıp çizilmiştir hatta bu konuda.

(Mert Özden) #572

Bilemiyorum Altan’cım. O halde Scorsese için de Kubrick diyebilir miyiz? O da festival filmi yapmadan iyi film çekebiliyor.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #573

Ama hiçbiri Nolan kadar büyük kitlelere hitap etmiyor, Nolan kadar popüler değiller. Nolan’ın izleyicileri tarafından beğenilmeyen son filmi Dunkirk bile 350k oy almış IMDB’de. Scorsese, Silence’i çekti, kimin haberi var?

Keza PTA da aynı şekilde. Ayrıca ikisi de az çok aynı film türlerini çekiyorlar genelde. En azından başarılı oldukları türler onlar. PTA sürekli drama türünde çekiyor mesela. Kubrick ya da Nolan öyle mi? Değil. Bak bir ortak noktaları daha var.

(Mert Özden) #574

Nolan, internet çağına denk geldi. Bu yüzden insanlar durmadan kendi aralarında onun hakkında konuşabiliyor. Scorsese ve Spielberg de 80’lerde ve 90’larda Nolan gibiydi. Sonra popülerliğini yitirdiler. Çünkü yaşlandılar.

Olay farklı türlerde, geniş kitlelere iyi film yapmaksa, dediğim gibi Scorsese ve Spielberg’ü de sayabiliriz. Tabi bu jenerasyon ikisini de bilmiyor orası ayrı konu.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #575

Ee olay zaten bu çağın Kubrick’i olmakta. Yönetmenliği baz alacaksan ikinci bir Kubrick asla gelmedi, gelmeyecek de. Sadece onun görevini görebilirsin bu devirde. Onu da Nolan yapıyor.

(Berkay Küçük) #576

Herkes yalan Spielberg gerçek

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #577

Bridge of Spies, The Post fln
Aqademi fln
Heykel seven kızlar fln

(Mert Özden) #578

Dediğini anladım Ersin. Haklısın.

@TheChangeling Spielberg’ün Ready Player One ile jübile yapmasını çok isterdim. Sinemanın altın çocuğu olayı Jaws ile başladı. Onun gibi bir filmle bitirebilirdi. Bu saçma Indiana Jones 5 gibi şeylerle, kendi ağzına çok kötü edeceğini düşünüyorum.

(Berkay Küçük) #579

Indiana Jones için ümitliyim aslında ben.Harrison Ford senaryoyu begenmezse kabul etmezdi bence. Ready Player One ile jübile yapsa evet hoş olurdu ama bence kendisinin elinde hala kullanmak istediği bir deste kartı var.

@evethearteyes The Post’a ne yüklendiniz arkadaş ya
Aqademi heykel seven kız mı
Öldürseydin keşke adamı…

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #580

Saying Private Ryan

Güzel filmdi bence. Çok ahım şahım bir film değildi ama güzeldi yani.

(meta) #581

"Just sayin"le birleştirmissin sanırım, hoşuma gitti.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #582

:confused:

(Devrim) #583

Neden bana yanıt olarak attın bilmiyorum ama teşekkürler.

(Ertunç Doğan) #584

Bana kalırsa da videoda anlatıldığı gibi yeni bir Kubrick zor gelir gibi geliyor bana ve Nolan-Kubrick benzetmesinden hiç hoşlanmam. PTA ona daha yakın olsa da Kubrick olabilir mi bilemiyorum. Ama bana kalırsa yeni bir Kubrick şu dönemde zor gelir. Çünkü artık seyirci kitlesi, prodüktörü ne varsa değişti.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #585

Saving Private Ryan da shaky-cam kullanımının meşhur bir örneğidir:

Demişsin ya. Hikayeye katkısı daha açık olan bir örnek verdim

(Devrim) #586

He pardon uykuluyum biraz

(halı, kilim, travel) #587

Adam çok temiz çalışıyor. Bridge of Spices da gayet iyiydi bence.

(fza) #588
  1. filmin senaryosunu da beğendiğinden kabul etmişse, umutlanmaya pek gerek yok gibi.

(Berkay Küçük) #589
  1. Filmle ilgili çok mevzu yazılıp çiziliyor.