Geekmuhit! Sinema Kültürü Tartışma Kulübü 🎥

(Mert Özden) #590

Bunu yeni gördüm. Spielberg, bir diğer Kubrick’in yarım kalmış projesi olan, Napoleon’u yapıyormuş. HBO’da dizi olarak yayınlanacakmış.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #591

Spielberg Kubrick’in yarım kalan projelerini yapmaya çalışınca biraz flopluyor ama…

(Kerem) #592

Cary Fukunaga isminin Spielberg’den daha fazla güven vermesi :man_shrugging:

(Umur) #593

Genç yönetmenler arasında bir favoriniz var mı? Çok merak ettim muhitin cevabını.

(fza) #594

La La Land’e bayıldığım için Damien Chazelle’in sonraki işini merak ediyorum.

(Kid A) #595

Tartışmasız Xavier Dolan. Ustalık eserlerini büyük bir merakla bekliyorum.

(Umur) #596

Onun Whiplash’ı da var sadece La La Land de değil. Bayağı iyi kendisi.

Katılıyorum. Aşırı kaliteli birisi, şu yüzyılda çıkan favori yönetmenlerim arasındadır. Gençler içinde ise gördüğüm en iyisi.

(Salih Alp Gökçek ) #597

Belirli bir yaş aralığı var mı?

(Umur) #598

Yok direk genç kategorisinden merak ettim. Genç kelimesini orda sadece yaş olarak değil de bu sektörde genç olarak da bakabiliriz sanırım çok fark etmez.

(Salih Alp Gökçek ) #599

Béla Tarr, Abbas Kiyarüstemi, Paul Thomas Anderson, Aki Kaurismäki, Ingmar Bergman, Andrey Tarkovski gibi isimler en sevdiklerim ama bir kısmı vefat etti zaten, biri de maalesef sinemaya küstü.
İçlerinden en genci PTA’dır, onu genç yönetmenler içine alabiliriz sanırım. En’lerim arasına girmez ama Damien Chazelle de fena bir isim değil. Xavier Dolan da kendini ispatlamış bir isim. Belki Sofia Coppola da olabilir.

(Berkay Küçük) #600

En çok takip ettiğim yönetmenlerin başında geliyor. Sinema’nın altın çocuğu olarak görüyorum birçokları gibi. Önünde çok uzun bir sanat hayatı var gelişimini izlemek hepimiz için büyük şans zannımca.

@Evsiz Söylediğim gibi Damien Chazelle

(Muhsin Bayram) #601

Yeterince genç sayılır mı bilmiyorum ama Edgar Wright ve Phil Lord & Christopher Miller ikilisi favorilerim.

(fza) #602

Biliyorum, filmi izlemediğim için yazmadım.

(Berkay Küçük) #603

tenor (8)
Acilen izlemelisin.

(Burak) #604

Favorim olmasa da (Gerçi olabilir de, bilemiyorum) Cary Fukunaga’yı örnek verebilirim. True Detective’in birinci sezonunda neler yapabildiğini zaten herkes gördü, Beasts of No Nation’dan beri sıkı bir takipçisiyim, sıradaki projesini bekliyorum. Bir de 50 yaş altı yönetmenlerden Alex Garland dikkat çekiyor. Yakında onun da ismini dünyaya duyurmasını bekliyorum. Aynı şekilde Neill Blomkamp’ı da bu gruba dahil edebilirim. Ryan Coogler da sağlam adımlarla ilerliyor, daha henüz yaşı çok genç ama şimdiden üç tane ortalama üstü filmi var, beğenerek takip ediyorum.

(Salih Alp Gökçek ) #605

Evet Alex Garland’ı da unutmamak lazım, vizyoner bir yönetmen.

(Salih Alp Gökçek ) #606

Bu arada ben asıl favorilerimden birini söylemeyi unutmuşum: David Lowery.
A Ghost Story gibi kült olabilecek bir filme imza attı. Kesinlikle önünün çok açık olduğunu düşünüyorum, merakla takip ediyorum kendisini.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #607

48 yaşında, genç sayılır mı bilemem ama Steve McQueen baya beğendiğim bir abi.

Taylor Sheridan da senaristliğini zaten kanıtlamıştı ama Wind River ile de iyi bir yönetmen olabileceğini gösterdi bence.

(anon17803553) #608

Damien Chazelle favorim ve kariyerinin ne yönde ilerleyeceğini aşırı merak ediyorum. Ryan Coogler da bayağı iyi ve yetenekli, geleceği çok potansiyelli. 40-50 yaş arası isimlerde Duncan Jones, Cary Fukunaga, Edgar Wright gibi isimlerin daha da iyi bir noktaya yükseleceğini düşünüyorum.

Xavier Dolan’ın hiçbir filmini izlemedim. Büyük olasılıkla o da Ryan Coogler ve Damien Chazelle’in arasına girebilir.

(Berkay Küçük) #609

Duncan Jones’un kariyerini umarım yalnızca Moon ile hatırlamak zorunda kalmayız.