Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?

(Gizem) #1344

Konuyu özetle diye bir yer var zaten en çok beğeni almış 100 gönderiyi gösteriyor

( ◉) #1345

Aslında istediğim bir anda yanında 150 yeni yorum gördüğüm başlıklarda günü özetleyebilmek.

Tüm zamanlar değil de, sadece bugün gibi.

("Daisy Ridley Fanboi" ) #1346

Aynen katılıyorum getirilmesi herkesin yararına olur. Ayrıca @SvartirSandar ve @pasithea bence facebook ve twitter da haber paylaşmak haricinde biri ile Konuşulan kişisel yorumlar paylaşmak yasaklanmalı ve buna yapan insanlar ceza verilmeli. (Buna ben de dahil. Dün marvel genel sohbet köşesi de yaptığım paylaşımlar gelen yorumlardan dolayı baya neşem kaçtı. :confused:)

(Xάος) #1347

Bildiğim kadarıyla discourse’da böyle bir özellik/plugin falan yok. Muhit de discourse üzerinde çalışıyor ondan zor gibi. Tabi yönetim daha iyi bilir.

( ◉) #1348

İşin teknik yönü hakkında bilgim yok. Ancak bu discourse, kullanıcılarının müdahalesine izin vermeyen bir ‘‘şey’’ mi? (ne olduğunu bilmiyorum).

Çünkü karmaşık bir kodlama gerektirdiğini düşünmüyorum günün en beğenilenleri eklentisinin.

(Kid A) #1349

Bu arada ekleme yapayım. Yanlış hatırlamıyorsam bahsedilen sorunu @FranklinRichards yaşamıştı. Kendisiyle aynı zamanda aynı başlıkta (Yanlış hatırlamıyorsam Daily Planet başlığıydı bu başlık.) aynı sorunu ben de yaşadım. İnternet bağlantımı kesip tekrardan bağlantı sağladıktan sonra hiçbir sorun yaşamadan postumu göndermeyi başardım. (Sadece “Yakın bir zamanda aynı postu gönderdiniz.” uyarısı almıştım. O sorunu da mesajın sonuna boş bir spoiler kodu ekleyerek halledebiliyoruz.)

Alternatif olarak sadece internet bağlantısını kesip, tekrardan bağlanma seçeneğini deneyebilirler bu sorunu yaşayan Muhitkarlar.

(Berkay Küçük) #1350

Evet bendim ve aynı sorunu yaşamıştım. Evet Daily Planet’ti :blush:

(Xάος) #1351

Wordpress gibi bir şey olarak düşünebilirsin. Yani bu muhitteki forum ortamı stock olarak var, bütün butonlar sayfalar ıncık cıncık hazır sen sadece konu açıp yorum yapıyorsun vs. (misal tıkla şu linke https://meta.discourse.org/ tip olarak aynısı :smile: ) Kullanıcı müdehalesine izin var plugin falan yazabiliyorsun ama 0dan yazmakla uğraşacaklarını hiç sanmıyorum açıkçası. Hazırda yapılmış varsa onu eklemeye yanaşırlar anca.

(halı, kilim, travel) #1352

Seçtiğimiz başlıklar anasayfada görünmese olmaz mı? Yanlışlıkla spoiler’lı IW başlığına tıklayıp spoiler’ı yedim az önce.

(Umur) #1353

Olağan-Takip Ediliyor kısmından Susturuldu’yu seçersen ana sayfada gözükmüyorlar.

(halı, kilim, travel) #1354

Ne özellikler varmış bilmediğim. Sağ ol valla. Gerçi böyle yapınca adımdan bahsedilse bile bildirim almayacakmışım. Bir arası olsa fena olmazdı.

(Xάος) #1355

Bu daha önce discourse ana sayfasında teklif edildiğinde 2 çözüm önerilmişti.

Bunu yaparak en yeniler sayfasında görmemek ya da sitenin gruplar özelliğinden faydalanmak. Bildiğim kadarıyla gruplar özelliğini hiç kullanmıyoruz, spoilerlı başlıklar için bir grup kurulup sadece o gruba üye olanların görebilmesi sağlanabilir aslında.

ben göndere basana kadar sorunun çözüldü de bu kadar yazdım boşa gitmesin dedim :smiley:

(Xάος) #1356

Selam, şu an fark ettim ki geekyapar yazılarının altındaki muhit yorumları nickname’lerimiz ile değil direk isim slotunda yazanlarla gözüküyor. Durum böyle olunca karşımıza böyle görüntüler çıkıyor:

Muhitteki çoğu kişinin isim slotuna canları ne isterse onu yazdığı düşünülürse bu normal, ama geekyapar yazılarına olan yorumlarımız nickname’lerimiz ile gözükürse çok daha güzel olur diye düşünüyorum. @muhtar00

(@Kutluhan_Demirok örnek olarak seni kullanıp etiketlemezsem ayıp olur :smile:)

(halı, kilim, travel) #1357

Senin nasıl üç ismin var?

(Xάος) #1358

Şaka bi yana, müdavimlik zamanlarından kalma bir ayrıcalık.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1359

Boş ver böyle kalsın. Görenler düşünsün bu adam nasıl bu kadar uzun bir nickname alabildi diye.

(Gizem) #1360

Of ya böyle görünce yeniden pi sayısını kullanasım geldi

(fza) #1361

Thanos Gerçeklik Taşı’nı forum üzerinde de kullandı galiba. :confused:

(Ege) #1362

Spoiler butonu garip ya. Paragraf paragraf yapınca her paragrafa gerekiyor spoiler. Saçma bence. Tümünü seçince spoilera almak eğer teknik olarak mümkünse bunu yapmak hoş olur. Bilmediğimden bazı arkadaşlara spoiler yedirmiş olabilirim çünkü, varsa da böyle birisi kusura bakmayın :frowning:

(Greymane) #1363

Hide Details seçeneği var, onu da kullanabilirsiniz.