Geekyapar! | YouTube kanalı

(Büşra) #443

(dubliner) #444

Daha önce yazmıştım ama şimdi eski sorguluyorum ve yorumluyorum’ları izleyince tekrar yazmadan yapamayacağım. Eskiden, daha doğrusu Yiğitcan varken muhit’le youtube kanalı arasındaki bağ daha fazlaydı. Şimdi iki taraf da ayrı telden çalıyor. Youtube yorumlarına bakınca anlaşılıyor aradaki fark zaten de buranın hiç sallanmaması işin biraz, nasıl diyeyim ticarete döndüğüne işaret bence. Sen Ne Diyon serisisi mesela artık içerik olarak ne yazık ki bomboş ve bence artık zorunluluktan yapılıyor o seri. Çünkü okunan yorumların çoğu kurgusal yorumlar. Millet yorumum çıksın diye oradan buradan gördüğü şeyler yada tamamen uydurduğu şeyleri yazıyor. Ha, eğlenceli mi eğlenceli ama eski serilerin samimiyeti daha fazlaydı çünkü sıkma yorumlar yerine, hem kanal üyeleri kendi başlarına gelenleri yada ne bileyim favori kitabını, filmini anlatıyordu. Muhitten yada youtube’dan alınan yorumlar da daha gerçekçiydi. Şu arabesk yorum geyiği bile beni felaket baydı.

İkincisi, az önce ticaret dedim ama yanlış bi tabir oldu. Hit/izlenme kaygısı vs desem daha doğru olacaktı galiba. Bunda da yanlış bir şey yok aslında fakat samimiyetten uzaklaşılıyor gibi geliyor bana. Yani şöyleki, Sinema günlükleri serisi benim her bölümünü izlemesem de takip ettiğim ve beğendiğim bi seri. Ama videoyu yayınladıktan sonra yorumları bekliyoruz falan demek biraz hit kaygısı oluyor. Video yayınlandıktan sonra insanların yazdığın yorumun pek bi önemi olmuyor geekyapar tarzı yayın yapan bir kanal için youtube’da. Önceden konuşulacak konunun başlığı buraya açılsa, bizler de bikaç şey yazsak fena olmaz. Mesela ben Braveheart için bi kaç şey söylemek isterdim. Ha, bu benim yorumum çıksın kaygısı değil benim adıma. İki şey var. Birincisi konuşulmasını beklediğim ama ıskalanan bazı detaylar oluyor filmlere dair. İkincisi de yani filme illaki %100 hakim olmak zorunda değiller de, bilmedikleri/yanlış yorumladıkları şeyler oluyor kanal üyelerinin. Neyse, tutamadım hazır yeri gelmişken söyleyeyim.

Ayrıca eski videolara bakınca bi kaç şey farkettim onları da ekleyeyim. Çekimlerin yapıldığı eski ev daha iyiymiş, daha ferahmış. Yeni stüdyo çok karanlık ve dar gibi geliyor bana. Bi de eskiden yorumlar vs tabletten okunuyormuş. Yazık, Can’ın telefondan uzun yorumları takip etmekten gözleri bozulacak.

(Doğukan) #446

Daha öncede söylemiştim gerçekten Geekyapar’ın Geekyapar olduğu zaman, 4 Ekim 2015 ile 27 Mayıs 2016 arasındaki dönemdir. Yani ilk AoS incelemesinden, Arrow Sezon Finaline kadar olan videolar. Ondan sonra Eski Ev gitti, Yiğitcan abi gitti, Thumbnail değişti, Intro değişti, Her şey değişti ya.

Neyse ben Geekyapar’ın eski videolarını izlemeye devam edeceğim, en sevdiğim 10 Geekyapar Videosunu da şuraya listelemek isterim:

Arrow - Sezon 4 Bölüm 5 İncelemesi / “Constantine karakterini sevdiğim için bu Geek Muhabbeti özellikle ilgimi çeker.”

Batman v Superman: Dawn of Justice Fragman İncelemesi / “Geek Muhabbeti tarihinin ilk sağlam gömüşü bu Videoda gerçekleştirilmiştir. Daha ne olsun?”

Yorumluyorum 1 / “İlk Dört Yorumluyorum’un her biri beni gülmekten öldürüyor. Ancak herşeyde olduğu gibi, Yorumluyorum’un da ilki bir başka idi.”

X-Men Apocalypse Fragman İncelemesi / “Bu videonun da çok matah bir özelliği yok ama genel bir X-Men Sohbeti olması hoşuma gidiyor.”

Star Wars: The Force Awakens Film İncelemesi / “Kanalın belki ilk değil ama İlk Büyük Film İncelemesi. Yiğitcan abinin Ali Rıza Bey esprisi üzerine Can abinin dağılmasını unutan var mı aranızda?”

2016’da En Merakla Beklediğimiz 19 Film / “Bu videoyu da çok seviyorum 19 farklı Filme dair kısa görüş bildirmeleri gibi basit bir konsept olsa bile miss gibi temiz içerik.”

Sorguluyorum 2 / “Asansör Macerası ve Amerika Hikayesi aynı videoda. Sonuç? Geekyapar tarihinin En İyi Videosu!”

Batman v Superman: Dawn of Justice Film İncelemesi / “Gayet Basit, Filme yapılan gömme paha biçilemez. Yiğitcan abinin en son saniyede yaptığı espri ise daha paha biçilemez.”

Suicide Squad Fragman İncelemesi / “Can Sungur’un gözüktüğü ilk Video. Ayrıca nedense Geekyapar tarihinin en güzel Fragman İncelemesi bu gibi geliyor bana. Ama elbette Can Türkdoğan abinin eksikliği hissedilir.”

Arrow Sezon 4 Bölüm 23 İncelemesi / “Maalesef Geekyapar’ın Efsanevi Dönemi benim için bu video ile son buldu. Bu müthiş üçlü yalnızca iki kere daha bir araya gelebildi bu videodan sonra, ama o videolarda kesinlikle tatmin etmedi. Benim için Geekyapar’ın o muhteşem dönemini kapatan video oldu.”

Daha çok video var sayabileceğim. Ama 10’dan fazla video koysam hakikatten bu gece bana uyku yüzü olmayacaktı kısa kestim. Ama Mansiyon olarak Deadpool, Civil War ve X-Men Apocalypse Film İncelemelerini, Soruluyorum 1’i hatta Sherlock Yılbaşı Özel İncelemesinden tut Fallout 4 İncelemesine kadar sayısız Geek Muhabbeti sayarım. Ama dediğim gibi kısa kestim ve En Sevdiğim 10 Geek Muhabbeti bunlar idi.

(fza) #447

Şunu yeni izledim, çok güzel olmuş:

(fza) #448

Yine, yeni, yeniden: Kanalın en samimi video içeriği. O kadar rahat kahkaha attırıyor ki. Hatta bu bölüm bitince, en son güncel olana da başlayacağım hemen ardından muhtemelen. Bayılıyorum!

(Boş İnsan) #449

Geekyapar çok bozdu ya içeriklere bak püüüüü.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #450

Gayette güzel içerikleri. :slight_smile:

(Mustafa) #451

Daha ne istiyorsun kardeşim.Akşam akşam ne güzel gitti :slight_smile:
Ne istiyorsunuz anlamıyorum ki.Sen ne diyona laf eden kitle zaten başlı başïna bir olay.Birde başka işlere bulaşmayın.(Tabi sen onlardan değilsen seni tenzih ederim)

(Taylor Swift Fanboi) #452

@Oktay_Sigirci1 @KendinceOkur
2A1172CD-CF48-4184-89FB-09F95E13842D

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #453

Birkaç saniye ile geç kaldım :frowning: .

(Taylor Swift Fanboi) #454

Yazdığını görüp hızlı hızlı yazdım :smile:

(Kürşad the Falcone) #455

Son SND’de Ömercan çok darladı beni. Sungur yine dayandı orda.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #456

itiraf etmek gerekirse onların kavgaların izlerken baya eğlendim. gerçi sırf izleyici için kavga etiler yani bu abacık ortada. :slight_smile:

(marko) #457

Ömercan’ın Çizgi Roman Yolculuğu hoşuma gitti, iyi ki çizgi roman içeriğini artırın dedim ahah.

(Boş İnsan) #458

Pilavlar kaşıklanmış.

(Boş İnsan) #459

Siz de Geekyapar Premium’a geçerek reklamsız Geekyapar videolarını izlebilirsiniz YİHHHUUUU.

(evethearteyes) #460

Bu görüntü, Cevdet’in göbeğinin açılan kısmına dil darbeleri atma isteği uyandırıyor mu sizde?

Muhit Buluşması-İstanbul (7 Temmuz Cumartesi)
(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #461

Uyandırmıyor.

(Boş İnsan) #462

yoo

(evethearteyes) #463

Tamam. Bende de uyandırmıyor zaten. Uyandırsa “sizde de” derdim. Çünkü Türkçe’ye hakimim ve dil bilgim var. HADİ AEO