Geekyapar! | YouTube kanalı

(Umut) #484

yiğitcan

(Boş İnsan) #485

‘‘psst kids u wanna buy some drugs’’
’‘u want sum fuk’’
’‘i have a free candy for u’’

Üçü de uyuyor ya :smiley:

(Umut) #486

“Hey kid”
“Wanna get high?”
“I mean, Meram-ı İfham seviyesi high”

(fza) #487

Bengi Abla hiç olmamış ya O Tarz Mı?'ya. Gerçekten uymuyor yani. Muhabbetlerde olsa da olur, olmasa çok daha iyi olur hatta. Bir de konuk diye getirip, demirbaş yaptılar filan. O kadar övdük programı, nazar değdi.

Not: Cinsiyetinin kadın olması ile alakası yok dediklerimin. Osuruktan nem kapabilecek olanlar için belirtiyorum.

(Taylor Swift Fanboi) #488

İlk konuk geldiği programda çok iyiydi. Ekibe katılınca bir durgunlaştı. Açılır tekrar belki

(fza) #489

İlk programda katılmıştı bayağı. Aşağıda da hep eleştirenler oldu diye sessizleşti sanırım. Ben ilk programda da hiç beğenmedim. Mizah anlayışı ekibe uymuyor bence, sıradan kalıyor. Bir de ne bileyim, cümleleri kuruşu filan zorlama. Benim hislerim bu yönde.

(Bir Dost) #490

İzninizle buraya ağlamak , yakınmak istiyorum.Geekyapar’ı bir çok insan gibi youtube kanalından tanıdım.Flash 2x3 ile tanıştım ve sonrasında yürüdü gitti birlikteliğimiz.

O zamanlar küçük , sade bir grup vardı.O grup paylaştı paylaştı ve git gide büyüdü youtube kanalı.

6k-10k-20-40-80-100 diye gitti.

Ben bu kanalı , 3 yakın arkadaş ve bazen +1 Aybüke abla olarak muhabbetleri , samimiyetleri yüzünden izlemeye başladım.Sonra ekstra içerikler çıktı , camiadan haber almaya , ekstra bilgiler edinmeye başladım.Temmuz ayında kanalda video gönderimi durdu.Çünkü Yiğitcan ın taşınması , Ömercan ile Aybüke nin evliliği , Can T nin babasının rahatsızlığı derken kanal Can Sungur a kaldı.

CS bilgili , enerjik , cana yakın ve gençlerin ilgisini çeken birisi.Özellikle Twitch ve SND’nin ortaya çıkışından sonra popülaritesi arttı.Onu seven grup arttıkça ve etrafta paylaşmaya başlayınca çok fazla insan tarafınfan tanınmaya ve kanalın takipçi sayısına da etki etmeye başladı.Kanal büyüdükçe çıkan içerikler arttı.Fakat artık o küçük ve düzgün olan grup yerini çirkin , kötü , SND nerde , 3x7 nerde , CS YOKSA BİZDE YOKUZ! diyen insanlarla dolmaya başladı.Kanal geek kanalı , çıkan bir sürü ilginç içerik var ama adam geliyor , açıyor videoyu baktı CS yok , hemen yazıyor “CS nerede?”.
Sinema günlükleri diye program yapıyorlar altına gelen yorum “3x7 nerde artık aq , beklemekten ağaç olduk”.

Dün , SW Last Jedi üzerine 1:14:00 konuştular.Videonun en sonunda CT neden CS nin videoda olmadığını açıkladı fakat o beyin yetersizliği çeken grup , 1:13:00 dk beklemedikleri için , yorum kısmını CS nerde diye doldurmuştu bile.

Bu arada benim CS nerede sorusuyla sıkıntım çok fazla değil.Esas sıkıntım aynı yorumun tek video altında yüzlerce defa gelmesi ve esas videonun içeriği ile ilgili yorumları gizlemesi.

Ben bu yapılan spamları kanaldaki diğer kişilere karşı bir saygısızlık olarak görüyorum.Çünkü oturmuşlar orada Matrix konuşuluyor alta 100lerce yorum “3x7 nerde?şişko hadi çek şu videoyu”.

Ya adam sosyal medyayı sık kullanan birisi ve izlediği , ilgi alanı olan her şeyi FB üzerinden yazıyor.Aha 2-3 gündür SW ile ilgili 10larca post attı , ne kadar kötü olduğunu yazan.

Fakat o küçük cahil , insan topluluğu okumayı sevmediği için , 4 cümlelik paylaşımı bile okumayıp video istiyor.

Kusura bakmayın , yakınacak başka yer bulamadım.Kendi duvarıma yazsam geekyapar takipçisi olan 10 kişi var , geekyapar sosyal platformlarına yazsam belki ekip rahatsız olacak.En azından burası güvenli bir yer diye buraya geleyim dedim!

(fza) #491

Bu kitleyi Geekyapar kendi yarattı. Yaptığı saçma sapan videolarla, çağırdığı uyduruk konuk, büyümek için kendi lafları ile çelişkili davranışlarda bulunmalarıyla yaptı bunu. Üzülmüyorum, umrumda da değil uzun zamandır. Videoda ki adamlara da üzülmüyorum, abone kazanmak için CS’nin çoğu zaman yaptığı sadece gömmek üzerine kurulu çöp muhabbetine izin verirseniz; ona alışan kitle de bir süre sonra kaliteli yorumlardan sıkılır ve “CS nerde yhaaaa ehuhehehe CSLENDİNİZ”, yazar.

Geçmiş olsun sana da, etkisinden bir an önce kurtulursun inşallah.

(Sapere Aude!) #492

Videoyu izlemediğim için açıklamayı görmedim, sebep neymiş?

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #493

İşi çıkmış son anda.

Bence bu olaya çok takılmamak gerekiyor. İnsan sayısı arttıkça gerizekalı sayısı da artıyor sonuçta. 120k aboneleri var ve her videoya yüzlerce yorum geliyor. Bu yorumların hepsinin, çekilen videoyla alakalı yapıcı, kaliteli yorumlar olmasını beklemeyin. Bunu yapabiliyor olsak ülkece bu halde olmazdık zaten :d (Niyetimiz kimseyiiiii kırmak değildiiiir) Ha bence bu tarz yorumları yapan insanlar belli bir tayfaya (kendi deyimleri) ait olmak istiyorlar günlük hayatlarında yalnız oldukları için. Mesela videoda “Sen ne diyon nerdeciler” denildiği anda “ehuehuehu bizden bahsediyor” diye halay çekiyorlardır evlerinde.

(Sapere Aude!) #494

Ben de kanaldaki son durumdan bahsettiler sandım, peh.
Cevap için teşekkür ederim.

(Bir Dost) #495

Elbette kendileri yaptı ve bu tip kitlenin geleceği görülüyordu fakat kendileri planladı diye üzülmeyecek değilim.Sonuçta sevdiğim bir kanal ve çoğunlukla güzel içerikleri var.Zaten uzun süredir yorumlara bakmıyordum , artık yorum bölümünden uzak durmamız gerekli ve o zehirli atıkları kendi hallerine bırakıp , geekyapar ın içeriklerinden keyif almaya bakmalıyız. :slight_smile:

(Bir Dost) #496

Sorun zaten belli bir düzeyde bilgi birikimde bitiyor.Açıkçası yayınlarda ya da videolarda ismim okununca bir hoş oluyorum.Uzun süredir yorumlara bakmıyordum artık öğrendim.Popüler bir içerik olursa(Marvel , DC , SND , SW gibi) o videonun yorumlarını okumayacağım.Yerli sinema köşesi , çizgi roman yolculuğu gibi az izlenen video yorumlarında takılıcaz demek ki!

(fza) #497

Ben de bir zamanlar üzülüyordum ama geçti artık, onu diyorum.

(JR Ewing) #498

Programları izlemiyorum, siteyi takip etmiyorum. Sadece muhite bakıyorum.

Zaten muhitin, sitenin geri kalanıyla çok fazla bir ortak yönü olduğunu da düşünmüyorum.

Genel Anket Koridoru :ballot_box:
(Geek Velet) #499

Helal ya, gerçekten eski takipçilerin güzelliği kalmadı, videolar yine güzel, eskiden takipçiler samimiydi, şimdi SND’ye çıkayım da nasıl çıkarsam çıkayım diyenler var. Olsun, muhite gel, iyi takipçilerle takıl, sadece SND izleyenlerle değil. :slightly_smiling_face:
Edit: SND çok seviyorum ama sadece onu izleyenler geekyapar takipçisi sayılmaz bence.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #500

Can Sungur video da kendisin eleştiren marvel ve dc fanboyların iyi yavı atmiş. :slight_smile:

(fza) #501

Öncekinde de aynı şey vardı. Bazı dedikleri doğru oluyor ama bazen de gaza gelip bayağı saçmalıyorlar.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #502

Film gitmeden önce kanalı 307 bin abone olmuş. Kanal 4 yıldır var ve bu hızla 3-4 yıl sonra 1 milyar abone geçmiş olacaklar. Geekyapar ise 3 yıldır var ve 126 bin abone her sene bir önceki seneye 50 bin abone katarak devam ediyorlar ve bu hızla giderler ise 20 yıl sonra 1 milyar abone geçecek. :slight_smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #503

Filme gitmeden öncenin işleri daha ciddi ve her kesime hitap ediyor. Daha fazla abonesi olmadı normal.