Geekyapar! | YouTube kanalı

(i) #544

TLC’deki “Ağır Yaşamlar” programından bir kesit mi bu ?

(Devrim) #545

Sonat çok göze batıyor.

(Can) #546

Harika format. Resmen kalite akıyor videodan, mütüş mütüş. :clap: :raised_hands:

(meta) #547

Çöplüğe giden tren göreceğim endişesi ile açtım. Neyse ki Yiğitcan’ınmış.

(öğnkü) #548

Daha başlıktan kokusunu anladım Yiğitcan’ın, mütüş.

(Liquidman) #549

Yiğitcan’ım canparem bu kanalın hem ihtiyacı olan hem de hak ettiği adam sensin .

(Oneironaut) #550

Nasıl bir özlemle şu videoya saldırdığımı anlatamam.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #551

Yiğitcan geri dönsün yemin ediyorum böyle videoları özledik biz. IW geliyor ve herhalde onla alakalı tek videoları bu, fragman yorumları hariç.

(Berkay Küçük) #552

Tartışmak için harika bir mevzu bu arada.
Bu argümanda verilecek en baba örnek elbette Reed Richards / Dr. Doom
Ancak çizgi romanda verilen bazı örnekler detaylarıyla var oluyorlar. Yiğitcan’ın bahsettiği Amazing Spider-Man çizgi romanlarındaki örnekler içinde en dikkatimi çeken de X-Men, Magneto oldu. Burada verilmesi gereken bir detay var. İki tarafında amacı kendi gibi olanları korumak amaçları farklı. Bu yüzden ben ne Erik’i ne Doom’u Yin Yang’ın öbür ucuna koyamıyorum.

Videoya gelirsek,
Yiğitcan Reed ve Doom’un, Xavier ve Erik’in dünya görüşünü biraz çıtlatsaydı videoda ağzım sulanırdı herhalde.

Batman örneği de Batman akıl ve delilik arasındaki çizgide akıl tarafında kalan, Joker ise bu çizgide delilik kısmına hapsolmuş karakterler bence. diğerleri için farklı farklı argümanlar çıkıyor kafamda ama bu o kadar kafa karıştırıcı bir mesele ki hakkında şuana kadar neler yazılıp çizildi.

Bu arada bu Yin-Yang ilişkisini son dönemlerde en iyi anlatan Tom King’in Rebirth Batman’in#9 ile başlayan I’am Suicide ve #16 ile başlayan I’am Bane runlarını mutlaka okuyun. Burada yine yukarıda bahsettiğim gibi birbinden uç örneklerin aksine aynı düzlemin iki farklı kenarında bulunan ve annelerini deli gibi özleyen iki çocuk var.

(y) #553

Sonunda infinity war ile ilgili bir video.Beğendim güzel bi seri olucak eminim takip edicem

(Yanıyorsun Fuat Abi) #554

Daha baştan güzel örümcek adam run’larından videoya girmesi ile ben seriyi beğendim.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #555

Zaten bence bu karakteristik eşitliklerin olması bence gerekli birşey.Düşünsenize iki karakter de tartışmasız ying ve Yang in bir tarafına konulabildiğini.Direkt iyiye hak veririz.Ama bu eşitlik durumunda bazen kötüye hak verdiğimiz durumlar ortaya çıkabiliyor ki bu bence hem okuma hem de seyir zevkini arttıran bir unsur

(halı, kilim, travel) #556

Spider-Man’deki örnekler tam olmamış aslında. Venom falan tam Spidey’nin kendi türünden kötüler ama ahtapot, akbaba, gergedan haşere değil.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #557

Aslında orada haşere yerine hayvan deseydi olacaktı

(halı, kilim, travel) #558

Ya da örümceklerin de ahtapotların da sekiz bacağı olurdan zorlayabiliriz.

Aslında Spider-Man’in düşmanlarıyla Peter arasında benzerlik kurmak çok daha kolay. Çok büyük bir kısmı Peter gibi bilimle uğraşan insanlar (Osborn, Otto, Connors…), Eddie Brock aynı gazetenin foto-muhabiri, Harry kendisi gibi eziklenen bir arkadaşı vb. Çoğunun da Peter’la yakın bir ilişkisi olduğunu düşünürsek daha da ilginç oluyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #559

(Can) #560

(“INFINITY WAR HYPE TRENİ, dördüncü bölümü CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER ile 15 Nisan Pazar günü devam edecek.”)

(Can) #561

Flood için üzgünüm :frowning:

(Can) #562

13-14 dakikalar civarında CT’nin liseliler mevzusu efsaneydi ya gözümden yaş geldi yemin ederim. Özlemişim böyle Sen Ne Diyon’ları :joy: :joy: :joy:

Üst Üste gönderiler oluyor, farkındayım ama bunu atmasaydım olmazdı :confused: :smiley:

(Umur) #563

Yiğitcan ve Katliam Krew ile birlikte YouTube’un en güzel serisi: