Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #24518

Hangi filme? Kimin kriterlerine g├Âre?

Elbette bir filmin olay ├Ârg├╝s├╝, mant─▒k olgusu (ama ├Âzde┼čle┼čtirilebilirlik de─čil, belki karakter ve senaryo derinli─či bir ├Âl├ž├╝ye kadar) objektif ┼čeylerdir. Ama bir ki┼činin sinema sanat─▒n─▒ hangi kriterlerle yarg─▒lad─▒─č─▒ objektif bir ┼čey de─čildir.

Baz─▒lar─▒ sinemay─▒ g├Ârsel odakl─▒ bir sanat olarak g├Âr├╝r mesela. Bu durumda g├Ârsel olarak ├žok iyi bir filme hikayesi vasat ve vasat alt─▒ysa bile iyi bir film g├Âz├╝yle bakabilir.

Veya bir ki┼či sinemay─▒ tamamen ald─▒─č─▒ estetik hazza g├Âre de─čerlendirebilir, tamamen duygusal bir ┼čekilde bakabilir. Ve bu gayet de sanatsal bir de─čerlendirme olur.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #24519

Asl─▒nda sinema zevki hi├žbir zaman, tam anlam─▒yla objektif e┼čle┼čtiriye tabi tutulamaz. Sonu├žta bir sanattan bahsediyorsak, burada ki┼čisel hazlar da devreye giriyor. Bu durumda bir filmi be─čenen birine neden be─čendin veya be─čenmeyene de neden be─čenmedin demek ├žok makul olmuyor.
S├╝per kahraman filmleri de olmal─▒, ├žok keskin bakmay─▒ da do─čru bulmuyorum. He ben sanat sinemas─▒yla s├╝per kahraman filmlerini ayn─▒ kefeye koyar m─▒y─▒m? Asla koymam, zaten ikisini de farkl─▒ beklentilerle izlerim.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #24520

Ya bir s├╝per kahraman filmi neden ÔÇťsanat filmiÔÇŁ olamas─▒n? Bende zerre estetik haz uyand─▒rmayan sanat filmleri var, bunlar da sanat filmi de─čil benim kriterlerime g├Âre mesela. Ama mesela bir s├╝per kahraman filmi gerek kamera a├ž─▒lar─▒yla, gerek karakterlerin baz─▒ nitelikleriyle, gerek baz─▒ m├╝ziklerle, gerek senaryonun baz─▒ dokunu┼člar─▒yla bende gayet estetik haz uyand─▒rabiliyor, bence bunlar "sanat filmi"dir mesela.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #24521

Sanat Sinemas─▒ kavramsal bir tan─▒m oldu─ču i├žin dedim. ─░fade etmek i├žin kulland─▒m yani. Sinema eserlerinin hepsi neticede sanat ├╝r├╝n├╝d├╝r, belirtti─čim gibi bunlardan al─▒nacak haz da ki┼čiye ba─čl─▒d─▒r. Kabaca festival filmlerini kastettim.

(anon17803553) #24522

Ya ÔÇťs├╝per kahraman filmleri komple yok olsa devaml─▒ kaliteli 9/10ÔÇÖluk 10/10ÔÇÖluk filmler gelecekÔÇŁ d├╝┼č├╝ncesi ├žok sa├žma.

(meta) #24523

S├╝per kahraman filmleri genel olarak ticari filmler olsa bile, geri kalan blockbusterÔÇÖlarla kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒nca ortalama seviyesinin 1-2 g├Âmlek daha fazla kald─▒─č─▒ ger├že─či de var.

┼×u da hep g├Âz ard─▒ ediliyor: Sinemada(hatta neredeyse b├╝t├╝n t├╝ketim ├╝r├╝nlerinde) objektif de─čerlendirme, her ┼čeyi somut bir kesinli─če oturtmak de─čil, bir filmi yapmaya/ba┼čarmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ ┼čeyi ne ├Âl├ž├╝de yapabildi─či/ba┼čarabildi─či ├╝zerinden de─čerlendirmekle alakal─▒. Her ┼čey ayn─▒ ├Âl├ž├╝tlerle de─čerlendirilemez, bu imkans─▒z.

(Umur) #24524

Muhitte ├Âyle d├╝┼č├╝nen bir ki┼či bile oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Zaten ne filmler var s├╝per kahraman filmi olarak say─▒lan harikalar yaratm─▒┼člar, benim yukar─▒daki sorum da direk komple yok olsun demiyor zaten, ├žok para kazanmas─▒, pop├╝ler olmas─▒, iyi g├Âz├╝yle bak─▒lmas─▒ k├Ât├╝ bir ┼čey bence.

├ç├╝nk├╝ ilk olarak son zamanlarda bu t├╝r filmlerin izlediklerim aras─▒nda(Black PantherÔÇÖi izlemedim sadece) ger├žek anlamda iyi olan yoktu. Buna ra─čmen herkes filmleri gazlad─▒, herkes filmlere g├╝zel dedi. En ├Ânde Wonder Woman gibi ucuz bir senaryoya, y─▒llard─▒r yap─▒lamayan bo┼č karakterlere, sebepsiz k├Ât├╝lere yer verdi ama gitti ├Ârne─čin metacriticten 76 ald─▒. Variety, Empire gibi ├Ânemli yerlerin ele┼čtirmenleri 80-90 aras─▒ verdiler bu filmeÔÇŽ

Hani bunun sa├žmal─▒k olu┼čunu ge├žtim, bu y├╝zden ortaya ├ž─▒kan sonu├žlar daha k├Ât├╝. ┼×imdi st├╝dyolar s├╝per kahraman filmlerini bir para makinesi olarak g├Ârmeye ba┼člad─▒. Adam bir iki sene u─čra┼č─▒p kaliteli bir film ├ž─▒karmaktansa giderim ye┼čil ekran─▒ ├žekerim milyon dolarlar yapar─▒m diyor. Warner DCEUÔÇÖyu ba┼člatt─▒ ├ž├╝nk├╝ Disney MCU ile paraya para demiyordu, bu gidi┼čle bilindik isimler haricinde hi├ž bir y├Ânetmen kolay kolay adam ak─▒ll─▒ bir film yapmamaya ba┼člayacak. Herkes zaten bu s├╝per janras─▒na y├Ânelmeye ba┼člad─▒.

Bu s├╝perlerin y├╝kseli┼činden ├Ânce, do─ču┼č zaman─▒na baksak bile anla┼č─▒l─▒yor bu, Hugh Jackman/Christian Bale/Edward Norton ve dahas─▒ÔÇŽ ┼×u isimler o kadar ciddi isimlerdi ki, ┼čimdi bak─▒yoruz Ed Norton se├žimleri y├╝z├╝nden kariyerini ├ž├Âpe f─▒rlatt─▒, diriltelim dedi olmad─▒. Christian Bale tarihin en iyi s├╝per filmlerinden birisini yapt─▒─č─▒ i├žin ┼čansl─▒ bir ┼čekilde devam etti. Hugh Jackman, adam belki de en iyi senelerini X-Men gibi ├žo─ču zaman ortalaman─▒n alt─▒nda olan bir film serisine harcad─▒.

┼×imdi bak─▒yorsun diyorlar ki, Oscar ├Âd├╝ll├╝ X ki┼čisi Tomb Raider oynayacak, Y ki┼čisi Green Lantern ├žekecek, Z ki┼čisi de Green LanternÔÇÖda oynayacakÔÇŽ Hani tamam, iyi ho┼č seviniyoruz bunlar─▒ bu kadar kaliteli isimlerle g├Âr├╝nce ama bunun ne demek oldu─čuna bak─▒nca moralim bozuluyor benim. ├ç├╝nk├╝ bu filmler para yapacak filmler k├Ât├╝ olsa bile bu isimler y├╝z├╝nden para yapacak bu da demek oluyor ki bu isimler bu rollerden kolay kolay ayr─▒lamayacak bu da demek oluyor ki bu isimleri adam ak─▒ll─▒ yap─▒mlarda biraz zor g├Ârece─čiz. Hani bu i┼či serile┼čtirip, franchiseÔÇÖa ├ževirmeseler hi├žbir sorunum olmayacak ama yok, paran─▒n tad─▒, st├╝dyolar─▒n g├Âz├╝ b├Âyle olduktan sonra biz Justice League gibi, Age of Ultron gibi filmleri 20-30 sene daha izleriz. Ancak en basitinden 12 Angry Men gibi No Country for Old Men gibi Goodfellas gibi filmleri gitgide daha da az g├Ârmeye ba┼člar─▒z.

Do─čru ancak bu yapmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ ┼čeyin de bir ├Ânemi olmal─▒. MCU gibi her filmde ayn─▒ ┼čeyi anlatmaya ├žal─▒┼č─▒p sonra da anlatt─▒lar diye alk─▒┼č ya─čmuruna tutmak sa├žma geliyor. Ayn─▒ oyuncular, ayn─▒ y├Ânetmenler, ayn─▒ senaristler, ayn─▒ st├╝dyo bu filmin anlatmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ ┼čeyi bir sene ├Ânce anlatt─▒ derken buluyorum kendimi. Sinirlerim bozuluyor. Kolaya ka├ž─▒yorlar, u─čra┼čm─▒yorlar, paray─▒ al─▒p devam ediyorlar.

(Varrrrya) #24525

S├╝per kahraman filmlerinin ele┼čtirmen puanlar─▒nda bazen gereksiz fazla ├Âvmeler oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum ben de. Justice LeagueÔÇÖe 50/100 falan veren vard─▒ÔÇŽ

(meta) #24526

Tabii bu da bir g├Âr├╝┼č. Fakat k─▒sa bir g├Âr├╝┼č. MCUÔÇÖnun ├ž─▒kard─▒─č─▒ son 5-6 filmin nas─▒l ayn─▒ ┼čeyi anlatt─▒─č─▒n─▒n a├ž─▒klad─▒─č─▒n─▒ g├Ârmek isterim a├ž─▒k├žas─▒. Ger├žekten merak ediyorum ├ž├╝nk├╝.

(G├Âkhan Ali Ba┼čkan) #24527

Hangisi?

• Christian Bale
  • Ben Affleck

0 oylayan

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #24528

Hi├žbiri ┼č─▒kk─▒ nerde admin_?

Trende uyal─▒m dedik.

( ÔŚë) #24529

Batman performans─▒ ├╝zerinden mi genel olarak m─▒?

(G├Âkhan Ali Ba┼čkan) #24530

Genel olarak.

(Liquidman) #24531

Yak─▒┼č─▒kl─▒l─▒ktan de─čerlendirip basanlar var orda g├Âr├╝yorum

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #24532

Ben Affleck diyenleri polis evinden al─▒yormu┼č haberiniz olsun.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #24533

Ki┼či olarak Ben AffleckÔÇÖi daha ├žok seviyorum, sevmek de─čil de tam, ac─▒yorum, sempati duyuyorum.

(ÔÇťDaisy Ridley FanboiÔÇŁ ) #24534

Abi bu dediklerine alt─▒na imza atar─▒m. Sonun kadar hakl─▒s─▒n. :slight_smile:

(Umur) #24535

Iron Man: Zengin ve toplum sorunlar─▒ndan a┼č─▒r─▒ uzak, a┼č─▒r─▒ egolu babas─▒n─▒n miras─▒n─▒ alm─▒┼č bir adam─▒n, bir g├╝n ter├Âristler taraf─▒ndan tutsak edilmesi ├╝zerine ├Âncelikle kendisinden d├╝┼č├╝k olanlar─▒ ├Â─črenmesi sonra da yapt─▒klar─▒yla y├╝zle┼čmesi, onun i├žin zor kararlar almas─▒ ve b├╝y├╝k bir de─či┼čim ge├žirmesi. Film sonunda ana karakterimiz art─▒k neyin de─čerli neyin de─čersiz oldu─čuna karar verebilecek kapasiteye gelmi┼č bulunuyor.[G├╝zel film. Net.]

Captain America: ├çok paras─▒ olmayan, s├╝rekli itilip kak─▒lm─▒┼č bir adam─▒n askere zar zor girmesi, kendisini kan─▒tlama ├žabas─▒ ve en sonunda onun de─čerini g├Âren birisi taraf─▒ndan bir s├╝per askere ├ževrilmesi. [Film k├Ât├╝ de─čil, severim ancak a┼č─▒r─▒ kli┼če olaylar─▒ vard─▒r.]

Thor: A┼č─▒r─▒ geli┼čmi┼č bir ─▒rktan bir uzayl─▒ ayn─▒ zamanda da gezegeninin prensi, egosu ve aptall─▒─č─▒ ak─▒llara zarar seviyede. Babas─▒ bir ders vermek i├žin elinden her ┼čeyi al─▒p onu D├╝nyaÔÇÖya yolluyor, kendisiyle y├╝zle┼čip ondan d├╝┼č├╝kleri anlay─▒p, ├Ânceki haliyle y├╝zle┼čip, de─či┼čim ge├žiriyor ve neyin de─čerli neyin de─čersiz oldu─ču karar─▒n─▒ al─▒yor.

[Thor ve Iron Man karakter geli┼čimlerinde ve anlat─▒lan olaylarda ├žok b├╝y├╝k farkl─▒l─▒klar g├Âr├╝lemiyor. Sadece birisindeki zeka di─čerinde yok.]

Avengers: ThorÔÇÖun deli karde┼či gelip d├╝nyay─▒ yok etme iste─čiyle herkese sava┼č a├ž─▒yor ve bizim izledi─čimiz karakterler bir araya gelerek ona kar┼č─▒ sava┼č─▒yorlar. Iron Man burada b├╝y├╝k se├žim yap─▒yor ancak bu se├žimi yapabilecek kapasiteyi ├Ânceki filmlerde ├žoktan kazanm─▒┼č olmas─▒ bizi etkilemiyor. Arada s─▒rada b├Âyle bir iki espri at─▒yorlar ortalama onlar da o y├╝zden ├žok fazla g├Âze batm─▒yor ancak ho┼č da durdu─ču s├Âylenemez.

Iron Man 2ye girmiyorum orada ├žok bir ┼čey yok zaten. Anlatt─▒─č─▒ bir ┼čey yok yani filmin, sadece di─čer filmleri izlerken o s─▒rada Iron Man ne yap─▒yor demeyelim diye ├žekmi┼čler. Belli.

Iron Man 3: Tony sonunda her filmde egosunu tatmin etti─či(evet TonyÔÇÖnin egosu azal─▒r veya gider sanm─▒┼čt─▒n─▒z ama hay─▒r, karakter ilk filmlerde de─či┼čti gibi g├Âsterdik ama de─či┼čmedi) g├Â─čs├╝ndeki k├╝├ž├╝k ┼čeyden kurtulma karar─▒ al─▒yor. Bunun d─▒┼č─▒nda filmde ba┼čka bir ┼čey anlat─▒lm─▒yor yine Iron Man 2 gibi ne oldu merak etmeyelim diye ├žekmi┼čler.

Thor: Karanl─▒k D├╝nya: Thor ne yap─▒yor demeyelim diye ├žekilmi┼č, anlatmak istedi─či ┼čeyler olsa da anlatt─▒─č─▒ bir ┼čey yok.

Thor: Ragnarok: T├╝m evreni yok edecek k─▒yamet geliyor[evet yine], Thor t├╝m filmlerde hala ego kas─▒p g├╝c├╝n├╝ ald─▒─č─▒ ┼čeyi kaybediyor(evet Thor i├žin de egosunu kaybetti demi┼čtik ama kaybetmedi karakter hala ayn─▒). Bu sefer kesin olarak de─či┼čip art─▒k ├žekice ihtiyac─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ anl─▒yor. Geli┼čiyor, babas─▒ gibi biraz daha bilgele┼čiyor karakter. Anlat─▒lmak istenen k─▒s─▒m bu, peki ger├žekten anlat─▒lan k─▒s─▒m ne mi?

ThorÔÇÖun ├žekicini k─▒r─▒yorlar, Odin ├Ânceden ├žok k├Ât├╝ birisiymi┼č ama Thor bunu ├Ânemsemiyor, sorgulama yapm─▒yor ├žok fazla, Hulk ne yapt─▒, ne yap─▒yordu onu g├Âsteriyorlar Hulk geli┼čmi┼č karakter derinle┼čmi┼č ama tabii ki bunun nas─▒l oldu─čunu anlatacak kapesitede bir senaristleri olmad─▒─č─▒ i├žin oldu bittiye getiriyorlar. Evren yok olacak diyorlar, bunun kar┼č─▒s─▒nda Thor bo┼č espriler yap─▒yor. Loki bu sefer de ThorÔÇÖu sat─▒yor ama sonra satmam─▒┼č gibi geliyor ama asl─▒nda satt─▒. Bu kadar. Yine kime ne oldu sormayal─▒m diye ├žekilmi┼č bo┼č bir film.

Avengers: Age of Ultron: Karakterler hala ayn─▒, d├╝nya yine bir tehlikeye d├╝┼č├╝yor bu sefer tehlikeyi yaratan da, d─▒┼čar─▒ya salan da bizim elemanlar. Ancak bu konuda ├žok k├Ât├╝ hissediyorlar m─▒? Hay─▒r, en az─▒ndan bu filmde ├Âyle bir ┼čey yok. K├╝├ž├╝k bir su├žluluk duygusuyla halk─▒ kurtarmaya gidiyorlar o kadar. ├ľnemli bir olay var m─▒? Yok, iki ├╝├ž karakter geliyor birisi geldi─či gibi ├Âl├╝yor o kadar.

Captain America: Winter Soldier: Yalan─▒m yok filmi severim. G├╝zel film, diyecek ├žok bir ┼čeyim yok.

Captain America: Civil War: ┼×imdi, bu sefer bizim elemanlar bir duruyor d├╝┼č├╝nmeye ba┼čl─▒yor. Onlar y├╝z├╝nden ├Âlenler vs, bunlara bak─▒yorlar. Biz bir kontrol edilelim falan diyorlar. Ciddi durumlar var ortada, karakterler derinle┼čecek gibi(en az─▒ndan ama├žlanan ┼čey buydu san─▒r─▒m), olaylar derinle┼čecek gibi(yine ama├žlanan buydu) bir de karakter tan─▒t─▒m─▒ yap─▒p evreni geni┼čletiyorlar. Ama bu s─▒rada yap─▒lan bo┼č ┼čakalar, espriler bitmiyor. Sonu├ž ne mi? Karakterler eski filmlerdeki hallerine g├Âre taraflara ├žekiliyorlar, hi├ž kimse ger├žek anlamda oturup bir sorgulama yapm─▒yor, bir havaalan─▒nda kavga ediyorlar. Sonlara do─čru da Captain America onu o yapan yegane kalkan─▒n─▒ Iron ManÔÇÖle olan kavgas─▒nda b─▒rak─▒p gidiyor. Yine her ├╝├žlemede oldu─ču gibi olaylar ya┼čan─▒yor yani. ├çok ┼čey yapacak gibi gelip bir ┼čey yapm─▒yor film.

Guardians of the Galaxy: Peter diye bir adam ana karakterimiz, k├╝├ž├╝kken annesi ├Âlm├╝┼č bu s─▒rada da uzayl─▒lar taraf─▒ndan ka├ž─▒r─▒lm─▒┼č. Onlarla b├╝y├╝t├╝lm├╝┼č bir su├žlu, kendisi ne kadar bir lowlife oldu─ču s├Âylenen bir karakter de olsa ego tavan, d├╝zensiz, hi├žbir ┼čey umrunda de─čil. B├Âyle Thor ve Iron ManÔÇÖin ilk filmindeki gibi birisi. ├çok fazla fark yok aralar─▒nda, sadece PeterÔÇÖ─▒n b├╝y├╝d├╝─č├╝ ┼čekilden gelen bir aile ba─č─▒ olmas─▒n─▒ bekliyorsun, arkada┼č─▒m dediklerine bir g├╝ven tarz─▒nda, oldu─čunu da sonlarda g├Âr├╝yoruz. Karakter tan─▒tma ama├žl─▒ yap─▒lm─▒┼č bir film. Ortalama.

Guardians of the Galaxy vol2: Adamlar isminden s├Âylemi┼č zaten, ayn─▒ film diye. Daha k├Ât├╝ oldu─čunu belirtmemi┼čler sadece. Anlat─▒lan bir ┼čey yok, karakter tan─▒t─▒yorlar, yan karakterlerden de geli┼čen falan yok sadece ├Ânceden a├ž─▒klanmayan bir iki neden falan a├ž─▒kl─▒yorlar. O kadar. Ha Peter babas─▒n─▒ ├Â─čreniyor ancak arkada┼člar─▒n─▒ babas─▒n─▒n yerine se├žiyor. ┼×a┼č─▒rt─▒c─▒ m─▒? De─čil, ├ž├╝bk├╝ b├╝y├╝d├╝─č├╝ ┼čekilden gelen bir karde┼člik duygusunu ├Ânceki filmde g├Ârm├╝┼čt├╝k, beklemi┼čtik b├Âyle bir ┼čey.

Ant-Man: ├çok zeki bir m├╝hendis ana karakterimiz var ancak kendisi temiz i┼čleri sevmiyor. Hapse at─▒lm─▒┼č zaman─▒nda, hapisten ├ž─▒k─▒p i┼č bulma ├žabas─▒yla ba┼čl─▒yoruz. Adam─▒n hayat─▒ ├žok k├Ât├╝, iyi kalpli birisi kendisi. ─░┼č bulam─▒yor falan u─čra┼č─▒yor sonra birisi onun potansiyelini g├Âr├╝yor.[Bir dakika tan─▒d─▒k m─▒ geldi? Captain America m─▒? Ya o sava┼č zaman─▒nda ge├žiyor ama fark o!] Sonra onu kahraman yap─▒yor, s├╝per asker tarz─▒nda.[Asker mi dedim ben, pardon.] Sonra da d├╝nyay─▒ kurtar─▒yorlar i┼čte. ├çok ├Ânemli olay yok, karakterler geli┼čmiyor, sadece tan─▒t─▒l─▒yor.

Doctor Strange: Bir doktor var, a┼č─▒r─▒ zeki ayn─▒ zamanda da biraz egoist birisi. Bir kaza sonucu ellerini kaybediyor, kafay─▒ yiyor, psikolojik bunal─▒ma giriyor ama senaristler ├žok iyi olmad─▒─č─▒ndan bunal─▒m─▒ ├žok anlatmamay─▒ se├žip oldu bittiyle ge├žiyoruz oralar─▒. O y├╝zden karakter de─či┼čti diyemiyoruz ├žok fazla. B├╝y├╝ var. Bir mentor var. K├Ât├╝ bir adam var d├╝nyay─▒ yok etmek istiyor. Bir iki g├╝zel replik var. Karakter derinli─či a├ž─▒s─▒ndan ger├žekten bir iki k├╝├ž├╝k ┼čey var. Onun d─▒┼č─▒nda Iron Man filminin ayn─▒s─▒.

Spiderman- Homecoming: Belki de aralar─▒ndaki en ├Âzg├╝n filmlerden birisi olabilir diye d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m film. Peter diye bir ├žocuk var hani hikayesini binlerce kez g├Ârd├╝k. Bu sefer o hikaye yok, bu sefer Iron Man o ├žocu─ču e─čitece─čim diye yan─▒na al─▒yor ancak sorumluluk duygusu olmayan bir adam oldu─ču i├žin ├žocuk tek ba┼č─▒na bekliyor. Arayan soran yok, sonra kendi kendisine kararlar al─▒yor. Beklemeyece─čim diyor. Bir iki hayat kurtar─▒yor. O s─▒rada bir i┼č s─▒ras─▒nda her ┼čeyi eline y├╝z├╝ne bula┼čt─▒r─▒yor. Iron Man gelip ona nasihat falan veriyor, kendi filminde en son onu o yapan ┼čeyleri kaybetmesi ├╝zerine geli┼čti─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝z karakter ger├žekten de geli┼čmi┼č. Bu konu┼čmada onu g├Âr├╝yoruz. Sonra Spider-man kost├╝ms├╝z, yard─▒ms─▒z falan kal─▒yor. Ancak karakter buna ra─čmen cesurluk yapabiliyor olmal─▒, ├ž├╝nk├╝ ├Âyle bir ki┼či. O da ├Âyle yap─▒yor, ├ž─▒k─▒p tek ba┼č─▒na her ┼čeyi yapmaya ├žal─▒┼č─▒yor. Neredeyse ├Âl├╝yor ancak en sonunda ba┼čar─▒l─▒ oluyor. Karakter geli┼čimi a├ž─▒s─▒ndan alttan alttan verilen bir iki olay oluyor arada. Film sonunda Iron Man bizim PeterÔÇÖa sonunda istedi─čini verince, Peter geli┼čti─čini g├Âsteriyor. Hay─▒r cevab─▒n─▒ veriyor. G├╝zel film. Iron ManÔÇÖin ├╝├ž filmde anlad─▒─č─▒ ┼čeyi Peter tek filmde hallediyor.

Ha, bu filmlerde benim g├Âremedi─čim mesajlar, derinlikler falan varsa, affola. Ancak varsa da a├ž─▒klaman─▒z─▒ isterim, yoksa da bana hala nas─▒l hepsi ayn─▒ ┼čeyi anlat─▒yor diye sormazs─▒n─▒z san─▒r─▒m. G├Âzden ka├ž─▒rd─▒─č─▒m, unuttu─čum ┼čeyler olabilir sonu├žta filmleri izleyeli ├žok oluyor, onlar varsa onlar i├žin de affola.

Oyunculuk bak─▒yoruz, genel olarak demi┼čsin. Ben Affleck duygu g├Âstermeyi ├žok ba┼čaramayan kat─▒ bir adam, Affleck ismindeki k├Ât├╝ oyuncu o zaten bunu ├Â─črenmi┼čtik ├Ânceden de. Christian Bale ise hafif itici de olsa a┼č─▒r─▒ iyi bir oyuncu hakk─▒ yenemez. Kaliteli bir adam.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #24536

Herkes yalan Michael Keaton ger├žek.

(Burak) #24537

Pek sanm─▒yorum