Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Can) #25382

main-qimg-a5093ddc0270ee7d962486fffe20c0d0-c

(I'm not fine.) #25383

Ohh really :cowboy_hat_face:

(hal─▒, kilim, travel) #25384

Hi├ž mi kurban kesip hortumla ┼či┼čirmediniz?

(Wet Meatball) #25385

Daha ├Ânce yemek i├žin b─▒ld─▒rc─▒n, tavuk ve bal─▒k ├Âld├╝rd├╝m. Fakat yerde b├Âcek g├Âr├╝nce basmam. Bulundu─čum yerde ├Âr├╝mcek varsa sadece ├╝fleyerek uzakla┼čt─▒r─▒m.
Yani yemek d─▒┼č─▒nda hi├žbir hayvan─▒ incitmem.

(Brainsucker) #25386

Hangi event ?

• Secret Wars (1984)
  • Crisis on Infinite Earths (1985)

0 oylayan

(Ece) #25387

Japon bal─▒─č─▒n─▒ ├žok beslemi┼čtim yanl─▒┼čl─▒kla. Bir de su kaplumba─čam─▒ okula g├Ât├╝rmek gibi bir hata yapm─▒┼čt─▒m. Herkes dokunup sevmeye ├žal─▒┼č─▒nca kabu─ču yumu┼čam─▒┼čt─▒, ila├ž kullanmam─▒za ra─čmen kurtaramad─▒k. :confused:
Ayr─▒ca ├žo─čunlu─čun hay─▒r demesi ├╝zd├╝.

(K├╝r┼čad the Falcone) #25388

Bir silah ├╝reticisi ve/veya sat─▒c─▒s─▒ o silahlar─▒n ├Âld├╝rd├╝─č├╝ canlardan sorumlu mudur?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(Bo┼č ─░nsan) #25389

Silah─▒ yemek pi┼čirmek i├žin yap─▒lan bir alet olarak d├╝┼č├╝n├╝p yap─▒yorsa hay─▒r. Aksi takdirde bununla insanlar─▒n ├Âld├╝r├╝lece─činin bilincine sahipse evet.

(K├╝r┼čad the Falcone) #25390

B─▒├žaktan baltadan bahsetmiyorum bildi─čin t├╝fek tabanca, silah olarak ├╝retilen alet.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #25391

Yani mikhail kalashnikov kesinlikle cehennemlik.

(Atakan Y.) #25392

Yasad─▒┼č─▒ yollardan yap─▒lmad─▒─č─▒ s├╝rece de─čildir.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #25393

Yasa d─▒┼č─▒ veya yasal─▒n silah sat─▒┼č─▒nda fark─▒ ne _?

(Atakan Y.) #25394

├ľrnekle a├ž─▒klayacaksak ├╝lkenin askeri birimine yap─▒lan silah sat─▒┼č─▒ yasalken ter├Âr ├Ârg├╝tlerine yap─▒lan silah sat─▒┼č─▒n─▒n yasad─▒┼č─▒ olmas─▒ aras─▒ndaki fark gibi.

(hal─▒, kilim, travel) #25395

┼×├Âyle d├╝┼č├╝n bir de. Silahlar tamamen yasal yollardan s─▒radan vatanda┼člara sat─▒ld─▒. Haliyle ├žekip birbirini vuranlar oldu. Burada sorumluluklar─▒ var m─▒?

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #25396

Askeri birimlere ├╝lkelerin kendi end├╝strileri i├žerisinde silah ├╝retimi yap─▒l─▒yor.

Bu tarz silahlar─▒n sat─▒┼č─▒ ├╝lkeler aras─▒nda yap─▒lanlardan ├žok yasa d─▒┼č─▒ olarak sat─▒┼č─▒ yap─▒l─▒yor.

(Atakan Y.) #25397

Ruhatl─▒ silahla su├ž i┼členmesi halihaz─▒rda hi├ž g├Âr├╝lmemi┼č bir ┼čey de─čil, fakat ki┼činin silah─▒ amac─▒ d─▒┼č─▒nda kullanmas─▒ silah─▒ ├╝reten veya satan─▒n sorumlulu─čunu do─čurmaz. Sorumluluk kavram─▒n─▒ bu kadar geni┼čletirsek meyve b─▒├ža─č─▒ ├╝reticisinin bile sorumlu tutulabilece─či tarzda vakalarla kar┼č─▒la┼č─▒r─▒z.

Ben de yasal olarak yap─▒lan k─▒s─▒m i├žin sorumluluk do─čmaz diyorum zaten, buna ayk─▒r─▒ bir ┼čey s├Âylemiyorum.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #25398

Solo: A Star Wars Story Trailer

• ├çok iyi g├Âr├╝n├╝yor
  • Hi├ž iyi g├Âr├╝nm├╝yor
  • Eeh i┼čte fena de─čil gibi
  • Ortalama
  • G├Ârmedim hemen bak─▒p geliyorum.

0 oylayan

(hal─▒, kilim, travel) #25399

─░nsanlar birbirini ├Âld├╝rs├╝n diye bir alet yap─▒yorsun sonu├žta. Onu ge├žtim, ayn─▒ bak─▒┼č a├ž─▒s─▒yla yasad─▒┼č─▒ yollardan sat─▒lan bir silah da sorumluluk do─čurmaz. Bu ayr─▒m─▒ neye g├Âre yapt─▒n anlamad─▒m.

(The Dude) #25400

Konu spor/fitness oldu─čunda hangi ├╝yeye dan─▒┼č─▒rs─▒n─▒z?

(Burak) #25401

Evet sorumlular. Nazilere olan nefretinden Amerikal─▒lara atom bombas─▒n─▒ hediye eden Albert Einstein bile bu gruba dahil.