Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Iron Man) #28642

Abartmas─▒n

(falanfilan) #28643

Bence abartmas─▒ndan ├žok ne ┼čekilde kulland─▒─č─▒ ├Ânemli. Nordic ├╝lkelerde vergi oranlar─▒ ├žok y├╝ksek diye biliyorum mesela. ─░sve├žte 27 12 6 diye gidiyordu katma de─čer vergisi yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam, gelir vergisi de y├╝ksekti galiba fakat adamlar bunun kar┼č─▒s─▒nda d├╝zg├╝n kamu hizmeti verip gelir adaletini sa─čl─▒yor ├Ânemli olan bu.

(Umur) #28644

Hay─▒r diyenler ├Âl├╝m konseptini anlamam─▒┼č hocam.

( ÔŚë) #28645

├çocuklu─čumda G├╝lten Day─▒o─čluÔÇÖnun ├ľl├╝ms├╝z Ece adl─▒ kitab─▒n─▒ okumu┼čtum. Kitapta s├╝rekli reenkarne olan Ece adl─▒ bir k─▒z var ve farkl─▒ toplumlarda yeniden do─čuyor. Eski T├╝rklerde bir hakan k─▒z─▒ iken ├Âl├╝p Antik M─▒s─▒rÔÇÖa efendisini mumyalayan bir k├Âle olarak do─čuyor s├Âzgelimi(net hat─▒rlam─▒yorum)

B├Âylece kitapta 3 ya da 4 farkl─▒ toplum ve bir nevi 3 4 farkl─▒ evren oluyor. Bu kitab─▒ okudu─čumdan beri ahiret olmasa bile yeniden do─čum, en b├╝y├╝k tutkular─▒mdan biri.

Bir mezarda ├ž├╝r├╝yece─čimizi, ├Âl├╝m sonras─▒ ya┼čam olmayaca─č─▒n─▒ biliyorum ama d├╝┼č├╝ncesi g├╝zel.

Kendinize, karde┼činize alabilirsiniz, tavsiye ederim.
images%20(6)

(.) #28646

Peki neden ?

(Geek Velet) #28647

G├╝lten Day─▒o─člu bir s├╝r├╝ ki┼čiye kitap okumay─▒ sevdirmi┼č olsa da 20 sayfa sonras─▒nda ne olaca─č─▒n─▒ tahmin edebildi─čim kitaplar─▒ okumaktan ├žok s─▒k─▒l─▒yorum.

( ÔŚë) #28648

Ben 8 9 ya┼člar─▒nda okumu┼čtum Ege, senin i├žin biraz alt seviye bu kitap zaten.

(Bo┼č ─░nsan) #28649

Evet diyenler i├žin;

• Dinler do─črultusunda ├Âd├╝llendirilmek i├žin
  • Varl─▒─č─▒m─▒ devam ettirmek i├žin

0 oylayan

Hay─▒r diyenler i├žin;

• Dinler do─črultusunda cezaland─▒r─▒lmamak i├žin
  • Varl─▒─č─▒m─▒n devam etmemesi i├žin

0 oylayan

(Geek Velet) #28650

─░nanmad─▒─č─▒m i├žin?

(Bo┼č ─░nsan) #28651

├ľld├╝kten sonra ya┼čama inanmad─▒─č─▒n i├žin olmas─▒n─▒ istemiyorsun yani?

(Geek Velet) #28652

Aynen. :slightly_smiling_face:

(Serkan of ─░zmir) #28653

Dinler konusunda de─čil de genel olarak ya┼čarken yapt─▒─č─▒m─▒z iyi veya k├Ât├╝ ┼čeylerin kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ alabilmek i├žin. Sonu├žta tamam ├žo─čumuz ailemizin yan─▒nday─▒z, rahat bir hayat ya┼č─▒yor say─▒labiliriz ama herkes istedi─či hayat─▒ ya┼čam─▒yor maalesef. Adil bir durum s├Âz konusu de─čil yani.

Ben orta d├╝zeyli iyi bir ailenin ├žocu─ču olarak d├╝nyaya geldim ama, daha fakir veya daha zengin bir ailenin ├žocu─ču olarak da d├╝nyaya gelebilirdim. Gelmek istedi─čim nokta, bu hayat─▒ bir fabrikat├Âr├╝n ├žocu─ču da ya┼č─▒yor, bir i┼č├žinin ├žocu─ču da ya┼č─▒yor ama biri her istedi─čini yaparken ├Âteki yapam─▒yor.

Sonu├ž olarak insanlar bu hayatta ya┼čad─▒klar─▒ zorluklar─▒n m├╝kafat─▒n─▒ ├Âld├╝kten sonra almal─▒lar bence.

Tabi bu sadece maddi a├ž─▒dan bak─▒labilecek bir konu de─čil. Ufac─▒k ya┼čta hastalan─▒p hayat─▒n─▒ kaybeden ├žocuklar─▒n ne g├╝nah─▒ vard─▒ mesela? Onlar da ya┼čamay─▒, ko┼čup e─členmeyi, oyun oynamay─▒ haketmediler mi? En az─▒ndan onlar i├žin ├Âl├╝mden sonra hayat olmas─▒n─▒ umuyorum yoksa din falan pek umrumda de─čil benim.

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #28654

─░nsanlar─▒n klonlanabilmesini ister misiniz?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(Geek Velet) #28655

Klonlanabilmesini isterim ama klonlanmas─▒n─▒ istemem.

(Ertun├ž Do─čan) #28656

Klonlanman─▒n bize getirece─či ┼čey b├╝y├╝k bir hiyerar┼či sistemi olur. O y├╝zden klonlanma bulunsayd─▒ kendime ve tan─▒d─▒klar─▒ma kullan─▒lmas─▒n─▒ isterdim. Evet, ├žok bencilim.

(Ertun├ž Do─čan) #28657

Bende profil foto─čraf─▒m─▒ de─či┼čtirmeye karar verdim. Bu seferkini siz belirleyin istedim.

300px-David_-Napoleon_crossing_the_Alps-_Malmaison2

• Ron Hubbard
  • Yellow Christ
  • Napoleon Crossing the Alps

0 oylayan

(Umur) #28658

Yanl─▒┼čl─▒kla oy att─▒kÔÇŽ

(Umur) #28659

Profil resmini de┼čtiresim geldi benim deÔÇŽ Madem herkes soruyor ben de soray─▒m. Hangisi?
1- Tupac/┼×uanki.
2- Munch
_20180610_181538
3- Goya

• Tupac
  • Munch
  • Goya

0 oylayan

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #28660

Sevgilinizin diyelim ki var :grin: mesajlar─▒n─▒za bakmas─▒na izin verir misiniz?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

Siz mesajlar─▒n─▒ okumak ister misiniz?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(Serkan of ─░zmir) #28661

Uzun s├╝rece─či i├žin ├Ânce cevap verdim ┼čimdi varsaymaya ├žal─▒┼č─▒yorumÔÇŽ