Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Umut) #28631

(Varrrrya) #28632

Adminleri b├Âyle ┼čeyler i├žin rahats─▒z etme. Zaten SvartirSandar Ar┼čiv olay─▒nda benimle bir televizyon program─▒nda tart─▒┼čmaktan korktu gibi gibi. Keyfini ├ž─▒kars─▒n ┼čimdilik. GEL─░YORUZÔÇŽ

(sergen) #28633

Sizin i├žin hangisi ├Ânce geliyor?
(Neye oy verirdiniz g├Âr├╝nm├╝yor, rahat olun)

• Kendi milletim
  • D├╝nyal─▒ olmam

0 oylayan

(i) #28634

MuhitÔÇÖte hi├ž fa┼čik olmamas─▒ sevindirici.

(Bo┼č ─░nsan) #28635

Dininizi de─či┼čtirmeniz, ├Ârneklendirmek gerekirse dine inanmayan biri olarak ibadet etmeniz ya da dine g├Âre giyinmeniz, dine inanan biri olarak ise art─▒k dine inanmad─▒─č─▒n─▒z─▒ belirtmeniz aileniz taraf─▒ndan;

• Desteklenir.
  • N├Âtr.
  • Kar┼č─▒ ├ž─▒k─▒l─▒r.

0 oylayan

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #28636

Ohaaa, Alfa Emir.

(Oneironaut) #28637

Olsayd─▒, etiketleyerek yazard─▒ÔÇŽ

:smile:

(Volkan ┼×ahin ) #28638

Genelde kararlar─▒m─▒ desteklerler, desteklemezlerse de engellemeye ├žal─▒┼čmazlar.

(├Â─čnk├╝) #28639

Kar┼č─▒ ├ž─▒k─▒l─▒r.

N├Âtr. Yani ailemin b├╝y├╝k k─▒sm─▒ inan├žl─▒ insanlardan olu┼čuyor ama kimse kimseye kar─▒┼čmaz bu konuda. Zaten bir insan─▒n inan├žs─▒zl─▒─č─▒ neden desteklenir ki? Pozitif anlamda en ├žok ÔÇťTamam, sen bilirsin.ÔÇŁ denir.

(Varrrrya) #28640

Yukar─▒da etiketlenmi┼č, gerek duymad─▒m. Ben bu sitenin Tayfur S├ÂkmenÔÇÖiyim. Hatay bizdeÔÇŽ

(falanfilan) #28641

Devlet vergi als─▒n m─▒?

• Als─▒n
  • Almas─▒n

0 oylayan

(Ali) #28642

Abartmas─▒n

(falanfilan) #28643

Bence abartmas─▒ndan ├žok ne ┼čekilde kulland─▒─č─▒ ├Ânemli. Nordic ├╝lkelerde vergi oranlar─▒ ├žok y├╝ksek diye biliyorum mesela. ─░sve├žte 27 12 6 diye gidiyordu katma de─čer vergisi yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam, gelir vergisi de y├╝ksekti galiba fakat adamlar bunun kar┼č─▒s─▒nda d├╝zg├╝n kamu hizmeti verip gelir adaletini sa─čl─▒yor ├Ânemli olan bu.

(Umur) #28644

Hay─▒r diyenler ├Âl├╝m konseptini anlamam─▒┼č hocam.

( ÔŚë) #28645

├çocuklu─čumda G├╝lten Day─▒o─čluÔÇÖnun ├ľl├╝ms├╝z Ece adl─▒ kitab─▒n─▒ okumu┼čtum. Kitapta s├╝rekli reenkarne olan Ece adl─▒ bir k─▒z var ve farkl─▒ toplumlarda yeniden do─čuyor. Eski T├╝rklerde bir hakan k─▒z─▒ iken ├Âl├╝p Antik M─▒s─▒rÔÇÖa efendisini mumyalayan bir k├Âle olarak do─čuyor s├Âzgelimi(net hat─▒rlam─▒yorum)

B├Âylece kitapta 3 ya da 4 farkl─▒ toplum ve bir nevi 3 4 farkl─▒ evren oluyor. Bu kitab─▒ okudu─čumdan beri ahiret olmasa bile yeniden do─čum, en b├╝y├╝k tutkular─▒mdan biri.

Bir mezarda ├ž├╝r├╝yece─čimizi, ├Âl├╝m sonras─▒ ya┼čam olmayaca─č─▒n─▒ biliyorum ama d├╝┼č├╝ncesi g├╝zel.

Kendinize, karde┼činize alabilirsiniz, tavsiye ederim.
images%20(6)

(.) #28646

Peki neden ?

(Geek Velet) #28647

G├╝lten Day─▒o─člu bir s├╝r├╝ ki┼čiye kitap okumay─▒ sevdirmi┼č olsa da 20 sayfa sonras─▒nda ne olaca─č─▒n─▒ tahmin edebildi─čim kitaplar─▒ okumaktan ├žok s─▒k─▒l─▒yorum.

( ÔŚë) #28648

Ben 8 9 ya┼člar─▒nda okumu┼čtum Ege, senin i├žin biraz alt seviye bu kitap zaten.

(Bo┼č ─░nsan) #28649

Evet diyenler i├žin;

• Dinler do─črultusunda ├Âd├╝llendirilmek i├žin
  • Varl─▒─č─▒m─▒ devam ettirmek i├žin

0 oylayan

Hay─▒r diyenler i├žin;

• Dinler do─črultusunda cezaland─▒r─▒lmamak i├žin
  • Varl─▒─č─▒m─▒n devam etmemesi i├žin

0 oylayan

(Geek Velet) #28650

─░nanmad─▒─č─▒m i├žin?