Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Cem Ekiz) #28713

Ya bu asl─▒nda ├žok mant─▒ks─▒z bir nedene ba─čl─▒: Zaman─▒nda deli gibi Serie AÔÇÖy─▒ takip ederdim. Favori tak─▒m─▒m da JuventusÔÇÖtu. O zamanlar da JuveÔÇÖnin formalar─▒n─▒ Lotto yap─▒yordu. Ben de bunun gaz─▒na Lotto ayakkab─▒ ald─▒m, uzun zaman da kulland─▒m (6-7 y─▒l kadar). Bakt─▒m kaliteli, devam ettim. Bir de herkes Adidas ve Nike pe┼činde ko┼čtu─čundan farkl─▒ olmas─▒ da ho┼čuma gitmi┼čti :slight_smile:

(Cem Ekiz) #28714

Arif Sa─č muhte┼čem bir ba─člama ustas─▒. Hem kendisi hem de yeti┼čtirdi─či di─čer ba─člama ustalar─▒yla ├žok b├╝y├╝k bir insan. Muhabbet serisi; sadece ├╝lkemiz i├žin de─čil, t├╝m d├╝nya i├žin halk m├╝zi─či alan─▒nda yap─▒lm─▒┼č en b├╝y├╝k i┼č. Tabi bunda di─čer ustalar─▒n (Musa Ero─člu ve Yavuz Top) hakk─▒n─▒ da vermek gerek.

@elpis Ne┼čet Erta┼č da Alevi, Abdallardan. S─▒rf Alevi diye Arif Sa─čÔÇÖ─▒ se├žmek ├žok mant─▒kl─▒ de─čil bu noktada. Ama do─čru, Ne┼čet Erta┼čÔÇÖ─▒n ├Âzellikle son zamanlarda (belki G├Ân├╝l Yaras─▒ÔÇÖndan itibaren) ├žok bo┼č bir pop├╝lerli─či var. Kendisine gereken sayg─▒ zaman─▒nda g├Âsterilseydi daha iyiydi tabi.

Orhan Gencebay hakk─▒nda ise kendisinin bir ┼čark─▒s─▒nda ge├žen bir s├Âzle konu┼čaca─č─▒m: ÔÇťKula kulluk edene yaz─▒klar olsunÔÇŁ

@balkanlikeanu nazara de─čil de baz─▒ spirit├╝el olarak yakla┼č─▒lacak ┼čeylere inanc─▒m var. Arada kendime tarot falan a├žar─▒m.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #28715

Arif Sa─č kendi s├Âyle┼čisinde ÔÇśÔÇśistanbul a gitti─čimiz d├Ânemde Ne┼čet ├žal─▒p s├Âyler Orhan ile biz dinlerdik.ÔÇÖÔÇÖ demi┼čti.

(Cem Ekiz) #28716

Bu yine de Ne┼čet Erta┼čÔÇÖ─▒n Arif Sa─čÔÇÖdan daha iyi bir ba─člama ustas─▒ oldu─čunu g├Âstermez ki. As─▒l olay ┼čurada: ─░kisinin ├žalma ┼čekilleri ├žok ├žok farkl─▒. Bu y├╝zden bu soru fazlas─▒yla ki┼čisel kal─▒yor. Ama Arif Sa─čÔÇÖ─▒n beraber i┼č yapt─▒─č─▒ ve yeti┼čtirdi─či ki┼čileri de g├Âr├╝nce ├žalma ┼čekilleri farkl─▒ olsa da Arif Sa─čÔÇÖ─▒n ├žok daha iyi oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Bu arada yak─▒n zamana kadar sevdi─čim Co┼čkun Sabah ve Kubat, benim i├žin d├╝┼čmand─▒r art─▒k. Orhan GencebayÔÇÖdan beklerdim de bu sayd─▒klar─▒m─▒n yapt─▒─č─▒ b├╝y├╝k terbiyesizlik.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #28717

Genel olarak daha iyi bir m├╝zisyen oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Vizyonsuzlar.

(Cem Ekiz) #28718

┼×unu da soray─▒m o zaman bir de: Kendi besteleri a├ž─▒s─▒ndan m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz, yoksa yorumlama olarak m─▒? Arif Sa─čÔÇÖ─▒n kendi bestesi ├žok az, olanlar da Ne┼čet Erta┼čÔÇÖ─▒nkilerle yar─▒┼čacak kadar iyi de─čil. Ama yorumlama olarak Arif Sa─č her b├Âlgeden yorumlarken Ne┼čet Erta┼č, sadece K─▒r┼čehir y├Âresinin ba─člama d├╝zenini ifade ediyor. Ben genel olarak ─░├ž AnadoluÔÇÖnun ba─člama d├╝zenini sevmiyorum.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #28719

Arif Sa─č ─▒n yorum taraf─▒ ├žok iyidir. Ne┼čet Erta┼č 2 tarafta da iyidir ama dedi─čin gibi kendi y├Âresinde. Ama halk m├╝zi─či s├Âz konusu olunca y├Âresel olmas─▒ g├Âze veya kula─ča batm─▒yor. Batmad─▒ da.

(Cem Ekiz) #28720

Bat─▒yor ├ž├╝nk├╝ al─▒┼č─▒k olmuyorsun. Arif Sa─čÔÇÖ─▒n ├žald─▒─č─▒ d├╝zen, zaten bebeklikten beri dinledi─čim bir d├╝zen. Ama AnkaraÔÇÖya gelene kadar hayat─▒mda bu ─░├ž AnadoluÔÇÖya ait hi├žbir ┼čey dinlemi┼č de─čildim. Tam tersi olsayd─▒ bu sefer de Arif Sa─čÔÇÖ─▒n ├žald─▒─č─▒ d├╝zene bir antipatiyle yakla┼č─▒rd─▒m.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #28721

Ben de kendimden ├Ârnek vereyim. Do─ču Karadenizliyim. Burada y├Âresel havalara ├žok al─▒┼čk─▒n─▒z. Ama i├ž anadolu civar─▒ m├╝zik kula─č─▒na al─▒┼č─▒k olmasam da ne zaman dinlersem dinleyeyim asla rahats─▒zl─▒k vermiyor. (Ankara oyun havalar─▒ hari├ž Onlar hayattan so─čutuyor.) Eskiden de vermiyordu. Ki┼čisel m├╝zik zevkleri devrede

(Baba Yaga Dentist) #28722

Hangisi daha iyidir? Zaman─▒nda, lise zamanlar─▒m oluyor, bunun tart─▒┼čmas─▒ ├žok d├Ânerdi. :sweat_smile:

• Eminem
  • Lil Wayne

0 oylayan

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #28723

Wayne in 75 f─▒r─▒n kruvasan yemesi laz─▒m

(Baba Yaga Dentist) #28724

D├╝etlerini seviyorum ben asl─▒nda.

├ľzellikle ÔÇťNo LoveÔÇŁ─▒:

(Umur) #28725

Soruya g├╝lerek ba┼člayal─▒m. Lil Wayne kim k├Âpek diye devam edelim.

(Baba Yaga Dentist) #28726

Lil Wayne diyen yok ┼ču ana kadar, e─čer olursa tart─▒┼čal─▒m biraz. :smiley:

(├Â─čnk├╝) #28727

Alewiyiz yazarken ciddi de─čildim yav. Ondan dolay─▒ se├žmedim kesinlikle. Ayn─▒ g├Âr├╝┼čteyiz Arif Sa─č konusunda.
Ne┼čet Erta┼čÔÇÖ─▒n Alevi oldu─čunu bilmiyordum bu arada.

(Umur) #28728

Nap─▒yorsun veletÔÇŽ :smile: @Ege_Topoyan

(Geek Velet) #28729

Nihehehehe

(Umur) #28730

Cevab─▒n ciddi de─čildi. Biliyorum. Sen de EminemÔÇÖin daha iyi oldu─čunun fark─▒ndas─▒n.

(Geek Velet) #28731

Tabii ki. :grin:

(Baba Yaga Dentist) #28732

@adath Lil Pump bile Lil WayneÔÇÖden iyidir. :cowboy_hat_face: