Genel Anket Koridoru 🗳

(meta) #28807

*kp %40
Chp %25
İyi %14
Hdp %13
Mhp %4
SP %3

(meyve) #28808

Güzel tahmin :love_you_gesture:
Ben SP nin %5 geçebileceğini düşünüyorum
Bu durumda AKP %40 altını görür diye tahmin ediyorum.

(evethearteyes) #28809

Akp ve Mhp’nin toplamda 44 aldığı yerde İyip’in 14’ten daha fazla alması gerekmez mi ya?

(meta) #28810

7 Haziran’da ikisinin oyları 57’ydi. Ince ortaya çıkmasa CHP’nin oylarından da daha fazla geçebilirdi İyip’e aslında ama, kendi tabanı dışında oy alma ihtimali sanıldığı kadar fazla değil bence. Desteklenirse, CB seçimlerinde 2. Tura kalırsa desteklenir Akşener ancak, diğer türlü parti olarak 15i geçeceklerini sanmıyorum.

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #28811

Akp ve mhp ittifakının 45’in altında olacağına cidden inanıyor musunuz ya?
Akp’nin, Erdoğan ben ateistim dese müslümanlık yalanmış diyecek sabit fikirli en az bi %35’ı var zaten.
Chp’de de bu sabit fikirliler %20yi oluşturuyor.
Oylarını düşünerek veren en fazla %20lik kısım var.O kısım sonuçları belirleyecek.

(alana) #28812

Allah’ım Vatan Partisi’nin oy aldığı bir ülkede yaşıyoruz, inanılmaz.

(evethearteyes) #28813

Ha gerçi doğru. Benim aklım ikisinin toplamının 62 olduğu 1 Kasım seçimine gitti. İki seçim arasında ülke distopyaya dönüştüğü için 7 Haziran’ı almak daha mantıklı. Ben de maks 16 bekliyorum İyip’ten.

(alana) #28814

7 Haziran’da %40.87 almışlar neden olmasın? Kek vaadine de düşücek seçmen varsa gelsin ben kekin parasını cebimden vereyim.

(evethearteyes) #28815

Bilemeyiz. Sormak lazım. @Huseyin_Altun düştün mü reis

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #28816

O zamanlar Akpnin başında Davutoğlu vardı.Şimdi ise “REİS” dedikleri adam var.
Dediğim gibi %35 kısım Erdoğan ne derse yapacak kesim.%7.5-10luk kararsız ama gene de akpye verecek bir kısım mevcut.Cumhur ittifakındaki diğer partilerden de %2.5-5 geleceğini düşünürsek her türlü geçmiş oluyor.

(alana) #28817

Bence Davutoğlu hiçbir zaman böyle görülmedi AKPliler tarafından. Onların gözünde hep Erdoğan baştaydı ki zaten öyleydi. Cumhurbaşkanı olarak bu kadar öne çıkmış bir cumhurbaşkanı daha var mı?

(meyve) #28818

Bu durumda Vatan partisi %1’i geçerse herkes ilk ayakta yatar ama :smiley:

(meyve) #28819

Seçimden önce verilen keklerin menşeyi önemli bence. Amsterdam’dan olmasın da :slight_smile:

(evethearteyes) #28820

UUUUİİİİİİYYYYY muhteşemdi bu

(Witch-Dentist of Muhit) #28821

Ak Parti’nin %45 kesin, kemikleşmiş oyu var. Dedi dersiniz.

(♫) #28822

Bu adam tek başına kalmak için çok fazla kişiyi kendinden uzaklaştırdı. Bunun bir geri dönüşü olur diye düşünüyorum.

(meyve) #28823

%45 alabilir o ayrı ama kemik değil.

Seneeee 7 haziran 2015 idi.
7136

(Witch-Dentist of Muhit) #28824

Köfte’nin dediği gibi baştaki adam bence bunu değiştirir. Ben öyle düşünüyorum yani. Şahsen siyasetle çok ilgili değilim. Belki de yanlış düşünüyorumdur. :upside_down_face:

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #28825

İyi parti için 14 fazla değil mi?10-12.5 arası alır diye düşünüyorum.

(evethearteyes) #28826

7 Haziran’da Davutoğlu etkisi illa ki vardır ama iki seçim arasında yüzde 9 fark var yahu, sandığınız kadar büyük bir etki değil o. 1 Kasım’da Akp’nin oylarının yükselmesinin sebebi Erdoğan’ın aktifleşmesinden çok ülkede yaşananlara bağlı. Bu adamlar yapılan son üç seçimin ikisini kaybetti. Bu kadar umutsuz olmayın.