Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Dovahkiin) #29425

├çok uzay─▒nca tad─▒n─▒n ka├žt─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

(And Now My Watch Begins) #29426

Ben @Bruce_LeeÔÇÖnin noktay─▒ koydu─čunu d├╝┼č├╝n├╝ÔÇŽ ├ľh├Âm ├Âh├Âm g├Âr├╝yorum

(K├╝r┼čad the Falcone) #29427

Son d├Ânemde tekrar g├╝ndeme gelen bir konu; T├╝rkiyeÔÇÖye bir t├╝r idam yasas─▒ geri gelmeli mi?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(marko) #29428

T├╝rkiyeÔÇÖde idama s─▒rf uygulay─▒c─▒lar y├╝z├╝nden bile kar┼č─▒ ├ž─▒k─▒lmal─▒, fakat genel olarak da idam tercih edilmesi gereken bir y├Ântem de─čil. ├çok istisnai durumlarda ve sava┼č d├Ânemlerinde ge├žerlili─či olabilecek bir ┼čey fakat 21. Y├╝zy─▒lda bence bu zeminlerde de ilk tercih olmamal─▒.

(b├╝┼čra) #29429

Sizce ├Ân├╝m├╝zdeki be┼č y─▒l i├žinde T├╝rkiyeÔÇÖye idam cezas─▒ gelir mi?

• Evet, gelir.
  • Hay─▒r, gelmez.

0 oylayan

(K├╝r┼čad the Falcone) #29430

┼×imdi de idam gelsin istekleri art arda gelen ├žocuk cinayeti haberleri ├╝zerine geldi. ─░dam─▒n beklenen cayd─▒r─▒c─▒ etkisini g├Âsterece─čini hi├ž sanm─▒yorum. Su├žlular su├ž i┼člemeyi kafaya koyduklar─▒nda ÔÇťben bunu yapmayay─▒m, ├ž├╝nk├╝ idam varÔÇŁ demeyecektir. Mevcut kanunda da m├╝ebbet hapis var. G├Âz├╝ bir kere d├Ânen insan─▒ hi├ž bir yapt─▒r─▒m tehlikesi durdurmaz. ─░dam sadece insanlar─▒n intikam h─▒rs─▒n─▒ k├Âreltir. Bu da bizim en son ilgilenece─čimiz mesele. Bu durumda sorulmas─▒ gereken ÔÇťb├Âyle olaylar─▒n tekrar ya┼čanmas─▒n─▒ nas─▒l engellerizÔÇŁ olmal─▒. ÔÇťYa┼čan─▒rsa nas─▒l intikam al─▒r─▒zÔÇŁ de─čil.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29431

─░dam yasas─▒n─▒ ter├Âr operasyonlar─▒ devam ederken ├ž─▒karmayan h├╝kumet taciz ve 15 temmuz muhabbetine ├ž─▒kar─▒rsa bir s├╝re sonra muhalif kim varsa onlar─▒ salland─▒rmaya ba┼člar.

(─░brahim ├ľzalp) #29432

Cinsel istismar su├žuna kar┼č─▒ ceza kanunundaki yapt─▒r─▒mlar─▒ uygulamayan tecav├╝zc├╝leri mahkemede ÔÇśÔÇśiyi halÔÇÖÔÇÖ ad─▒ alt─▒nda ├Âd├╝llendiren bu yarg─▒ sistemi e─čer idam gelirse b├╝y├╝k oranda muhaliflerden sesi en ├žok ├ž─▒kanlar─▒ asar.T├╝m medya ellerinde oldu─ču i├žinde cinsel istismar haberleri yap─▒l─▒p idam─▒n─▒ me┼črula┼čt─▒r─▒r.─░dam telafisi olmayan bir cezaland─▒rma y├Ântemi bana kal─▒rsa hi├ž bir d├Ânem hi├žbir ┼čartta uygulanmamal─▒.

(imnotevensorry) #29433

Eskiden idam cezas─▒n─▒n olmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝rd├╝m. ├ç├╝nk├╝ idam cezas─▒n─▒n bile yeterli olamayaca─č─▒ su├žlar var. Bu su├žlar─▒ i┼čleyenlerin bir ├žo─ču kesinlikle rehabilite edilebilir de de─čiller. Fakat ─░dam cezas─▒n─▒n yerinde kullan─▒m─▒ bana gittik├že ├╝topik gelmeye ba┼čl─▒yor.

D├╝nyan─▒n bir ├žok ├╝lkesinde hi├ž bir h├╝k├╝met yok ki bu tarz bir g├╝c├╝ kendi bekas─▒na de─čil de halk─▒n yarar─▒na kullans─▒n. ├ľzellikle de 5 g├╝nl├╝k ere m├╝ebbet veren bir h├╝kumetin, buna ses ├ž─▒karmayan bir halk─▒n oldu─ču bir ├╝lkede.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29434

The Death Of Superman 2018

• Her ┼čey k├Ât├╝yd├╝
  • Her ┼čey iyiydi
  • Ortada bir filmdi
  • Bir ┼čey s├Âylemeden ├Ânce 1 kere daha izlemem gerek
  • Hemen izleyip geleyim.

0 oylayan

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29435

Muhit i├žerisinde_?
Oylar gizli de─čil. :sunglasses:

• ├ľzellikle kavga ├ž─▒karmak i├žin ├žabal─▒yorum
  • Sakin tak─▒l─▒yorum
  • Haberleri takip ediyorum
  • Bir iki ki┼čiyi takip ediyorum o kadar
  • Herkesin ensesindeyim
  • Ban yemeyi severim
  • Yo─čum ki ben

0 oylayan

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #29436

resim

resim

resim

resim

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29437

Akl─▒n─▒zdan ge├žen ┼čeyleri yaz─▒ya d├Âker misiniz_? (G├╝nl├╝kten bahsetmiyorum)

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

Evet diyenler

• S─▒k s─▒k
  • Ara s─▒ra
  • Her zaman

0 oylayan

Bu yaz─▒ya d├Âk├╝lenlerin i├žeri─či

• Pek anlaml─▒ ┼čeyler de─čil
  • Genellikle ┼čiir
  • Genellikle hikaye
  • Ne olursa olsun karalamay─▒ seviyorum

0 oylayan

(Kuyuya d├╝┼čm├╝┼č it) #29438
  1. Sorunun cevab─▒ son 1 sene i├žinde de─či┼čti. Normalde serbest tarzda ┼čiir yaz─▒yordum, bakt─▒m hikayeye kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Hikayeye ge├žtim.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29439

Senin aralar─▒ndaki fark ne_?

(.) #29440

┼×─▒klara bakarak EagleÔÇÖ─▒n yapt─▒─č─▒ sakinlik tan─▒m─▒na g├Âre MuhitÔÇÖte sakin oldu─čumu d├╝┼č├╝nmekteyim Emre. Haks─▒z m─▒y─▒m???

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #29441

O zaman anket yapa─▒l─▒m. Emir

• Hakl─▒.
  • Haks─▒z.

0 oylayan

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29443

Konuyu bile bilmiyorum.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #29446

Ki┼čisel ├Âz g├╝ven puan─▒n─▒z ka├ž_?

• 0 - 25 Aras─▒
  • 25 - 50 Aras─▒
  • 50 - 75 Aras─▒
  • 75 - 100 Aras─▒

0 oylayan

(marko) #29447

Oyuncu Berna La├žin hakk─▒nda halk─▒n dini de─čerlerini a┼ča─č─▒lad─▒─č─▒ i├žin bir soru┼čturma a├ž─▒lm─▒┼č, soru┼čturma nedeni ├žocuk katillerinin ve tecav├╝zc├╝lerin idam─▒na kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒─č─▒ bir tweet. TweetÔÇÖe son d├Ânemin kanaat ├Ânderi Ali┼čan da tepki g├Âstermi┼č:

Sizce kim hakl─▒?

• Ali Sean
  • Berna La├žin 35

0 oylayan