Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(was never real) #30773

WatchmenÔÇÖi bekliyorum ┼čimdilik ya

(Berkant) #30774

Onu ben de bekliyorum.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #30775

Steven SpielbergÔÇÖin kalitesinin 2018 y─▒l─▒nda halen tart─▒┼č─▒lmas─▒ ne kadar ├╝z├╝c├╝. Ready Player OneÔÇÖda bile adam kendisi ve d├Âneminin her t├╝rl├╝ ├Âzelli─čiyle ne kadar de─čerli oldu─čunu bence bir kez daha ispatlad─▒. Kli┼čenin yeri geldi─činde ne kadar de─čerli bir silah oldu─čunu bana hat─▒rlatan filmlerden Ready Player One. Bir yerden sonra filmin kli┼čelerle etti─či dans bence tamamiyle bilin├žli. Kli┼če sevmeyenleri anlayabilirim ancak bilin├žli bir kli┼če ├Âzellikle i┼čledi─či konu ve temas─▒ itibariyle Ready Player OneÔÇÖ─▒ ya da SpielbergÔÇÖ├╝ g├Âmmek i├žin do─čru gelmiyor bana. Bu yorumumu SpielbergÔÇÖ├╝n bu d├Ânemini ele┼čtirdi─činiz i├žin ├Âzellikle en ├žok ele┼čtirildi─čini g├Ârd├╝─č├╝m filmlerinden biriyle yapmak istedim.

@KansasBoy John Williams ele┼čtirine kat─▒l─▒yorum. Son y─▒llardaki eserleri eski saf b├╝y├╝s├╝n├╝ art─▒k ta┼č─▒m─▒yor bence de.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #30776

Evet yine bir gece ve ben yine film izlemek i├žin can at─▒yorum ancak bug├╝n hangi filmi tekrar izlemeliyim diye sormak istiyorum size.

• Superman '78
  • Batman '89
  • Baby Driver
  • The Man From Uncle
  • It
  • E.T

0 oylayan

(Son ak┼čam yeme─činde ki garson. ) #30777

Haz─▒r yeni okumu┼č ve gaz─▒nda iken soray─▒m,

• Rorschach
  • Ozymandias

0 oylayan

(Mert ├ľzden) #30778

┼×├Âyle; Spielberg g├╝n├╝m├╝zde eski filmleri gibi filmler ├žekemiyor, ├ž├╝nk├╝ zaman insana b├Âyle etki ediyor. WatsonÔÇÖ─▒n ve FranklinÔÇÖin de dedi─či gibi Ready Player One k├Ât├╝ film mi? War Horse? Lincoln? Peki ya Bridge of Spies? War of The Worlds? Veya kimsenin umursamad─▒─č─▒ BFG? Bu say─▒lan filmlerin en k├Ât├╝s├╝ bile ÔÇśÔÇśortalamaÔÇÖÔÇÖ film band─▒nda yer al─▒yor. Bir├žo─ču, ÔÇśÔÇśmis gibi film i┼čteÔÇÖÔÇÖ diye nitelendirebiliriz. AmaÔÇŽ ama eskisi gibi de─čil, de─čil mi? E.T. ├žekip milletin ├╝zerine Empire of The Sun atan adam nerede, son 15 y─▒ldaki adam nerede?

Ortada sorun falan yok. Hitchcock neden 70ÔÇÖlerde Vertigo veya The Man Who Knew Too Much ├žekemediyse, SpielbergÔÇÖte ondan ├žekemiyor.

(i) #30779

M├╝mk├╝nse kimse bir s├╝re Star Wars filmi ├žekmesin.

(The Dude) #30780

Bu saatte hangisi daha iyi gider?

• ├çi─č K├Âfte + Ayran
  • Kokore├ž + Ayran
  • Nohutlu Pilav + Ayran

0 oylayan

(marko) #30781

Hepsi gider ya allah belan─▒ vermesin ac─▒kt─▒m durduk yere p├╝├╝├╝

(Taylor Swift Fanboi) #30782

Kokore├ž + Gazoz :+1:

(Koala lordu/Ko├ž Lisesi Bebe─čim! ) #30783

├çi─čk├Âfte denen yemek m├╝svettesi hari├ž her ╚Öey.

(Umur) #30784

Uzun uzun yazacak vaktim yok, kat─▒l─▒rs─▒n─▒z kat─▒lmazs─▒n─▒zÔÇŽ Benim g├Âz├╝mde SpielbergÔÇÖin iyi olan ├žok fazla filmi yok, ├╝├ž bilemedin be┼č adettir. Gerisi ya ortalama ya da k├Ât├╝. Hele hele RPO, bana kal─▒rsa SpielbergÔÇÖin kendisini rezil edi┼č filmiydi. A.I. da tarihte izledi─čim en b├╝y├╝k potansiyel kay─▒plar─▒ndan birisidir. Muazzam fikir, rezil bir film.

(The Dude) #30785

Nohutlu pilavla ayran─▒n bu kadar geride kalmas─▒ beni derinden ├╝zd├╝.

Halbuki, buhardan cam─▒n─▒n i├ži g├Âr├╝nmeyen o seyyar arabalar ne de tatl─▒ tatl─▒ y├╝r├╝r ┼čehrin dik yoku┼člar─▒ndaÔÇŽ

(Umut) #30786

Bu saatte tam ├žorba i├žmek iyi gider, s─▒cak s─▒cak ve biraz limonlu. (Tabi so─čuk bir yerde olmal─▒ yoksa bu s─▒cakta bay─▒l─▒r insan.)

(evethearteyes) #30787

Deli gibi Spielberg ├Âvenler y─▒llard─▒r Nolan bokluyor burada puhahahaha

(Berkay K├╝├ž├╝k) #30788

Herkese de─čerli d├╝┼č├╝nceleri i├žin te┼čekk├╝r ederim. Superman '78ÔÇÖi biraz daha ├žok beklerdim ama olsun. Baby Driver harika bir se├žimdi.

(bite my shiny metal a**) #30789

Daha ├Ânce eminim ki sorulmu┼čtur ancak yinede sormak istedim.
Kedi insan─▒ m─▒s─▒n─▒zd─▒r,k├Âpek insan─▒ m─▒?

• Kedi
  • K├Âpek

0 oylayan

(Geek Velet) #30790

Yaln─▒z bu adam piyasada mo-cap animasyonu ├žok azken dev ba┼čar─▒yla Ten Ten ├žekti, 3DÔÇÖyi IW bile u├žuram─▒yorken Ready Player One ile u├žurdu. Pop├╝ler k├╝lt├╝re katk─▒s─▒ tart─▒┼č─▒lmazken vizyonu d├╝┼č├╝k demek ├žok a─č─▒r oluyor.

(John Watson) #30791

Yan─▒lm─▒yorsam ondan y─▒llar ├Ânce ilk motion captureÔÇÖl─▒ animasyon The Polar ExpressÔÇÖi kankas─▒ Robert Zemeckis ├žekmi┼čti. Hatta di─čer kankas─▒ Tom Hanks de ba┼čroldeydi. Ama d├Ânemin teknolojisi insanlar─▒ canland─▒rmak i├žin pek yeterli de─čildi san─▒r─▒m. Tipler bir tuhaf g├Âr├╝n├╝yordu.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #30792
  • Ge├žmi┼če d├╝┼čk├╝n├╝m.
  • Gelece─če merakl─▒y─▒m.
  • Hi├ž d├╝┼č├╝nmemi┼čtim. (D├╝┼č├╝n├╝nce belirtiniz.)

0 oylayan