Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #30793

Hayattaki hedeflere nas─▒l ilerliyoruz_?

• Tek bir hedef belirledim oraya do─čru yard─▒r─▒yorum.
  • K─▒sa hedefler belirleyip ad─▒m ad─▒m gidiyorum
  • Oldu─ču gibi ya┼č─▒yorum, yeni g├╝n ne getirirse
  • G├╝n├╝n sonunu g├Âreyim yeter
  • Hedefsizim

0 oylayan

(Kuyuya d├╝┼čm├╝┼č it) #30794

Hepsini i├žeren evrende ge├žen hikayeler.

(Kuyuya d├╝┼čm├╝┼č it) #30795

Birbiriyle ├žo─ču zaman alakas─▒z hedefleri ayn─▒ anda ger├žekle┼čtirmeye ├žal─▒┼čarak. Biraz noktalar─▒ birle┼čtirip resim ├žizmeye benziyor ama noktalar birbirinden ├žok alakas─▒z yerlerde.

(John Watson) #30796

Steven Spielberg

• ├žok iyi bir y├Ânetmendir.
  • iyi bir y├Ânetmendir.
  • yeterince iyi bir y├Ânetmendir.
  • idare eder bir y├Ânetmendir.
  • k├Ât├╝ bir y├Ânetmendir.
  • ├žok k├Ât├╝ bir y├Ânetmendir.

0 oylayan

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #30797

─░┼če yaramad─▒─č─▒n─▒ anlad─▒─č─▒nda de─či┼čtirdin mi peki_?

(Kuyuya d├╝┼čm├╝┼č it) #30798

K├Âr topal da olsa ise yar─▒yor ┼čimdilik.

(John Watson) #30799

Steven SpielbergÔÇÖe puan─▒n─▒z ka├ž?

Teknik y├Ânden

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

0 oylayan

Yarat─▒msal y├Ânden

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

0 oylayan

(Deniz) #30800

Bir adam─▒n sokakta lin├ž edilerek ├Âld├╝r├╝ld├╝─č├╝n├╝ varsayal─▒m. Lince ili┼čkin birtak─▒m kanl─▒, sert ve ├žarp─▒c─▒ videolar haber sitelerinde gosteriliyor. Sizce bas─▒n ├Âzg├╝rl├╝─č├╝ kapsam─▒nda bu g├Âr├╝nt├╝lerin yay─▒nlanmas─▒nda kamu yarar─▒ var midir, yok mudur?

• Kamu yarar─▒ vard─▒r, yay─▒nlans─▒n.
  • Yoktur, kald─▒r─▒ls─▒n.

0 oylayan

Art─▒k b├Âyle anketler yapiliyor mu bilmiyorum. Ama isim d├╝┼čt├╝ :hugs:

(Hande) #30801

Yanl─▒┼čl─▒kla oy verdim, karars─▒z kald─▒m a├ž─▒k├žas─▒ o nedenle dikkate al─▒nmayabilir oyum. Bas─▒n ├Âzg├╝rl├╝─č├╝ olarak ele al─▒nca kald─▒r─▒lmas─▒ yanl─▒┼č geliyor ama kamu yarar─▒ sa─član─▒yor mu ya da ne kadar sa─član─▒yor yay─▒nlanmas─▒ndan ondan da emin de─čilim.

(─░kbal Kartal) #30802

Kamu yarar─▒ var m─▒ yok mu emin de─čilim ama kald─▒r─▒lmas─▒ da pek do─čru gelmiyor :thinking:

(Geek Velet) #30803

En sevdi─čim animasyon filmdir kendisi.

(John Watson) #30804

Toy Story, Up, Monsters, Inc. vs. duruken overrated olmu┼č.

(John Watson) #30805

Bildi─čim kadar─▒yla d├╝nya standart─▒ a┼č─▒r─▒ vah┼čet i├žeren g├Âr├╝nt├╝lerin g├Âsterilmemesi y├Ân├╝nde.

(Deniz) #30806

Ya kimse uzun fikir yazmiyor mu? B├Âyle hi├ž i┼čime yaramad─▒ ki :frowning:

( ÔŚë) #30807

Ana ak─▒m medyan─▒n bu tip g├Ârsel veya video i├žerikleri payla┼čmas─▒n─▒n ÔÇťgereksizÔÇŁ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. B├Âyle g├Âr├╝nt├╝ler harici medya organlar─▒ taraf─▒ndan yay─▒nlan─▒yor zaten(Liveleak vb)

Bu ┼čekilde k─▒smen de olsa ilgilisine ula┼čabiliyor. ├ľteki t├╝rl├╝ ├žoluk ├žocu─ča kan servis etmenin bir faydas─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

(b├╝┼čra) #30808

Benim buradan anlad─▒─č─▒m ÔÇťkamu yarar─▒ÔÇŁ haber de─čeri olan ki┼čilerin ba┼č─▒na gelen ┼čeylerin bilinirli─či. Birinin lin├ž edilerek ├Âld├╝r├╝lmesi benim i├žin haber de─čeri ta┼č─▒yor a├ž─▒k├žas─▒. Yasalar─▒yla korundugumu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m ├╝lkeyse bu bi t─▒k daha b├╝y├╝k bir haber de─čeri ta┼č─▒yor hatta. ├ç├╝nk├╝ ben sivil toplum olarak buna kar┼č─▒ bir tav─▒r almak ya da desteklemek isteyebilirim belki. Ayn─▒ zamanda bu tarz haberlerin gizlenmesini de ba┼čka haberlerin de gizlenebilecegini d├╝┼č├╝nerek paranoya haline de getirebilirim haliyle. Bir de bu var.

Ancak burada da ┼ču ayr─▒m ├Ânemli san─▒r─▒m; haberin sunumu. Hep s├Âylenir ne dendi─či de─čil nas─▒l dendi─či ├Ânemlidir. Haber servis edilirken travma olu┼čturacak g├Âr├╝nt├╝lerin sans├╝rlenmesi bir ├ž├Âz├╝m olabilir ├Ârne─čin. Ya da se├žilen kelimelerin lin├ž edilen ┼čahsa zarar vermeyecek kelimeler olmas─▒ gibi, san─▒yorum bunun i├žin de isimleri vermiyorlar ba┼č harfler kullan─▒l─▒yor ya da
y├╝zler buzlan─▒yor. :cherry_blossom:

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #30809
  • Benfica
  • Fenerbah├že

0 oylayan

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #30810

10 senedir gidemiyoruz zaten bu sene de gidemezsek pek sorun edilece─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Kaybedecek bir ┼čeyimiz yok.

(Deniz) #30811

Benim g├Âr├╝┼č├╝m lin├ž videosunun kald─▒r─▒lmasi y├Ân├╝nde. Lincin diger su├žlardan farkl─▒ bir yan─▒ var; toplumun bir k─▒sm─▒ diyor ki ben (X) ki┼činin su├žlu oldu─čuna karar verdim. Bu konuda yarg─▒lama yapilmadi ama ben b├Âyle karar verdim ve o ki┼čiyi infaz ediyorum. ├ľld├╝r├╝yorum ve bunu toplum ad─▒na yap─▒yorum.

Bas─▒n malesef bunu bu sekilde olumluyor.
Haberde fail kim? Fail yok, anonim. Linc edenler hakk─▒nda yapilan soru┼čturmanin, aldiklari cezanin haber degeri yok ki. Haber degeri olan kanl─▒ infaz videosu. Akillarda kalan tek ┼čey ÔÇťx isimli ┼čah─▒s y su├žu i┼čledi─či iddias─▒yla linc edilerek ├Âld├╝r├╝ld├╝.ÔÇŁ

─░┼čin i├žine toplum ve cezalandirma hedefi girince kafada nas─▒l normallestigini ve hatta mesrulastigini g├Âr├╝yor musunuz? Kac kisinin bu haberi g├Âr├╝nce oh olsun dedigini? Bilemiyorum, bana kamu yarar─▒ndan ├žok zarar─▒ var gibi geliyor.

Isin bir de linc edilen kisinin ki┼čilik haklari meselesi var, ona girmiyorum.

(Umur) #30812

E─čer ki bireysel ├Âzg├╝rl├╝kten bahsedilirken belli ba┼čl─▒ kurallar ├žer├ževesine girebiliyorsak, bir d├╝zenimiz varsa yaniÔÇŽ Bas─▒n ├Âzg├╝rl├╝─č├╝nde de ayn─▒ ┼čekilde bir d├╝zen olmas─▒ gerekmekte, bu ÔÇťhaberÔÇŁ insanlar─▒ bilgilendirmiyor, insanlara ortada bir tehdit var da demiyor, hat─▒r─▒ say─▒l─▒r bir bilgi de vermiyor. Aksine, insanlar─▒ daha da tehlikeli pozisyonlara getiriyor, bir yerden sonra izleyenler o kadar fazla iyi olmu┼č demeye al─▒┼č─▒yorlar ki, bir sonraki seferde cinayeti i┼čleyen tayfan─▒n aras─▒na giriyorlarÔÇŽ Ho┼č de─čil.