Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #32553

Size g├Âre Brave New World roman─▒

• Distopik
  • ─░topik

0 oylayan

(Gizem) #32554

├ťtopik bir roman olabilir ama itopik oldu─ču konusunda ┼č├╝phelerim var :grin:

(evethearteyes) #32555

EvsizÔÇÖi g├Âr├╝nce di─čer iki se├žene─če hangisi oldu─čuna bakmadan direkt bast─▒m.

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #32556

Cevab─▒ sabah yapt─▒─č─▒m anketle farkl─▒ olanlara soracakt─▒m zaten nedenini. Yazm─▒┼čken ilk sana soray─▒m.
Rahat ve mutlu ya┼čam─▒ ger├žekli─če tercih etmi┼čken, kitab─▒ itopik:grin: bulamaman─▒n sebebi ne?

(is doing nothing but aging) #32557

Rip :pensive:

(Gizem) #32558

Rahat ve mutlu ya┼čam─▒n ba┼čkalar─▒n─▒n kontrol├╝ alt─▒nda ya da uyu┼čturucu ile olmayaca─č─▒n─▒ varsaym─▒┼čt─▒m ├ž├╝nk├╝

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #32559

Soruyu tam soramad─▒m san─▒r─▒m ama sormak istedi─čim ┼čey sizi o d├╝nyada en ├žok rahats─▒z eden ┼čey neydi gibi bir ┼čey. Bunu bir arkada┼č─▒ma sordu─čumda ├žocuklar─▒n cinsel ili┼čkiye zorlanmas─▒ demi┼čti. Benim en tiksindirici buldu─čum ┼čey kitapta da ge├žen ÔÇśÔÇśayn─▒l─▒k kabusuÔÇÖÔÇÖ mesela.

Pfff bu i┼čleri sal─▒p ÔÇśÔÇśGamzeD kime kar┼č─▒l─▒k vermeli sizceÔÇÖÔÇÖ anketi a├žaca─č─▒m bi dahakine :woman_facepalming:

(thequeenisdead) #32560

┼×─▒klarda sen de olacaksan olurrrr

(Serkan of ─░zmir) #32561

(thequeenisdead) #32562

(Bat of Gotham or Muhit) #32563

Al─▒nt─▒ 24 be─čenide kalm─▒┼č bunu farkettim ama 25 yapmayaca─č─▒mÔÇŽ
Edit:Oha kim be─čendi iki saniyede

(J├╝piterde'ki Bayku┼č) #32564

Hangisi sizi daha k├Ât├╝ etkiler_?

• Sevdiklerinizi unutmak
  • Sevdiklerinizin sizi unutmas─▒

0 oylayan

(Kuyuya d├╝┼čm├╝┼č it) #32565

Bence bak─▒┼č a├ž─▒s─▒yla ilgili. Kitab─▒ okudu─čum s├╝re boyunca hep ÔÇťKitapta anlat─▒lan evrende ┼ču anki bak─▒┼č a├ž─▒mla, hayat duru┼čumla ya┼čamak istemezdim ama o evrende s─▒f─▒rdan bir hayata ba┼člamak isterdimÔÇŁ diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Sonralar─▒, okuyan birka├ž arkada┼č─▒mla tart─▒┼č─▒rken ortakla┼ča bu sonuca varm─▒┼čt─▒k. Bence evren sadece bizim ┼ču anda var olan toplumsal tabular─▒m─▒z─▒ (iyi k├Ât├╝ fark etmeksizin) hi├že sayd─▒─č─▒ i├žin bize yanl─▒┼č geliyor ama o evrende do─čup b├╝y├╝m├╝┼č olsak muhtemelen evrenin i┼čleyi┼či bize pekte yanl─▒┼č gelmez. Yani evren bence distopik ├ž├╝nk├╝ bende var olan tabulara taban tabana z─▒t gidiyor ve bende k├Ât├╝ bir izlenim b─▒rak─▒yor.

(''─░┼čleri bitti─činde seni c├╝zzaml─▒ gibi d─▒┼člarlar.'') #32566

Sevdiklerim beni tan─▒m─▒yor ki be abi. Ya bunu yapmazsam asla uyuyamazd─▒m :joy:

(.) #32567

Beni en rahats─▒z eden ┼čey insanlar─▒n geleceklerinin daha kendileri yokken belirlenmi┼č olmas─▒yd─▒. Senin dedi─čin gibi s─▒n─▒flar─▒n kendi i├žinde ayn─▒ olmas─▒ da ├žok rahats─▒z edici. Ama d├╝┼č├╝n├╝nce bizim ya┼čad─▒─č─▒m─▒z hayat ├žok da farkl─▒ de─čil. Hayata belli seviyelerde ba┼čl─▒yoruz bu seviyleri de─čistirmek de olduk├ža zor. Ayn─▒la┼čmaya girmiyorum bile. G├╝n├╝m├╝zden daha k├Ât├╝ oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum.En az─▒ndan o gelecekte uyu┼čturucu yasal.

(Ice Clown) #32568

Raimi ├╝├žlemesindeki Mary Jane WatsonÔÇÖ─▒n do─čru bir karakterizasyona sahip oldu─čunu ve iyi bir ┼čekilde hikayelerde kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yor musunuz?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(evethearteyes) #32569

2018 y─▒l─▒nda bug├╝ne kadar ka├ž tane film izlediniz?

• 0-25
  • 25-50
  • 50-75
  • 75-100
  • 100-125
  • 125-150
  • 150+

0 oylayan

Edit: Oscar sezonundaki y├╝klenmeden ├Ânce merak ettim bi.

(meta) #32570

2018 y─▒l─▒nda ├ž─▒km─▒┼člar aras─▒ndan m─▒, yoksa genel mi? Sadece 2018 i├žinse 42, genelse 117.

(evethearteyes) #32571

Genel de bu seneden 42 yap─▒m─▒ nas─▒l izledin abi ya ├ž─▒kt─▒ m─▒ o kadar :d Benim 6 tane bu seneden.

(meta) #32572

Arif v 216
Coco
Black Panther
Most Beautiful Island
BradÔÇÖs Status
The Death of Stalin
Kelebekler
Ready Player One
A Quiet Place
Pacific Rim: Uprising
Rampage