Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #18480

Yanl─▒┼čl─▒kla oy verdim

(Geek Velet) #18481

Oyunu geri alabilirsin

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #18482

Var miydi lan boyle bisey ? Allah allah ilgin├ž

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #18483

Yoktu.

(Geek Velet) #18484

Ben hep al─▒yorum geri.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #18485

Siyasi olsun ya da olmas─▒n g├Âr├╝┼člerinizi ya┼čad─▒─č─▒n─▒z cevrede ├Âzg├╝rce dile getirebiliyor musunuz_?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(Do─čukan) #18486

D├╝┼č├╝ncelerin i├žin te┼čekk├╝rler Berk ancak ┼č├Âyle bir ┼čey var ve bunu kimse anlam─▒yor. Kimsenin ne d├╝┼č├╝nece─či benim hi├ž ama hi├ž Umrumda de─čil. Ben Sinemay─▒ genel ge├žer severdim ancak daha sonra bir Metacritic En ─░yi Filmler Maratonu yapm─▒┼čt─▒m. Orada KurosawaÔÇÖs Ran gibi, Dr. Strangelove gibi, 4 Months 3 Weeks and 2 Days gibi filmleri izledikten sonra ÔÇť─░┼čte Sinema Budur!ÔÇŁ dedim ve izledi─čim ┼čeylere daha ├žok de─čer vermeye ba┼člad─▒m. E─čer ben k├╝lt├╝rl├╝y├╝m ayaklar─▒na gelecek olsayd─▒m, full Avrupa ve Japon filmleri izlerdim, boyuna 1940, 1950 filmleri izlerdim. Ama ben Terminator 2, Snatch, Deadpool vs gibi filmleri de ├žok seviyorum. Ancak Eraserhead gibi, Dr. Strangelove gibi, Taxi Driver gibi, The Silence of the Lambs gibi, Punch-Drunk Love gibi filmleri de ├žok ├žok ├žok seviyorum. E─čer ben insanlara k├╝lt├╝rl├╝y├╝m edebiyat─▒ yapacak olsayd─▒m Lynch ve Kubrick ile s─▒n─▒rl─▒ kalmazd─▒m ├ž├╝nk├╝ bu i┼čin KieslowskiÔÇÖsi, TarkovskyÔÇÖsi falan var. Ama ben onlar─▒n filmlerini hi├ž izlemedim izlemeyi de d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ben ├že┼čitli filmler izliyorum ve bu ├že┼čitli filmlere a┼č─▒k oluyorum. Bu y├╝zden de sevdi─čim filmler oluyorlar. Ben her filmi kendi h├ólinde severim/sevmem hi├ž kimsenin ne diyece─či de o filmi sevip sevmememde bir etken olamaz. Ama elbette 18 ya┼č─▒n ufak bir ya┼č oldu─čunu ve h├ól├ó ergen oldu─čumu kabul ediyorum. Dilerim her ge├žen vakit biraz daha olgunla┼čt─▒─č─▒mda d├╝┼č├╝ncelerim daha iyi oturabilecektir. Ancak bu yazd─▒klar─▒mda samimi oldu─čumu ve kimseyi etkileme amac─▒ g├╝tmedi─čimi s├Âylemek isterim.

(Geek Velet) #18487

Abi o kadar g├╝zel yazm─▒┼čs─▒n ki, d├╝┼č├╝ncelerimi like butonuna s─▒─čd─▒ramad─▒m.

(Berk) #18488

Peki, ben yanl─▒┼č de─čerlendirmi┼čim ├Âyleyse, sinemay─▒ bu kadar seviyorsan umar─▒m sinema ile ilgili bir alanda ├žal─▒┼č─▒rs─▒n. K─▒rd─▒ysam tekrar ├Âz├╝r dilerim.

(Winston Smith) #18489

Ulan nerde ya┼č─▒yor bu insanlar.Turkiye o─člum buras─▒ kim ├Âzg├╝rce d├╝┼č├╝ncesini s├Âyleyebiliyor.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #18490

Ben! Bence sen pek Turkiye de ya┼č─▒yor gibi de─čilsin

(Do─čukan) #18491

Yok yok k─▒rmad─▒n Berk. Bu t├╝r konularda bana d├╝┼č├╝ncesini dile getiren en kibar 3 ki┼čiden biri oldu─čuna dair bahse girerim. Ben Sinema TV okumay─▒ ve Y├Ânetmen/Senarist olmay─▒ planl─▒yorum. Bu y├╝zden Sineman─▒n alternatif ve progresif boyutu ├Âzel olarak ilgimi ├žekiyor. K├╝lt├╝rden de─čil yani.

(Emin) #18492

Ben kendi ├ževremde gayet a├ž─▒k konu┼čabiliyorum. Mesele T├╝rkiyede olmak de─čil, etraf─▒n─▒ sayg─▒l─▒ g├╝zel insanlarla doldurmak.

(meta) #18493

├çevreden kas─▒t arkada┼č ├ževresi de─čil sadece diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Mesela okulda veya i┼čte akl─▒ndaki bir d├╝┼č├╝nceyi ├žekinmeden s├Âyleyebiliyor musun her zaman?

(Emin) #18494

Ben s├Âyleyebilirim. Bunun sebebi kar┼č─▒mdakinin g├Âr├╝┼člerine sayg─▒ duyuyorum ve ben b├Âyleyken onun bana duymama gibi bir ihtimali kalm─▒yor. Ben ailemde her┼čeyi ├Âzg├╝rce payla┼čabiliyorum. Arkada┼č ├ževremide buna g├Âre olu┼čturdum. Genel insalara gelince, ailemden ├Â─črendi─čim ┼čey ┼ču; inand─▒─č─▒m ┼čeyleri net ve a├ž─▒k ┼čekilde savunabilirim, savunmal─▒y─▒m. Yoksa bu benim karakter zay─▒fl─▒─č─▒m─▒ g├Âsterir. Hal b├Âyleyken, ben b├Âyle d├╝┼č├╝n├╝p sayg─▒ g├Âsterirken insanlarda bana g├Âsteriyolar istemeseler bile.

(hal─▒, kilim, travel) #18495

Art─▒k izleme. NolanÔÇÖ─▒ da ├Âld├╝ varsay. Sen de rahat et biz de rahat edelim.

(Geek Velet) #18496

T├╝rkiye ├Âzg├╝r bir ├╝lke olmamakla beraber tak─▒ld─▒─č─▒n insanlar─▒ do─čru se├žmenle de ilgili. Mesela ben kimseyle tak─▒lm─▒yorum okulda d├╝zenli olarak. Muhiti daha ├žok seviyorum. Ama asla sanala ba─članmamak gerek. Bu konu┼čmay─▒ nas─▒l buraya ├žektim?

(meta) #18497

Ne mutlu sana o zaman. Umar─▒m sayg─▒s─▒z, tak─▒nt─▒l─▒ ve k├Ât├╝ niyetli insanlarla kar┼č─▒la┼čmazs─▒n.

(Emin) #18498

Kar┼č─▒la┼čmamak m├╝mk├╝n de─čil. Ama ├Âyle biri oldu─čunu anlad─▒─č─▒m andan itibaren o insan─▒n hayat─▒mda yeri yok. Umar─▒n herkes sayg─▒y─▒ ├Â─črenir de ayr─▒┼čmalardan kurtuluruz.

(fza) #18499

ABBA;

• ├çok severim.
  • Severim.
  • Fena de─čiller.
  • Sevmem.

0 oylayan