Genel Anket Koridoru ­čŚ│

(Gizem) #19507

┼×u an kitab─▒ okuyordum. Spoiler yemi┼č olabilir miyim acaba :thinking:

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19508

Yok en ba┼č─▒nda s├Âyl├╝yor ayr─▒ca gereksiz bir bilgi muhabbet aras─▒nda ge├žiyor.

(Alfie Solomons) #19509

─░yi de ┼čehit say─▒labilmek i├žin gerekli olan ├Âl├ž├╝t ÔÇť├ľld├╝─č├╝n mekanÔÇŁ de─čil ki.─░slamÔÇÖda ┼čehitli─čin tan─▒m─▒ ÔÇťAllah yolunda ├Âlmek.ÔÇŁ diye biliyorum ben.

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19510

Ben de─čil osmanl─▒ ├Âyle yap─▒yormu┼č yani bilmiyorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #19511

Zaten bu y├╝zden ┼ču soruyu sormak laz─▒m, hangi k─▒stasa g├Âre? Burada ┼čehitlik k─▒stas─▒m─▒z ne? Yoksa bizim k─▒stas─▒m─▒za g├Âre mi? Legal olarak m─▒?

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19512

Neyi k─▒stas al─▒yorsan.

(Aku ) #19513

Kitap nas─▒l, tavsiye eder misin? Ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama pek vaktim de yok.

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19514

┼×u anl─▒k g├╝zel gidiyor puslu k─▒talar atlas─▒ ilgi ├žekici bir ba┼člang─▒c─▒ var. Devam─▒n─▒ merak ettiriyor.

(Gizem) #19515

Senin dedi─čin yere niye dikkat etmedim bilmiyorum.Bende puslu k─▒talar atlas─▒na yeni ba┼člad─▒m :smiley:
@Mestipad ─░lk 3-4 sayfas─▒n─▒n dili a─č─▒r gibi geliyor ama daha sonra ak─▒yor

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19516

├çok ara bir ┼čey ayr─▒ca benim ilk sayafar tan─▒m─▒m biraz geni┼č olabilir. Sadece biraz.

(R├ęd-o Th├╣l) #19517

Toprak alt─▒nda kalarak ve bo─čularak ├Âlenler ┼čehit say─▒lm─▒yor muydu zaten ─░slamda?
Bakmak laz─▒m tekrardan

(Fransuva'n─▒n Ayran─▒) #19518

Kitap osmanl─▒ saym─▒yor diyordu.

(R├ęd-o Th├╣l) #19519

Evet g├Ârd├╝m bende ┼čimdi, tuhaf yine de ├žo─ču mezhep taraf─▒ndan kabul ediliyor diye biliyorum

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #19520

Hala ─▒rk├ž─▒ bir s├Âylem en az─▒ndan d─▒┼čar─▒da kullanma derim.

(Hakan) #19521

T├╝rkiye de efendi ve nazik insanlara ezik g├Âz├╝yle bak─▒ld─▒─č─▒n─▒ veya davran─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yor musunuz ?

• Evet
  • Hay─▒r
  • Ne desem bilemedim

0 oylayan

(evethearteyes) #19522

Ezikten ├žok, yeterince sayg─▒ g├Âsterilmedi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Yumru─čunu masaya vuran, ba─č─▒ran, ├ž─▒─č─▒ran, k├╝f├╝r eden, ma├žoluk ve kabaday─▒l─▒k taslayan insanlara daha ├žok sayg─▒ g├Âsteriliyor, daha ├žok seviliyorlar. Hani kli┼če olacak ama insanlara k├Ât├╝ davrand─▒─č─▒nda de─čerli oluyorsun.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #19523

Asl─▒nda ┼č├Âyle: Evet ├žo─čunlu─ču kendini tamamlayamam─▒┼č ki┼čilerden olu┼čan, orta geli┼čmi┼č toplumlarda, g├╝ce tamah etme durumu daha ├žok g├Âr├╝l├╝yor. Bu g├╝c├╝n de sirayeti ErsinÔÇÖin de belirtti─či gibi; daha ├žok kaba davran─▒┼člar oluyor. Ge├žen Do─čan C├╝celo─čluÔÇÖnun konferans─▒na gitti─čimde de kendisi benzer bir ┼čeyi belirtti, hatta ┼č├Âyle dedi: ÔÇťBen bir konferansa gitti─čimde, e─čer ┼čirket ad─▒na ├žal─▒┼čan ki┼čilerden olu┼čan bir topluluk varsa, kimin genel m├╝d├╝r oldu─čunu hemen anlar─▒m, en as─▒k suratl─▒ oland─▒r, adam da hakl─▒ yoksa genel m├╝d├╝r yapmazlarÔÇŁ minvalinde bir c├╝mle kurmu┼čtu. ├ľrnekte de g├Âr├╝ld├╝─č├╝ gibi maalesef g├╝├ž alg─▒s─▒; ezicilik, hor g├Ârme veya bazen de sadece surat asma gibi kavramlar ├╝zerine kurulu olabiliyor. Halbuki az ├žok kendisini tamamlam─▒┼č birisi; g├╝c├╝n ileti┼čim kurabilme, kitlelere hitap edebilme becerisi oldu─čunu bilir. Bu da sa─čl─▒kl─▒ toplumlarda g├╝zel ifadelerle daha do─čru olur bence.

(Geek Velet) #19524

Derste d├╝nyan─▒n en kalitesiz ┼čakalar─▒n─▒ yapanlar daha da ├žok seviliyor. @EmirTurkileri, @evethearteyes sizinkiler baya─č─▒ komik bu arada, g├Ânderme yoook.

(Mert ├ľzden) #19525

─░dam cezas─▒ olmal─▒ m─▒d─▒r?

• Evet
  • Hay─▒r

0 oylayan

(Umut ) #19526

@CrispusÔÇÖun ├Ânerisi ve @pasitheaÔÇÖn─▒n fikriyle:
(Infinity War ba┼čl─▒─č─▒nda oy verenler tekrar oy vermezse sevinirim. Oylar─▒ toplarken can─▒m ├ž─▒ks─▒n istemiyorum.)
Infinity War ├Âncesi MCU izleme etkinli─či olsa kat─▒l─▒r m─▒s─▒n─▒z?

• Seve seve
  • No thanks

0 oylayan