Harry Potter Sevenler Kaymakbirası Şefliği 🍻

(Fesleğen Kafa) #261

Ben de atayım o zaman :smiley:

(Loony Lovegood) #262

Gryffinbird pride :sunglasses: :smile:

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #263

lll______ :clapper: _______lll

İlk olarak Harry Potter ve Ölüm Yadigarları kitabında duyduğumuz Üç Kardeşin Hikâyesi, sinemada karşımıza bir animasyon filmi olarak gelmişti. Şimdiyse Warner Bros. destekli bir kısa filme uyarlandı.

Detaylı bilgi için : http://fantastikcanavarlar.com/haberler/j-k-rowlingin-uc-kardesin-hikayesi-live-action-bir-kisa-film-oldu/

Kısa film için : https://www.youtube.com/watch?v=-wSwslMn68E

(Pureblood Witch) #264

Ben uzaktan Hogwarts okuyorum. http://www.hol.org.uk/ üyeyseniz beni ekleyin: Orla Abbott Üniversitedeyken fırsat olmuyordu, mezun olur olmaz yazıldım. Çift diplomam olsun diyorum. Mühendislik olmazsa cadılık. :blush:

(Engin) #265

(.) #266

Yalnız çok ilgimi çekti bu nasıl bir şey :grinning:

(moon knight) #267

Benim de yazıyı görür görmez olayı çözmeye çalışıyorum dersleri neye göre alıyoruz

(Pureblood Witch) #268

Online Hogwarts eğitim programı. :grinning: siteye girişte baya bir yazı var nasıl işlediği ile ilgili. Hatta çoktan seçmeli sınav yapıyorlar okuyup okumadığını kontrol için geçemezsen siteye almıyorlar. İçerik senin benim gibi insanlar tarafından oluşturuluyor ama ciddi emek vermişler. Dersleri keyfimize ve ilgimize göre alıyoruz. Sınıfı geçmek için iki quill kazanmak yeterli. Quill nasıl kazanılır diyorsanız onun için uzun uzun her şeyi okumanız gerek. Baya baya ödev yapmak gerekiyor. Yeri geliyor essay yazıyorsunuz, yeri geliyor yaratıcı çalışmalara katılıyorsunuz. Buna harcayacağı mesai ile cidden yüksek yapar insan :smile:

(moon knight) #269

Essay mi dedin ünide hazırlıkta writingden kalan bi öğrenci olarak şuan bütün hayallerimi yıktın

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #270

Hol-Id derken? Kaldım orada pardon.

(Pureblood Witch) #271

Maalesef baya ingilizce bilmek gerekiyor.

HolID kendine seçeceğin isimle ilgili değil. Ben mesela Orla Abbott olarak katıldım, HolID'yi site or830 olarak atadı.

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #272

Anladım teşekkürler. İyi günler.

(Pureblood Witch) #273

Rica ederim. İyi günler.

(moon knight) #274

İngilizce bilmekte sıkıntı yok yazmakta sıkıntı

(Pureblood Witch) #275

Destan istemiyorlar tabii. 200-300 kelimelik şeyler. Çoğu kişi için ingilizce zaten yabancı dil ve anlayışlı oluyorlar. Ayda bir defa ödev yapsan yetiyor. Zaten maksimum beş ders alabiliyorsun dönemde. Dönem tabii ki 1 Eylülde açılıyor, ocak sonunda kapanıyor. Ödevlerden aldığın puanlar da hangi haneye aitsen oraya gidiyor. Mesela şuan Slytherin olarak biraz gerideyiz ama daha eylül'ün puanları daha tam gelmedi. :relaxed:

(.) #276

Gryffindor gururunu sırtlamak için geliyorum! (Hufflepuff oldu :crying_cat_face:)

(Pureblood Witch) #277

Ya çok fazla Hufflepuff var! :disappointed_relieved: Zaten bu sayede baya öne geçtiler house cup'ta. O yüzden boşver bence, işin mi yok :grin:

(.) #278

Bakalım, Şapka Amca nereye gönderecek. Hufflepuff derse bir daha yüzüne bakmam sitenin :smile:

(Pureblood Witch) #279

Öyle deme yazıktır. :yum: seçildikten sonra Hogsmeade'e uğra da bir de asa seçsin seni. Açıkçası pottermore'a göre daha ilginç asalar veriyor.

(moon knight) #280

Pottermore daki asamda anka tüyü vardı aynı performansı burda da bekliyorum