Harry Potter Sevenler Kaymakbirası Şefliği 🍻

(Pureblood Witch) #281

Burada sadece Ollivander tarzı asalar değil bin bir çeşit şey var. Örneğin benim asam 13.50" Ivy and Dragon Heartstring çıktı. Ivy Ollivander'ın kullandığı ağaç cinslerinden biri bile değil. Mesela core'lar da çok değişik. Fleur'un asası gibi Veela saç teli olabiliyor.

(Murat Yıkılmaz) #282

Harry Potter okumaya başladığımda dört kitabı yayınlanmış, beşinci kitap bekleniyordu. Nitekim dört kitabı okuduktan sonra Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı çıktığı gün annemden istemiştim, eve gelirken kitapçıdan almıştı. Kitabı elime alıp hiç ara vermeden okumuştum, o zamanlar 11 yaşında olduğum için evdekiler kafayı yediğimi sanmıştı. Annem hep hatırlatır, 16 saatte 1100 sayfa kitap bitirmiştim. Sonra melez prens için kıvranarak 2 sene bekleyince, sindire sindire okumayı öğrenmiştim :smiley:

(Doğan) #283

Çok güzeller be.

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #284

Ve sonunda tarih verildi :

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #285

(Doğan) #286

Ciltli yok mu ciltli :heart_eyes:

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #287

Görürsem atarım linkini dostum :smiley:

(e) #288

http://www.idefix.com/Kitap/Harry-Potter-ve-Lanetli-Cocuk-8-Kitap/Jack-Thorne/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0000000717001

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #289

Rowling'in Cursed Child dışında işin cılkını çıkartmadığına inanan bir tek ben miyim?

(Pureblood Witch) #290

Onun dışında zaten küçük, evreni genişletme adımları atıldı şimdilik zaten. Fantastik Canavarlar serisini kastediyorsan, katılıyorum. Ben hiçbir zaman Harry'nin bir hayranı olmadım, yani az sevdiğim arkadaşım gibiydi. Daha çok JKR'nin yarattığı büyücü dünyasını sevdim ve onun hakkında daha çok şey bilmek istedim. Dolayısıyla yeni seri beni çok heyecanlandırdı.

(Doğan) #291

Fantastik Canavarlar filmi 18 Kasım'da vizyona giriyor. Bundan 2 ay önce Harry Potter ile gram bilgisi olmayan ve filmlerini hiç izlememiş olan ben, şu an 5. kitap Zümrüdüanka Yoldaşlığı'ndayım.
Filme kadar her türlü seriyi bitiririm, o gazla da filme giderim diyordum ama yoğunluktan sanırım biraz zor olacak bu. Harry Potter ile ne derece bağlantısı olacak acaba bu filmin? Kitap serisi bitmeden gidip izlersem spoiler yer miyim? ( Fantastik Canavarlar filmi ile ilgili her türlü fragman, inceleme yazıları ve her türlü haberden kendimi uzak tutuyorum. Sadece aynı evrende geçtiklerini biliyorum. )

Son olarak filme gideceğimi varsayarsak, gitmeden önce Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?' ın kitabını okumak iyi midir? 42 sayfalık kitabın film ile ne derece bağlantısı olacak pek emin değilim de :smiley:

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #292

Film Hary'den yıllar önce geçiyor. Anca birkaç ilerde görünen yaratık görürsün o kadar. Kitp film ile bağlantısız. Film kitabın yazarını anlatıyor.

(Pureblood Witch) #293

Filmde Dumbledore ve Grindelwald'un olacağı söylendi. Bu ikilinin arasındaki ilişki hikayede ne kadar yer bulacak bilinmez ama bu karakterleri tanısan belki daha keyifli olabilir. Onun için de yedinci kitabı okuman gerek. Ya da spoiler yemeyi göze alarak internetten o ikisinin hikayesine dair birkaç kelime okuyabilirsin.

(Fesleğen Kafa) #294

Şahsen ben 7 kitap 8 film ile kalması taraftarıydım. Her yeni film haberi bi şey haberi geldiğinde kafamı duvarlara vurmak istiyorum. Ama Cursed Child'ı okuyacak mıyım, okuyacağım. Yeni filmlere gidecek miyim, gideceğim. Fanlığın gözü kör olsun.

(Taylor Swift Fanboi) #295

:fearful: :fearful:

Hiç olmazsa Cuaron'un çektiği Dumbledore filmi istiyorum ben.

(Doğan) #296

Filmi çıkacak kitabın yok satacağı bilindiği halde neden ek baskıya gerek duymamışlar anlamıyorum. İnternette hiç bir yerde Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kitabı yok.
Şu an Türkiye'de internet üzerinde bulunabilen sadece bu üçü var. Soldakini geçtim de sağdaki kendine kitabevi diyebilen satıcı 4.20 TL ' lik kitaba 40 TL yazmaya utanmıyor mu arkadaş? Bir de yanına 4.20 TL' lik Çağlar Boyu Quidditch'i ekleyip onu da 25 TL saymış. Tam karaborsa..

(Muhitin En Boş Beleş İnsanı) #297

İnsanı korsan işine falan sokar bunlar. Yarın öbür gün baka bir şeyle kazık atarlar. Resmen faiz lobisi.

(e) #298

Ben geçen sene iki kitabı10 tl mi ne öyle bir paraya almıştım fuardan. :smiling_imp:

(shark) #299

Şöyle bir durum var o kitaplar büyük olasılıkla ilk basım kitaplar.Ülkemizde ilk çıkış adeti 1000 olması gerekli o zamanlar o kitaplardan çok bulunmuyordu.Kitabın tanesine 400 tl den satan vardı daha sonradan kitap serisinin gelmesi koleksiyon özelliğinin kaybolmasına neden oldu.Satan kişi hala buna güvenerek satmaya çalışıyordur belki...

(Loony Lovegood) #300

Afedersiniz de
Çüş