Harry Potter Sevenler Kaymakbirası Şefliği 🍻

(Doğukan) #464

Sanmıyorum. Benim en sevmediğim film Warcraft ve Lucy. Ama onları izlerken Cringe duygusu yaşamadım. Ama iki filmden de nefret ettim elbette.

(Doğukan) #465

Nasıl hiç bir şeyi beğenmiyorum? Beğendiğim filmler var mesela; Eraserhead, Dr. Strangelove, Taxi Driver, The Silence of the Lambs, Punch-Drunk Love vs vs

(.) #466

ERASERHEAD’i nasıl unutabilirsin?

(Fransuva'nın Ayranı) #467

Çalan şarkının hatrına Harry Potter’a sallamana bir şey demiyorum hadi iyisin.

(Doğukan) #468

Unutmadım ki dostum.

(Sude Çavuş) #469

Eski kapaklar cidden mükemmeldi ya şuanki kapaklar bildiğiniz 0-5 yaş çocuk kitabı kapağı gibi duruyor çok sinir bozucu ve üzücü bir durum

(Fransuva'nın Ayranı) #470

Eaki kapaklarıda beğenmezdim ama olurları vardı. Yeni kapaklarsa kötü çok kötü

(gokcee) #471

Aynı bende ilk kitap yoktu ilkini resimli aldım kitaplar büyümesin diye puntoyu küçük tutuyorlardır Felsefe Taşında bir sorun yoktu

(Doğukan) #472

Azkaban Film iyiydi esasen onu fena bulmamıştım. Zaten Children of Men gibi bir filmin Yönetmeni olan adamın Alfonso Cuaron filmi. Adam Children of Men filminin öncesinde geliyorum demiş bu film ile. Chamber ve Goblet filmlerinden tiksinircesine nefret ettiğimi de eklemezsem olmaz.

(Oozaru) #473

3.kitabın resimli versiyonu ön siparişe açılmış. Fiyatta maşallah kol gibi. 75 TL! Bir de fiyatı artmasın diye kuşe kağıda basmıyorlar. Hey yavrum hey!

(Boş İnsan) #474

Ama şuan 52.5 TL. 20 lira da 20 liradır :smiley:

(Oozaru) #475

Bence o bile pahalı. Amazon.de’de ingilizcesi 23 Avro, Almancası ise 32 Avro mesela. Bizde de bu fiyatlardan satsalar 10 numara olurdu. Ama bunun telif ücreti var, çeviri ücreti var, var oğlu var. Kağıdı bile döviz üzerinden alan bir ülkeyiz.

(Doğan) #476

Ben hep bir önceki kitaptan takip edeyim demiştim ama şu an bakıyorum ki ikinci kitap Sırlar Odası çoğu yerde tükenmiş. Acele etmek gerekiyor herhalde, stok bulunmazsa piyasada çok fena karaborsa olur bunlar. Ben çocuğuma hatta torunuma kadar saklamayı düşünüyorum bu resimli özel baskıları.

(dubliner) #477

Yurtdışı baskıları kuşe kağıda mı acaba?

(Oozaru) #478

Aynen öyle. İnceleme videolarında kağıtlar parlıyordu.

(Oozaru) #479

Resimli baskı!

http://www.idefix.com/Kitap/Fantastik-Canavarlar-Nelerdir-Nerede-Bulunurlar-Resimli/J-K-Rowling/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001729805001

(fza) #480

Ne bayık filmdi ya. Keşke devamı gelmeseydi.

(Doğan) #481

Geçen sene bu zamanlarda tükenen eski edisyonu niye tekrar basmadıkları belli oldu…

Ozan Beedle’ın Hikayeleri ve Çağlar Boyu Quidditch’in yanına, aşağıdaki yerine resimli baskıyı mı koymak zorundayız şimdi?

(Oozaru) #483

Şu edisyonlarda güzelmiş.

https://harrypotter.bloomsbury.com/uk/gift-editions/

(87) #484

Bir Harry Potter sever olarak kafamda bir kaç soru ve konu var.

Sorulara başlıyorum öncelikle;

-Büyücü Topluluğunda sürekli yineleyen bir durum var. Bir kısım saf kan kontrolü ele almak isterken işi biraz daha ileri götürüp Muggle’lar üzerinde hakimiyet kurmaya kadar götürüyor. Ana seri bitti, Harry ve arkadaşlarının ailesini gördük, hepsi büyümüş, bir yerlere gelmiş. E peki sonra babam? Sen son sınıf öğrencisi iken Voldemort’u yendin, her şey bitti mi? Saçma bir tiyatro oyunu yerine seri bir şekilde devam edemez miydi?

-Rowling’de de ne koysam gider mantığı var. Fantastik Canavarlar’ın ilk filmini beğenmeme rağmen, bu seri nasıl beş film olacak, onu da merak ediyorum. Yetenekli ve şöhretli oyuncuları bir araya getirmek, seriyi ayakta tutabilecek mi mesela?

-Fantastik Canavarlar filminde Ariana Dumbledore olayını daha açık ve net görebilecek miyiz? Sonuçta Grindelwald - Dumbledore ilişkinde çok önemli bir kırılma noktasıydı.

Diğer konular ise; yurt dışında doğrudan Rowling’e ait olmayan ancak bir çok yazarın katkıda bulunduğu bir kaç kitap yayınlanacak ve ülkemizde bildiğimiz kadarıyla yayın evlerinin konu hakkında hiçbir çalışması yok. Tekrar tekrar kitap kapağı değiştirip üzerimize salmak artık işe yaramıyor.

Pottermore, bir dolu kitap satıyor ancak hatırlanacağı üzere Pottermore’u Rowling kurarken, tüm içeriğin bedava olacağını böylelikle hayranlarına bir teşekkür edebileceğini söylemişti. Gelin görün ki, bazıları çok da yeni şeyler içermeyen her öykü satılıyor. Yapma bunu bize Rowling ya da yap ne bileyim. Sonuçta bu işlerin kölesi olmak zorunda değiliz.

Bunları düşünürken Kaymak Biramı alıp, köşeye sineceğim galiba…