Harry Potter Sevenler Kaymakbirası Şefliği 🍻

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #485

Hogwarts mektubunu taşıyan baykuş, Ron Weasley ve Dumbledore ile birlikte büyüdüğümüz Harry Potter, Harry Potter and the Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash isimli yeni bir bölüm ile karşımızda.

Botnik Studio geliştirdiği; bugüne kadar yayımlanan tüm Harry Potter kitaplarını analiz eden bir sistemin yazdığı hikaye ile Harry Potter’ın çocukluğuna iniyoruz. Toplamda üç sayfadan oluşan bu projenin mutfağında Jamie Brew ve Botnik Studio ekibi bulunuyor. Dilbilgisi açısından herhangi bir yanlış bulunmasa da hikayenin biraz tuhaf ve komik olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Botnik Studio’nun bu bölüme özel yaptığı görsellerle birlikte gerçek bir Harry Potter kitap havası yakalanmış.

(fza) #486

Oha ya. Bu sistemin geliştirilmesiyle, ortaya harika işler çıkabilir. Yazarın genel olayını anlayıp, kendi içinde kombinasyonlarla bir sürü güzel hikâye. Heyecanlandım valla.

(Gizem) #487

Sonuncu mükemmel

(Fransuva'nın Ayranı) #488

Yorumlara baktın mı ? :no_mouth: :gun:

(Gizem) #489

Bazılarına baktım sen hangisini kastediyorsun?

(Fransuva'nın Ayranı) #490

sonuncusu hariç hepsinin kendine özgü tarzı var sevdim. Sonuncuda resmen devleri şiddet yanlısı ve geri zekalı olarak göstermiş. Onu sevmedim.

Şundan bahsediyordum. Araştırma 0

(Gizem) #491

Yorum yapan kişi resmen dev duyarı yapmış ya :smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #492

Evet :nauseated_face: . Tamam Hagrid benimde en sevdiğim karakterlerden ama yani

(Loony Lovegood) #493

Az önce fandom wikia’da gezinirken tesadüfen Transfiguration sayfasına girdiğimde karşıma çıkan bir troll girişimi :frowning: iki dakika sonra da editlendi sayfa çok tuhaf ya djsudgg

Şimdi tekrar girdim de Cumswok Charmswork :face_with_monocle: yazısına tıklayıp geri gidince düzgün hâli görünüyor ama direkt sayfaya girince hâla aynı
YETKİLİLER NERDE

(moon knight) #494

https://www.youtube.com/watch?v=5sEaYB4rLFQ

(Salih Alp Gökçek ) #495

Hogwarts’ı gördüm o yeter, yanına çamur bile koysan izlenir.
Fragman fena durmuyor, efektif bazı büyüleri de göreceğiz sanırım, umarım hikaye Amerika bazlı değil de, ağırlıklı olarak İngiltere bazlı geçer. Nedense Amerika ortamına oturtamadım Harry Potter Evreni’ni. Jude Law da iyi iş çıkarmış gibi, bekleyip göreceğiz.

(Gizem) #496

Galiba gördüğüm en zor Harry Potter testi (full yapabilen çıkacağına inanmıyorum)

• 0-5
  • 5-10
  • 10-15
  • 15-20
  • 20-25
  • 25-29
  • Full (yuh)

0 oylayan

(Loony Lovegood) #497

23, kesinlikle Melez Prens’i birkaç hafta önce yeniden okumuş olmamla alakası yok :grin:

(Doğan) #498

Felsefe Taşı’nın Amerika’daki 20. Yılı Şerefine, Seriye Yeni Kapaklar.

kaynak

görsel kaynakları

(Fransuva'nın Ayranı) #499

Beğenmedim nedense. Çizimler çok karışık ve yazıların rengi hoş olmamış.

(Gizem) #500

Hogwarts Savaşı’nın her yıldönümünde öldürdüğü bir karakter için pişmanlık duyup özür dileyen Rowling bu sene de dobby için özür diledi

(Loony Lovegood) #501

Bu kapaklar her sene yeniden mi tasarlanıyor bana mı öyle geliyor?

Şu iki tasarım dışındakiler pek de gerekli değildi bence:

:point_up:t3: klasik kapakların yeri bende hep ayrı olacak :heart:

(Doğan) #502

Farklı ülkelerdeki farklı yayınevleri söz konusu olunca, her sene yeni kapak gibi geliyor bize. Ama evet oldukça fazla kapak tasarımı mevcut. Bir kaç sene de bir insanlar koleksiyonlara yenilerini katsın diye bilinçli olarak değiştiriyorlar.

Ayrıca şöyle ki;

Klasik kapak dediğin kapaklar benim de en sevdiklerim. Türkiye’de de ilk kullanılan kapaklar Amerikan yayınevi Scholastic’e aitmiş.

Sonrasında ise kapaklar değişiyor ve bu kapaklara geçiyorlar. (Keşke bizde bunlara geçseydik.)

Şimdi ise üstte paylaştığım siyah-beyaz kapaklara geçiş yapıyorlar.

Diğer tarafta İngiliz yayınevi Bloomsbury’nin ilk kapakları

Sonrasında Bloomsbury’ de kapakları değiştiriyor ve Yapı Kredi Yayınları maaesef bu kapaklara geçiş yapıyor.

İngiliz yayınevi gazını alamayıp 3 ayrı seri daha çıkarıyor. İkisi adult, biri signature edition adı altında. Maşallah. En alttaki linkten bakabilirsiniz.

Yine de Finlandiye kapaklarını seçmediğimize şükretmeli.

Diğer tüm kapaklar (imgur içerir)

(Loony Lovegood) #503

Evet bunları unutmuşum bunlar da gayet hoş.

Bu kapakları ilk defa görüyorum bayağı ilginçlermiş gerçekten :face_with_raised_eyebrow:

(Fransuva'nın Ayranı) #504

Her kapakta ayrı bir yerde yara izi. (Bu tasarın özelinde söyledim)