Hayata Dair Kareler

(Liquidman) #267

Ekran görüntüsü atabiliyor muyuz bilmiyorum ama çok hoş bir kare, o yüzden buraya atmak istedim.

Zula, Hajrein ve Pantapindi ile canlı yayın yapıyor

(Hakan) #268

Liv Tyler, 1994.

(Yasin Duyar) #269

Koji Takashima “SPLASH!”, Japonya,1954.

(Burak) #270

(marko) #271

(Umur) #272

SpaceX’den karışık

(bite my shiny metal a**) #273

Shingashi Nehri,Japonya

(bite my shiny metal a**) #274

Amanda Jasnowski

(Umur) #275

Calbuco, Şili.

Francisco Negroni

(Yasin Duyar) #276

“Amerikan askerleri küçük Fransız kızıyla konuşuyor.” Fransa’nın Cerisy-la-Salle bölgesi, Normandiya Çıkarması’ndan sonra, 25 Temmuz 1944.

(büşra) #277

Charles Robert Darwin tarafından 1837’de çizilen bir ortak ataya sahip ilk evrim ağacı.

(bite my shiny metal a**) #278

ISS tarafından 2015’te çekilen birkaç fotoğraf;

İskandinavya

Hindistan ve Çin’deki Himalayalar

Kuzeybatı Meksika

Batı Avustralya’daki tuz göletleri

(marko) #279

Trakyalı bir baba, tren kazasında eşini ve 5 yaşındaki kızını kaybetmiş. Fotoğraftaki tabut kızına ait.

(Witch-Dentist of Muhit) #280

Açıklaması İngilizce olarak yanında yazıyor ama ben de tekrar edeyim. Bu gördüğünüz üst ön dişlerin filmi, filmde kalp şeklinde koyu renkli bir lezyon görüyorsunuz, o aslında bir kist. İsmi de: Nazopalatin Kanal Kisti. Nazal Spina (Burnun ortasındaki duvar) üzerine süperpoze (Görüntünün üst üste binmesi) olması sonucu böyle kalp şekli oluşuyor. İlk gördüğüm andan beri ilginç gelir, bu da hayata dair bir kare olduğundan paylaşmak istedim. :slight_smile:

resim

(Hohenheim) #282

Richard Feynman ders anlatırken. Mükemmel adam yahu

(sergen) #283

*

(Gizem) #284

(Witch-Dentist of Muhit) #285

Ayın bir aylık hareketi. Bir ay boyunca aynı noktadan aynı saatte çekilmiş karelerin oluşturduğu ritim:

(büşra) #286

Jean-Paul Sartre ve Simon de Beauvoir’ın '60 yılında yaptıkları Küba gezisinden. Evet evet, oradaki Che. :cherry_blossom:

images

(Witch-Dentist of Muhit) #287

Sir Christopher Lee’nin Saruman olarak Middle Earth’deki son sahnesi.

Ölümü beni çok etkilemişti gerçekten ve 92 yaşında bile hala böyle filmlerde sahne alması ve dövüş sahnelerini gerçekleştirmesi… Dol Guldur sahnesi Hüzünlendim yemin ederim.