Hayata Dair Kareler

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #105

Kast ettiğim şey bütün Asyalılar birbirine benziyor geyiğiydi :smiley:

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #106

Dünyadan bir habermişim :neutral_face: Espiriyi anlamadım. :neutral_face:

(sergen) #107

226e4336-7c71-46b7-b11d-c43b1a39853e

(Salih Alp Gökçek ) #108

Henüz daha kraliçe değilken, Prenses Elizabeth’in, İkinci Dünya Savaşı zamanlarında otomobil tamiri yaparken çekilen bir fotoğrafı (1944)

(büşra) #109

Yaşar Kemal ve dostu James Baldwin. Fotoğrafı ise Ara Güler çekmiş. Bu fotoğrafın detayları hoşuma gidiyor; Baldwin’in karizmatik duruşu, Yaşar Kemal’in kim bilir aklından neler geçen dalgınlığı, Ara Güler’in ve arkadaki kahve tezgahının üstteki aynadan yansıması… Çok sıcak geliyor hepsi. :cherry_blossom:

(Burak) #110

Ara Güler’in objektifinden İstanbul/Fatih/Şehzadebaşı

Bu da en sevdiğim eski İstanbul fotoğrafıdır, Ara Güler’den.

image

Bunu da tesadüfen Pinterest’te gördüm hoşuma gitti. Herfstmiddag (afternoon in autumn), Amsterdam, 1946

(elif) #111

David ve Freddie :zap:

image

(Umur) #112

Su yosunları arasında ilerlemeye çalışan kaplan.

(büşra) #113

Oğuz Atay’ın geçenlerde ilk kez paylaşılan nikah fotoğrafı. Fotoğrafı çeken İsa Çelik aktarıyor:

“Oğuz, Pakize ile nikâh törenleri olduğunu kendisi gelip haber vermişti. Beyoğlu Nikâh Dairesi, Tünel’de, bugün Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi olan yerdeydi. Nikâh oldukça kalabalıktı. Melih Cevdet Anday, Oktay Akbal ve Sami Karaören ile birlikte oturduk. Sonra atölyeye dönüp hızla işe giriştim. Kapı çalındı. Oğuz ve Pakize nikâhtan çıkıp yürüye yürüye gelmişler. ‘Hayrola çocuklar, balayı diye bana mı geldiniz?’ diye sordum. ‘İki kadeh rakı ikram edersin belki, belki iki de resim çekersin’ diye yanıtladı Oğuz. Gördüğünüz fotoğraf ortaya çıktı.”

unnamed (2)

(Burak) #114

Steven Spielberg’ün Jaws setinde çekilmiş fotoğrafı

(sergen) #115

(Ece) #116

İlk Solvay Fizik Konferansı 1911

5.Solvay Fizik Konferansı 1927

(Xibalba) #117

Yüzüklerin Efendisi setinden, oyucular ve yaraları. Çok seviyorum bu fotoğrafı. :mage:

(Berk Kaynak) #118

Rammstein-Engel sahne şovu.

(büşra) #119

Nazım Hikmet Ran ve sevgilisi Vera Tulyakova, yüzlerindeki muzır gülüş içimi ısıtıyor benim. :cherry_blossom:

“Sen benim aşkım, sen benim kızım, sen benim yoldaşım, sen benim küçük annemsin. Canım, bir tanem, seni sevmeden önce dünyayı sevmesini bile bilmiyormuşum. Bu şehir güzelse senin yüzünden, bu elma tatlıysa senin yüzünden, bu insan akıllıysa senin yüzünden…” Mayıs 1959

images (22)

58165fa8-3c10-4916-9eb2-a50047141ec1

images (24)

Bu da acının alkışlarına bıraktığımız günden bir kare…
images (23)

(İlayda Uğurlu) #120

Dünyanın en güzel intiharı; Evelyn McHale

Empire State binasından atlayıp bir limuzinin üzerine düşmüştür.

Şu da hikayesi: http://listelist.com/evelyn-mchale-kimdir/

(.) #121

Czesława Kwoka hakkında bilgin varmı ? İnternette pek türkçe kaynak bulamadım.

(.) #122

Yukarıda biri atmıştı ve ne olduğunu anlamamıştım kaynak için sağol.:grin:

(InMemoryOfEmirBK) #123

ölmüş mü

(Fransuva'nın Ayranı) #124

Ölmüş.