Hayata Dair Kareler

(Salih Alp Gökçek ) #166

Akira Kurosawa ve Andrey Tarkovski

1954 yılında çekilen, Creature from the Black Lagoon adlı, kült korku filminin çekiminden bir kare:

(Burak) #167

Konuyla alakasız olacak ama rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum. Guillermo Del Toro’nun fikir hırsızlığı yaptığına inanmamdaki en büyük sebep bu filmdeki yaratık çünkü. Konusunun sağdan soldan araklanmış olmasını geçtim, fark ettin mi bilmiyorum ama The Shape of Water’da orijinal yaratık tasarımı bile yoktu. Abe Sapien’le bunu karıştırmış ve ortaya Amphibian Man’i çıkarmış. Bu tartışmanın yeri burası değil kusura bakma fakat yazmış bulundum artık jdfkdjds

(Salih Alp Gökçek ) #168

The Space Between Us adlı kısa filmle seneryo çok benziyor, kendisi alıntı olmadığını belirtmiş. Öyle de olabilir ama hem görsel hem de içerik açısından ciddi benzeşmeler var, ister istemez kuşku uyandırıyor:

Karakter tasarımı orijinal durmuyor evet, belirttiğin gibi birkaç tasarımın hibrit hali gibi. Del Toro sevdiğim bir yönetmendir, hak etmediği yılda bir ödül almış olsa da, hak ettiği bir ödülü aldı.

(Burak) #169

Hani, Pale Man gibi bir yaratığı sinemaya kazandırmış adamı kalkıp neredeyse en kötü ve en orijinal olmayan filminde ödüle boğmaları, ne bileyim, fazla saçma. Ödül almayı hak ediyordu dediğin gibi, ama bu filmle almayı hak etmiyordu kesinlikle.

image

(Burak) #170

David Lynch & Frank Herbert, ‘‘Dune’’ setinin ilk günü, 30 Mart 1983.

(sergen) #171

Frank daha ne çıkacağından habersiz nasıl da sırıtıyor… üzüldüm.

(Gizem) #172

Lord of the rings’in orijinal ilk sayfası 1937

Hitler ABD’ye savaş ilan ediyor 11 Aralık 1941

(evethearteyes) #173

:sob::sob::sob:

(Salih Alp Gökçek ) #174

Éric Rohmer ve François Truffaut

image

(anon79676452) #175

Bosna savaşında sigarasını içen bosnalı bir savaşçı

Bu fotoğrafta hindistan‘da sömürge içersinde çalıştırılan hintliler

(Umur) #176

Muhammad Ali’nin Cleveland Williams’ı devirmesi.

(Boş İnsan) #177

Hotline Miami oyunundan bir görsel gibi. Ama sanırım daha güzeli.

(Yasin Duyar) #178

Akira Kurosawa Akahige ( Red Beard ) filminin çekiminden sonra Mifune Toshiro’nun sakalını kesiyor. Bu film efsane ikilinin çektiği son fim olmuştur.

(Salih Alp Gökçek ) #179

Robert De Niro’nun, kariyerinde ilk defa ekranda görüldüğü kare, Marcel Carné’nin; Trois Chambres à Manhattan (1965) filmi. De Niro burada henüz 22 yaşında.

image

(Gizem) #180

Heath ledger ve kızı,2007

IMG_20180326_163122

(kısaca gökyüzü...) #181

Arda Uskan, John Lennon, Yoko Ono ve Erkin Koray.

(Salih Alp Gökçek ) #182

Bruno Rosso tarafından çekilen, Venedik’te kar (1951):

Arthur Meyerson tarafından Paris’te çekilen bir fotoğraf:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #183

(Can) #184

(Salih Alp Gökçek ) #185

Nilgün Kara’nın objektifinden kareler:

resim

resim

resim

resim

resim