Hayırlı Olsun, Yeni YÜZÜKLERİN EFENDİSİ Dizisi Kesinleşti!

(Geekyapar) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/konular/dizi/hayirli-olsun-yeni-yuzuklerin-efendisi-dizisi-kesinlesti/
image

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz haftalarda dijital dağıtım sektörüne bir süredir giriş yapmakta olan Amazon‘un yepisyeni bir Orta Dünya dizisi yapmaya hazırlandığını duyurmuştuk. Biz o haberi yazdığımızda her şey proje aşamasında, Amazon ve Tolkien Vakfı müzakereler içerisindeydi. Onu okuyup heyecanlandıysanız, müjdemizi isteriz: Taraflar el sıkıştı ve Amazon bugün resmi olarak Yüzüklerin Efendisi dizisini birkaç sezonluğuna satın aldığını doğruladı. Amazon’un içerik bölümünün…(Devamı)

(Mert Özden) #2

Cinsellik koymazlarsa, doğru yolda olduklarını anlayıp diziyi izleyeceğim. Koyarlarsa, şahsen izlemeyi düşünmüyorum.

(Mustafa) #3

Ne olursa olsun, ilk bölümü izleyeceğim kesin.Yüzüklerin efendisinden bahsediyoruz.Ne kadar rezalet olabilirki ?
(Aslında çok endişeliyim )

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #4

Nedenin sorabilirmiyim? :slight_smile:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #5

Abi senin ile ilgili en büyük sıkıntı ne biliyormusun? Yani bir şey söylüyorsun ama o düşüncenin sebebin açıklamıyorsun. Yani insanlar bence senin çok yanlış tanıyorlar. :slight_smile:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #6

E sebep bariz değil mi? Orta Dünya, Game of Thrones değil. Cinsellik bir Orta Dünya işinin fantastik tonuna çok aykırı ve gereksiz kaçar.

(Mert Özden) #7

Middle Earth cinselliğe bel bağlayacak kadar aşağı değildir, uhrevi olmalıdır. Karakterleri ergen ergen hareketler sergilememeleridir. Aptalca şakalar yapılmamalıdır. Liste böyle uzar gider.

(Şanslı13) #8

Adam zaten yüzüklerin efendisi evreninden çıkmış gibi :smiley:

@KansasBoy harbi ha sex denilen şeyden iğrendirdirler artık.

(Alper) #9

Umarım GoT’tan gaza gelip saçmalamazlar

(Rurouni Kereviz) #10

Numenor’un yükselişi ve düşüşü, Angmar’in kuruluşu Andor’un yıkılışı, dokuzlarin ortaya çıkışı, Dunedainlerin sürgün hayatı vb bir dünya malzeme var elde diziye aktarilabilecek. Hangi biri olsun diye dua edeceğiz müthiş bir çelişkide kaldım şuan.

(edin ceko78) #11

Game of Thrones dizisi ve kitaplarını ayıla bayıla tüketen birisi olarak Tolkien’in dünyasından çıkarılacak bir dizinin Game of Thrones’dan da büyük bir iş olacağını düşünüyorum. doğru ekiple tabi ki.

(Ertunç Doğan) #12

Bana Celebrimbor’u anlatacaklar gibi geliyor. Yüzükleri dövdüğü dönemden gidiceğiz gibi

(Safa Emre) #13

tam yine “SİLMARİLLİON YAPIN SOYSUZLAR” deyu yorumlarda döşemeye geliyordum haberdeki ‘yeni’ kelimesi serinletti beni resmen. Biraz üstüruplu bir ekip ve yazarlarla game of thrones’u geçecek hatta kalıntılarının üstünde tepinecek bir iş çıkarabilirsin middle earth’ten. GOTu çokça seven biri olmama rağmen söylüyorum ki GOT(dizisi ile) hem kendisini hemde fantastik eserleri kötü bir yola sürükledi, gerçekçilik fantastik eserde istisnai bir durumdur sadece got gibi istisnai işlerde işe yarar ama bugün gotun devasa başarısının etkisiyle hemen her fantastik eser daha gerçeğe yaklaştırılmak adına esaslarından uzaklaşıyor, uyarlamalar bu yüzden hayranları memnun etmiyor. Vallahi biz fantastik eserde dengeli karakter izlemekten, gri alanda geçen hikayeler okumaktan, kötü karakterlerinde sempatikleştirilmeye çalışılışını takip etmekten sıkıldık. Gel ya middle earth dizisi gelde biraz “kahraman” izleyelim, biraz güzelinden iyiler versus kötüler hikayesi anlat bize, gelde yeni nesile “epik fantastik” iş nasıl olur öğret be.

Tabi mevcut rüzgarlardan çok etkilenip kötü bir uyarlamada olabilir bu dizi. Heyecanım bir yana ondan da kormuyor değilim :((