Hikayeleri Yeniden Yorumlama Yayınevi

(Gizem) #365

Aslında yazarken bende pek beğenmedim ama atıyorum :smile: (noktalama hataları ve yazım yanlışları için özür dilerim)

Uzak ülkelerin birinde bir kral yaşarmış. Bu kralın en büyük derdi ülkenin yönetim şeklinin Meşrutiyet olmasıymış. Bu yüzden ülkede eskisi gibi sözü geçmiyor halk başbakanı ondan daha çok seviyormuş.Tüm gününü eski gücünü nasıl kazanacağını düşünerek geçiren krala müthiş fikri güzeller güzeli tatlı kraliçesi vermiş. Kızı pamuk’u başbakanla evlendirecekti. Bu sayede kızı başbakan hunter’ın tüm açıklarını kraliyete ispiyonlayabilecekti.
ve parlamento halkın gözünden düşecekti. Bu planın önündeki tek engel pamuk’un evlenmek istememesiydi.Bunun sebebi kızın başbakanı kendine yakışacak kadar yakışıklı bulmamasıydı. Prenses çok şımarık büyümüştü. Özellikle annesi öldükten sonra davranışları değişmiş, Sürekli tüm ilgiyi kendi üzerine çekmeye çalışan şımarık bir kız olmuştu.Kraliçenin kendinden daha az güzel olduğunu da her fırsatta dile getirirmiş. Kraliçenin asıl derdi kocasının sorununa çözüm bulmak değil prenses’in davranışlarından yorulmasıymış.Ondan kurtulmanın tek yolu buydu. Düğün günü geldiğinde pamuk prenses başbakan hunter’dan ve kraliyet askerlerinden kaçmayı başarmış, şehir dışından gelen gösteriye gelen sirke sığınmıştı. Bu sirk onun hic alışık olmadığı bir yermiş değişik kıyafetli adamlar, korkutucu hayvanlar varmış. Onun kim olduğunu bilmedikleri için ilk başta gitmesini istemişler fakat pamuk çok yalvardığı için onu 7 cüceler adlı gösteri grubunun işlerine yardımcı olması için görevlendirmisler. Onların yemeklerini yapacak, kıyafetlerini temizleyecekmiş. Bunu hiç yapmak istemiyormuş fakat yapmazsa sokaklarda ne yapacağını bilmiyordu babasının ona siniri geçene kadar saraya dönmemeliydi.

Bu sırada sarayda herkes pamuk’u arıyordu. Kraliçe tek çareyi ülkenin en iyi falcısına gitmekte buldu. Falcının çok meşhur bir aynası vardı.surekli aynaya "ayna ayna söyle bana pamuk prenses nerede?"diyordu. Kraliçe pumuk’u bulmak istemiyordu hem bulsa bile başına beladan başka bir şey getirmeyecekti. Falcının aynasının bir numaradan başka bir şey olmadığını da biliyordu. Falcının tüm ülkede tanıdığı adamlar ve tüm kameralara erişimi vardı. Falcı kraliçeye prenses’in 7 cücelerin yanında olduğunu söyledi. Kraliçe biraz araştırdıktan sonra şehre yeni gelen sirkten bir grup olduğunu öğrendi 7 cücelerin ama umursamadı kendini sefalet bir yere kapattiysa bu onun sorunuydu.
Tabi bu haberi öğrenen tek kişi o değildi başbakan hunter kızın yerini öğrenmek ve onu öldürmek istiyordu. Kız sadece kralın bir piyonuydu evlenirse casustan başka bir şey olmayacaktı. Adamlarına kızı öldürme emrini verdi.

Kız cücelerin yanında çok sıkılmıştı ama bugün farklıydı onların gösterisinin bir parçası olacaktı bugün. Plana göre prenses’in başında bir elma olacak iki cüce üst üste çıkıp üstte olan cüce elmayı okla vuracakti her şey sorunsuz gidiyordu ama prenses oku atacak cücenin başbakan tarafından kandırıldığını bilmiyordu. Gösteri sırası gelmişti pamuk heyecanlıydı tüm salon alkış sesleri ile inliyordu karşında ki cüce oku gerdi ve fırlattı. Kız o andan sonraki her şeyi parça parça hatırlıyordu. Çığlıklar artmıştı etrafında kanlar vardı ve bayılmıştı. Uyandığında bembeyaz bir odadaydı ve hayvan sesleri vardı. Onu biri kurtarmıştı kurtaran kişiye o an aşık oldu ve onunla evlenmek istediğini soyledi. Adam sadece sirkteki bir veteriner hekimdi.kızın yaralarını iyileştiren de oydu. Kısa bir süre sonra sirkten beraber ayrildilar ve evlendiler. Tabi bu evlilik ne kadar mutlu ve uzun sürdü kimse bilememiş

(büşra) #366

Gizemciğim çok güzel bir masal olmuş, sadece minicik bir tavsiyem olacak; yazdıktan sonra zaman kiplerinin uyumuna dikkat etmeyi düşünebilirsin belki. Böylece hikayen daha toplu ve inandırıcı durur. :cherry_blossom:

(Gizem) #367

Bende farkettim dediğini daha kötüydü biraz toparlamaya calistim iyice batırdım tavsiyen için teşekkürler :blush:

(Volkan Şahin ) #368

Arkadaşlar yorumlanmak üzere önerilecek masallara açığız, açız. Buyurunuz, sahne sizin.

(Sapere Aude!) #369

Karınca ile Ağustos Böceği?

(büşra) #370

Ben de Kibritçi Kız diyorum efendim. :cherry_blossom:

(Volkan Şahin ) #371

Benden de Kurşun Asker. Hali hazırda elimizde Hansel ve Gretel ile Güzel ve Çirkin de var.

(.) #372

Rapunzel de benden olsun o halde.

(Sapere Aude!) #373

Ellerim kaşınmaya başladı, anket zamanı yaklaşıyor.

(Gizem) #374

Bu sefer hangi hikaye çıkarsa çıksın düzgünce yazmayı planlıyorum geçen sefer alelacele kötü bir şey olmuştu

(anon17803553) #375

Bundan bayağı sağlam hikayeler çıkabileceğini düşünüyorum.

(Volkan Şahin ) #376

Aradığımız ruh bu. :call_me_hand:

(Sapere Aude!) #377

Kötü değildi, aceleye gelmişti. Üzerinde çalışsan iyi bir hikaye çıkar, konu iyiydi.

(sergen) #378

baskıyı durdurun! bremen mızıkacıları da olsun bu listede

(Sapere Aude!) #379

Anket zamanı yaklaşıyor, bundan kaçışımız yok. Son öneriler? Öneri yoksa dükkanı kapatıyoruz.

(Fransuva'nın Ayranı) #380

Ali baba ve 40 haramiler

(Gizem) #381

Çirkin ördek yavrusu?

(Sapere Aude!) #382

Yalnız bu sefer önerip kaçmak yok. Sonra birkaç kişi burada birbirimizin gözyaşlarıyla hayata tutunmaya çalışıyoruz.

(anon17803553) #383

Çok öneri oldu ama ben de Pinokyo’yu öneriyorum.

(Volkan Şahin ) #384

Son önerileri de alalım, anketi ateşleyeyim.