İÇİNİZ SIZLAMADI MI: Ödülü Hak Ettiği Şüpheli 6 OSCAR KAZANANI!

(Zalet Nenci) #21

Merak ettim sence Hacksaw Ridge mi, yoksa Fences mi daha kötü filmdi?

(evethearteyes) #22

Abi Fences o kadar leş kokuyordu ki dışarıdan, hiç izlemedim. İzlemeyi de düşünmüyorum.

(Kürşad the Falcone) #23

En azından Hacksaw Ridge’in savaş sahneleri çok iyi çekilmişti. Yani bilemiyorum, bir savaş filminin iyi film olabilmesi için bana “yahu savaş çok kötü bir şey hakketen” dedirtmesi gerek. Hacksaw Ridge bana bunu dedirtti.

(Baturay Özkay) #24
  1. Forrest Gump güzel bir filmdi. 90’lı yıllar hızlı yıllardı ve Forrest Gump hızlı ve akıcıydı.Shawshank daha durgun bir filmdi ve Pulp Fiction daha yeni bir şeydi Oscar’daki dede nineler pek anlayamazdı. o sene bence aday filmler olarak Oscar’ın en iyi senesiydi.
  2. Ah Saving Private Ryan vah Saving Private Ryan.
  3. Beautiful Mind haketti anam. Hiç yorma kendini.
  4. Bir tek Hacksaw Ridge’ye katılmıyorum. Bana saçma gelmişti. Öldüremem edemem yapamam al tüfeği dağa taşa sık o zaman. Ya da yarala.

(Kerem) #25

hacksaw ridge’in bir kişiyi kurtarmak/yüz kişiyi öldürmek paralelliği üzerinden iyi sayılabilecek bir savaş anlatısı sunduğunu; yine de kesinlikle spektaküler sayılamayacak, ortalama üstü bir film olduğunu düşünüyorum. ödülü hak ettiğini bağıran aday, elbette manchester by the sea.

la la land’in sekiz milyon dalda aday olduğu, moonlight gibi bir etnisizm üzerinden popülarite satın alma filminin ödül aldığı yıl için; hacksaw ridge’in de şansı vardı elbet.

(Fahrettin Yıldırım) #26

Bence 2016’da da Spotlight yerine Mad Max: Furry Road alsa iyiydi.

(Challenge Tv) #27

Back To The Future’a Oscar verilmemesini geçtim aday bile gösterilmemiş olması…Sus konuşma akademi!

(Deniz Ibisler) #28

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(Challenge Tv) #29

alfred hitcock’a stanley kubrick’e oscar vermeyen akademiyle tartışılmaz

(Deniz Ibisler) #30

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(edin ceko78) #31

1994 yılının en iyi filmi The Shawshank Redemption idi ama Forrest Gump’da son 20 yılda bir kaç istisna dışında hangi yıl aday olursa olsun çok rahat ödülü alabilecek bir filmdi.

1999 ise çok büyük bir skandal. şahsi fikrimce tarihin en büyük rüşvetlerinin döndüğü yıl bence 1999. Harvey Weinstein denen sapık acaba Shakespeare in Love’un ödülü kazanması için ne kadar yedirdi. Harrison Ford’un yüz ifadesi de zaten açıklıyor durumu.

burada değinilmemiş ama 2010’da Amerikan model Kurtlar Vadisi olan The Hurt Locker kazanmıştı.

(Challenge Tv) #32

Akademi zaten güvenilir değil o an hollywood’a ne konuşuluyorsa ödül on şırnasan filme veriyor

(Güven Dost Alemdar) #33

Moonligt konusunda haklısın ama Hacksaw Ridge iyi filimdi bea.

(Umur) #34

Filmin arkasında yatan fikir güzel, film kötü… Uzun zaman boyunca iyi bir savaş draması izlemeyince önüne gelen savaş draması çekmeye başlayınca, böyle filmler güzel görünebiliyor. Doğal. Ancak film kötü.

(Kid A) #35

Ben bıkmadım. Hadi yallah.

(Challenge Tv) #36

evet ama akademi şuana kadar en çok adaylığı verdiği zaman periyodo bir holocost olduğu ben kazanır diye umut ediyordum zaten akademi yaşlılardan oluşuyor o yüzden onların zamanı filmi