İsimsiz Deadpool 2 Kablolu Televizyonu

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #406

Logan’ı itin kulağına sokmuştu zamanında. Çıkarmayıp da bırakmıştı orada.

(fza) #407

Yarısı yorgun/akşamdan kalma gibi çıkmış bence. Morena Baccarin bile çirkin çıkabilmiş, Domino olan kız ayrı bir çirkin çıkmış ama. Fotoğrafta tabi, ırkçılık yaptığım yok.

Kıza çirkin demiyorum, fotoğrafta diye vurguladım.

(Berkant) #408

Domino’yu oynayan oyuncuya role ilk seçildiğinden beri antipatim olduğu için pek şaşırmadım fotoğrafta çirkin çıkmasına.

(was never real) #409

(fza) #410

@unratedlogician

Basın gösterimine gitmedin mi?

(meta) #411

Maalesef. Perşembe izleyeceğim. İlk kez IMAX 2D ile izlemek de fena olmadı aslında.

(fza) #412

Basın gösterimi standart ekranda 2d ve arasız yapılıyor, değil mi?

(meta) #413

Evet, bu sene öyle genelde. Arada sırada standart perde 3D oluyor ki, pek çekilmiyor. Eskiden IMAX’te yapıyorlardı ama caydılar nedense :l

Deadpool’un 3D zorunluluğu ile çıkmaması da, Fox’a karşı olan yargımı olumlu etkileyen nadide şeylerden.

(fza) #414

Bu her film için olan bir şey değil mi zaten? 2D izliyor isteyen. Anlamadım.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #415

2D seçeneği getirmiyorlar çoğu geek filmde. Tüm seanslar 3D oluyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #416

Yahu nanköre bakar mısınız, hem filmlere bedava ve erkenden gidiyor hem de burada mızmızlanıyor. Allahım. :man_facepalming:

(meta) #417

Büyük salonların çoğunda 2D çıkmıyor genelde bu tarz filmler. Ya da vizyondan tamamen kalkmadan 1-2 hafta önce ancak birkaç seans koyuyorlar. Özellikle bana yakın olan salonlarda neredeyse hiç 2D’ye rastlayamadığım için gayet takdir edilesi bir tercih olarak kabul ediyorum bunu :grimacing:

Off iyi hatırlattın, filmden önce bi de kötü atıştırmalık ikramları var ki sorma, tatsız tuzsuz. Dayıyorlar pastane hamur işini. Ispanaklı açmayı bayat ekler ile bastırmaktan şekerim yükseldi son zamanlarda.

or;

Filmi olabilecek en iyi haliyle tüketmek hem filmi yapanlara, hem de filmi izleyeceklere/önereceğimiz kişilere bir saygı göstergesi bana kalırsa.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #418

Takılıyorum. Elbette mesela tamamen IMAX kamerasıyla çekilmiş bir filmi basına minik perdelerde izletmek ortaya kirli bilgi çıkartır.

Beğeni hakkım bitti.

(meta) #419

Fark ettim. Yeni bi yöntem deniyorum da, onun demosunu uygulayayım dedim fırsat varken.

Birbiri ile fazla çelişmeyen 2 olası yanıt verip, karşıdakine tartışmanın yönü ve tonunu seçme hakkı tanıyorsun. İnteraktif hikayeli oyun gibi bir nevi. Uygulama hala geliştirme aşamasında tabii.

(fza) #420

Onu anladım da, sorma sebebim şu: İstanbul’da illa ki 2D seyretme fırsatı oluyordur bir yerlerde. Küçük ya da orta büyüklükte şehirlerde çok büyük sıkıntı bu 3D durumu ama İstanbul’da kesin bulunur 2D izlenebilecek bir yer.

(Can) #421

İstanbul’un en fazla sinema salonu barındıran yerlerinden birisi olan Levent’te oturuyorum, 2 defa falan 2D film izleyebildim.

(fza) #422

Eminim, Levent içinde olmasa bile başka yerde 2D izleyebilirdin o seferlerde. 3D çoğunluktadır ama illa ki vardır 2D gösteren yer koskoca İstanbul’da.

(Can) #423

Vardır herhalde ama Taksim ve İstinye Park’ta da hiç denk gelmedim. 3D lanet bir teknoloji, IMAX Avengers Infinity War deneyimimi bile bazı sahnelerde baltaladı.

(fza) #424

3D ‘‘gerçekten’’ kullanılıp reklam hilesi olarak etiket gibi bir işlevde olmasa çok güzel bir şey ama ben o umudu bırakalı çok oldu. 3D özelliği olan hiçbir filmin saniyelik 1-2 sahnesi dışında bir ektrası olmuyor. Ekstra para vermeyi, gözlük takma rahatsızlığını vs geçtim; bir de ekranı karartıyor saçma sapan.

(Can) #425

Firmalar ise gözlük geliri ve reklamlardan dolayı ses etmiyor bu duruma. Birisi dur demeli artık buna. Zevkimi çok fazla baltalamaya başladı.