J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(Hebele Höbölö) #284

The bridge of khazad dum en sevdigim Howard Shore bestelerinden birisi. Cuceleri sevdigim anlamina gelmiyor.

(Mithrandir the Grey) #285

Hobbit'in benim icin tek guzel yani uzun yillar sonra tekrardan orta dunya yi bize gostermis olmasiydi...

(Aklı olan delirsin) #286

Tabi birde içinde cücelerin olması:smile:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #287

3. filmde Dain ordusuyla geldiğinde fanboylukla koltuğumda erimiştim. BfME 2'de cüce ordusunun ne kadar güçlü olduğunu bilenler bilir. Yıllarca onu oynadıktan sonra bunu live action görmek çok keyifliydi.

(anon17803553) #288

Sinemada o dediklerin yoktu onlar extented cut sahneleriydi. Sinemada dain'in ordusunun elflerle kapışması gösterilmedi.
Bu Peter Jackson embesil bildiğin. Film zaten iyi değil bari o sahneleri filme koysaydında insanlar 2-3 güzel savaş görseydi.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #289

Sinemada elflerle savaşları yoktu bi, olanlar beni ihya etti.
O elflerle savaşları evet güzeldi de çıkartılması iyi olmuş bence. Sonradan diğer tarafa yöneldilerde, öncesinde bayaa birbirlerini öldürdüler bi süre.

(Can) #290

Elflerle olan savaş çok soru uyandırıdı ama isteyen izleyebilir.

Harika bir savaş sahnesi ya, hele ben bayılıyorum cücelere. Maalesef bu savaşın tamamını göremedik, keşke cüceleri daha detaylı tanısak, o kadar hoş bir ırk ki bence, yıpranmış olmasalardı eminim ki Büyük savaştaki yerleri çok ayrı olurdu. Tabi Kuzey'de baya rol oynuyorlar biz görmüyoruz.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #291

Normalde öyle bir savaşta uzun mesafede cücelerin şansı yok, çünkü normalde ok kıran bir aletleri vs. yok. Daha yaklaşamadan ordularının yarısı giderdi.

(Can) #292

Evet, katılıyorum. Elfler sayıca her zaman çok fazla, ama cüceleri izlemek gerçekten harika.

(Mert Özden) #293

Elfler ve İnsanlar mükemmeller. Geri kalanlar ölebilir.

(Aklı olan delirsin) #294

Vardır da biz bilmiyoruzdur​:wink:Cücelerin işi belli olmaz sonuçta.:smile:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #295

Sauron lütfen @Cizgi_Roman_Sevdalis ına tek at

(Can) #296

Cüceler hakkında bilgimiz gerçekten az mitleri dışında, günlük yaşantıları hakkında bildiklerimiz zaten cüce denince akıllara gelecek şeyler ama cüceler çok çok becerili ve zeki yaratıklar, ok kıran bir aletlerinin olmasına ben şaşırmazdım açıkçası. Ayrıca böyle küçümsemekte saçma, cüceler hafife alınacak bir ırk olsaydı bu kadar...

Bir kere Orta Dünya'da ki en iyi zırh, en iyi silah, en dayanıklı teçhizat bu ırktan çıkıyor, inat etme, pes etmeme gibi tipik savaş özellikleri de yine cücede. Tek ve en büyük sorunları, fazla inat ediyorlar, savaşlarda çok çok iyi düşünemiyorlar bu yüzden.. Ama sanırım werewormlerin geldiği yerde cücelerin hem elf hem de orklara karşı saf alması onları özetliyor.

Bu arada Erebor ve Dale'yi yeniden inşa edip zenginleştiren savunan kişi II.Dain, kuzeyide dediğim gibi onlar tutuyor biz her ne kadar şahit olmasakta. Yani cüceler sandığınızdan da büyük rol oynuyor bu evrende.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #297

Elbette

(Xάος) #298

Şöyle bir şeye denk geldim ama:

.

(Can) #299

Beren ile Luthien hikayesi derlenip yeni bir kitap oluşturuluyordu diye biliyorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #300

Çıkmadı mı o kitap?

(Cihan Elveren) #301

Bunun yeri burası degil sanırım ama yazmadan edemeyecegim. 30 Liraya güç yüzügü,50 liraya 60 cm gümüş kolye aldım filmle güzel örtüşen bir kolyem oldu belirli bir totem olarak kullanıyodum. Yüzüklerin Efendisi bilen arkadaşlarım çok begendi fakat günden güne, teyzelerin "oglum nişan yüzügünü niye boynuna asıyosun" laflarına maruz kaldım. Hadi bu tarz yorumları kolaylıkla kaldırabiliyorum ama şöyle bir sıkıntı var. Hacı kolyeyi takıyorum fakat dogal olarak yüzük gözükmüyor, sadece gözüken ince gümüş bir kolye, ya abi resmen dışarıdan kekomançe kolyesi gibi duruyor. Şu durumdan çok müzradibim kolyemi gören herkese yüzügü çıkarıp 5 dakika açıklama yapmak zorunda kalıyorum :smile:

(Mithrandir the Grey) #302

Ben takmiyorum, yazilarina bir sey olmasin diye evde sakliyorum...

(Enes) #303

Yüzüklerin efendisi ile ilgili bir video izlerken aklıma geldi de .

Şimdi Sauronun tekrar bir bütün olabilmesi yada gücüne tam anlamıyla kavuşabilmesi için yüzüğe ihtiyacı var ve yüzük sadece hüküm dağının alevin de yok edilebiliyor. Benim kafama takılan nokta ise yüzük uzunca bir zaman boyunca kayıp ve o sırada dünyaya sauron egemen olamamış yada kötülük kazanamamış, yüzük bulunduğu sıralar da elfler ölümsüz diyara gitmeye başlamışlar bile çoktan, bu sırada biri de ' ulan biz bu yüzüğü hobbitlerle ölümsüz diyara götürelim ' dese, tamam saçma okey biliyorum ama sahiden yüzük yok edilmeseydi de saurondan uzak yada ulaşamayacağı bir yere götürülseydi daha ne olabilirdi ki ? Yanlış hatırlamıyorsam yüzüğü Tom Bombadile de vermeyi düşünüyorlardı yani demem o ki uzatmadan sorayım yüzüğü yok etmeden de sadece orkları yok ederek savaşı kazanamazlarmıydı ?

(Soru kimisine saçma gelebilir ama en azından bir cevabı olsun :slight_smile: )