J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #324

Aynen abi benim açıma göre Sauron haklı genç hobbitler rahatsız.

(Salihalpo Anısına) #325

Yalnız yüzüğü Ork'lar yapmadı, onu da Elf'ler yaptı:sweat_smile: Detaya takılmazsak başarılı olmuş :+1: Zaten severim Kamusal Mizah'ı.

(Mert Özden) #326

''Sen minoriti report musun?'' ahahahaha koptum :smiley:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #327

Bunlar hep ELF zihniyeti işte.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #328

"ELF" değil de "*lf" olmasın o.

(Salihalpo Anısına) #329

LOTR'un ilk orijinal sayfası:

(anon97582730) #330

Gemileri yakan Elfin olayını biri kısaca özet geçebilir mi?

(Oneironaut) #331

Fëanor şerefi, deyip çekilmek istiyorum, dili benden daha kuvvetli bir arkadaş gelip şimdi anlatmaya.

Duvara asmalık.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #332

Kendisi Feanor'dur, buradan detaylı okuyabilirsin.
http://www.thewhitetree.org/forum/kb.php?a=571

(Salihalpo Anısına) #333

Koleksiyona eklenenle beraber şuan güncel hali:

(ufkclk) #334

Abi o kısaca anlatılmaz be :grin:. Yıllar yıllar oldu okuyalı ama biraz şımarıklığından biraz öfkesinden biraz da asiliğinden yapıyor o hareketi. Tabi stratejik de bir hareket. Gemileri neden yakarsın? O gemilere binip gelmiş adamlar geri dönemesin diye, kalıp savaşmaktan, tutunmaktan başka çareleri kalmasın diye. Bkz. Tarık bin Ziyad.

(Batuhan) #335

E.g ricco hakkında bilginiz var mı ? Jjr tolkien den dark age zereneus falan yazıyor ? Dr da kitap olarak var anlamadım ama

(Samet Yalçın) #336

Bi baktım da kitap beni tanıtım bülteninde kaybetti. Sagoba nedir ya :smile: Şaka bir yana hiç bilmiyordum ben bu meseleye bi eğileyim. Tolkien'den çıkmasa da Orta Dünya sonuçta yerler :slight_smile:

(Enes) #337

Saygı duydum . :blush:

(Batuhan) #338

Orta dünya ile ilgili değil ama çok acayip Tolkien ismi sadece satılmak için konulmuş dedi bir kaç kişi okuyana sormak lazım

(Mustafa) #339

İngilizce mi geliştirir geliştirmez o alttaki baskıları alıcam efsane abi ya :slight_smile:

(Batuhan Burak) #340

Aynı zamanda akraba kıyımının izlerini psikolojik olarak Noldorun üzerinden silmek istediğini gösteren bir hareket olabilir. Böylece üzerlerinde Amanlı Telerilere ait hiç bir şey kalmıyor. Bu da biraz da olsun gaspçılık psikolojisinden kurtulmalarını sağlıyor. Zaten bu yaptıklarından o kadar utanıyorlar ki orta dünyadaki Telerilere ve Sindara söylemiyorlar

(Ali Demirci) #341

seriden bir film bile koymamışlar vicdansızlar.o kadar oscar aldı filmler.

(Salihalpo Anısına) #342

Nasıl yani, 100 film seçiyorlar ve Return Of The King yok mu?

(Ali Demirci) #343

nasıl koymamışlar aklım almıyor.fantastik filmlere ön yargılılar diye düşündüm ama pan'ın labirenti listede.