J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(Can) #364

Ben oynadım, ancak sıkılmadım. Bu oyunda RP yapmak mükemmel, bazı görevler zor o yüzden RP artık sigara alkol bağımlılığı yapmıştı bende, sildim sonra :frowning: En son Bree’de dolanıyodum.

Not: 5 saat oynuyordum bir oturuşta.

(Salihalpo Anısına) #365

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #366

(Oozaru) #367

Resmen Back Street Boys olmuşlar.

(Salihalpo Anısına) #368

Orijinalini alacaktım bakalım, inşallah güzel olmuştur çeviri, diğerleri fena değildi.

(Oozaru) #369

Yüzük Kardeşliği kitabını okuyorum. Peter Jackson eseri filme aktarırken hunharca kırpmış. Senaryoyu yazarken “ben olsam böyle yazardım” demiş sanırım.

Tom Bombadil ve Glorfindel’i filme nasıl koymazsın, Eyyy Peter Jackson! Sen kimsin ya!

(Salihalpo Anısına) #370

Daha neler göreceksin, hazır ol bence😅

(Oozaru) #371

Merak ettiğim, Hobbit gibi kısa bir kitaptan 3 film çıkartan WB, 3 kitaplık seriden nasıl 3 film çıkartır! Her kitaptan rahat 2 film çıkartmış.

(Sapere Aude!) #372

O zamanlar bu işler çok yeniydi, şimdi olsa her sene bir Yüzüklerin Efendisi görüyor olurduk.

(Oozaru) #373

Aynı haltı Harry Potter serisine de yapmışlardı. 700 küsür sayfalık kitapları mundar ettiler.

(Emirhan) #374

Bir de gitti Legolas’ı zibidi gibi bir şey yaptı… Tabi ben de Legolas’ı Orlando Bloom ile tanıdım ancak kitaptaki elfler daha bir güzel.

(halı, kilim, travel) #375

Dört saatlik extended edition’larını izle.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #376

Ben Silmarillion okurken Valar’ı kafamda tasvir etmekte zorlanmıştım, siz nasıl düşündünüz?

(Boş İnsan) #377

Zordu ya. Ben Aule’yi Kronos gibi, Tulmor’u Herkül gibi, Ulmo’yu Poseidon gibi ve en son Yavanna’yı Poison Ivy gibi düşünmüştüm. Manwe, Orome, Mandos falan çok zordu benim için. Biraz şöyle düşledim sanırım;

gibi

Ama Orome, Manwe hiç alakası yok burdaki haliyle, düşlediğim halinin.

(Muhsin Bayram) #378

Hayda

The studio and the Tolkien estate have been shopping a series based on the classic fantasy novels and their assortment of hobbits, wizards, and warriors

Bu sefer işin içinde Christopher Tolkien ve Tolkien mirasçıları da varmış. Warner Bros ve mirasçılar arasındaki buzlar çözüldüğüne göre Silmarilllion uyarlaması için yeniden umut etmeye başlayabiliriz.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Boş İnsan) #379

Sence gerçekten Silmarillion filme ya da filmlere uyarlanabilir mi abi? Ben kaç film olursa olsun düzgün bir senaryo çıkamayacağını düşünüyorum

(Muhsin Bayram) #380

Filme iyi uyarlanabileceğini pek sanmıyorum. Ancak yüksek bütçeli dizi formatında düzgün bir şekilde uyarlanabilir.

(Oneironaut) #381

Ben ışıkların cümbüşü olarak hayal ettim ilk başlarda

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #382

O Beleriand Savaşlarına dizinin yüksek bütçesi yeter mi ki? War of Wrath heleki? GoT’ta bi tane ejderhaya o kadar para bayılıyorlar. Ben Sill uyarlaması için hâlâ biraz mesafeliyim.

(Muhsin Bayram) #383

O da doğru. Sanırım en uygun uyarlama formatı yüksek bütçeli animasyon olur.

Aslında bana kalırsa en ideal Middle Earth TV uyarlaması üçüncü çağın ilk milenyumunun sonlarında geçen bir Arnor vs Angmar mücadelesi olur. Tolkien tarafından büyük çoğunlukla boş bırakılmış bir dönem bu ancak 5 büyücünün orta dünyaya gelişi, Arnor’un üç parçaya ayrılması gibi önemli olaylar bu dönemde geçiyor.