J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(Oozaru) #384

Ian McKellen yeniden Gandalf’ı canlandıracaksa neden olmasın. :relaxed:

(Muhsin Bayram) #385

:frowning:

(Oozaru) #386

O zaman hiç zahmet etmesinler.

(Boş İnsan) #387

Bence Silmarillion tam olarak uyarlanmasın da içindeki bazı hikayeler 1-2 filme uyarlanabilirler. Hurin’in çocukları veya Beren ile Luthien’in hikayesini uyarlanabilir.

(Mert Özden) #388

Biri beni öldürsün.

Siyahi, Çinli, Eşcinsel görmeye hazır olun. Tolkien mezarında parende atmaya başlamıştır.

(Muhsin Bayram) #389

Denilene göre Amazon kurucusu Jeff Bezos projeyi kapmak için bizzat görüşmelere katılmış. Amazon bir süredir kendi Game of Thrones tarzı hitini bulmaya çalışıyordu. Bezos gerçekten niyetliyse para musluklarını sonuna kadar açacaktır.

(Oozaru) #390

Bence bir kaç karakter kesin siyahi olacak.

(Mert Özden) #391

Benim için iyi olan Tom Bombadil’i kesin koyacaklarını bilmem. Dizide zaten kitabı atlama gibi bir zorunlulukları olmayacak.

(Oozaru) #392

Glorfindel’de olur kesin.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #393

Bi dakka bi dakka, bildiğimiz Aragorn’lu Gimli’li Lord Of The Rings’i mi uyarlayacaklar? NOOOOOOOOOO!
FB_IMG_1481923153078

Ellemeyin Lord’uma, dokunmayın Ring’ime!

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #394

İşin içinde bu sefer Christopher Tolkien var babasın yazdıkların içine edilmesin bu sefer izin vermeyecektir. :slight_smile:

(Mert Özden) #395

İşin içinde Christopher Tolkien olduğunu kim söyledi?

Doğruymuş. Tolkien Estate ortak olmuş. E bu adamlar daha PJ uyarlamasını bile beğenmiyordu. Ne iş?

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #396

Düzgününü yapacağız motivasyonuyla girmişlerdir belki işe.
Bu bana bencillik gibi geliyor ya. Chris Tolkien’in Lotr uyarlanmasını beğenmemesini anlıyorum, ama bu seri hayranların çıldırarak sevdiği, sinema tarihinde çok özel yeri olan bir seri. Bunu daha 15 sene olmuşken tekrar uyarlamak biz fanlara biraz ayıp etmek sanki.

(Mert Özden) #397

Bana hiç hakkını vereceklermiş gibi gelmiyor. Lotr’ın merkezinde yer alan aile/dostluk temasını şu an her işte olan cinsellik ile değiştireceklerdir. Ayrıca The Lord of The Rings çok erkeksidir. Karakterlerinin çoğu erkektir. PJ bile birkaçını kadın ile değiştirmişken bunlar kim bilir neler yapar?

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #398

Yukarıda dediğim gibi işin içinde Christopher Tolkien var. Bu adam babasın yazdıklarına ihanet edilmesine izin vermez. Hem daha nasıl bir iş çıkacak daha belli değil.:slight_smile:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #399

Christopher amcanın 92 yaşında olduğunun altını çizmek isterim.

(Kaan ) #400

Bu işin içinde kim olursa olsun, her türlü kötü olacak. Hepimiz biliyoruz bunu birbirimizi kandırmaya gerek yok.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #401

Neden her türlü kötü olsun yahu?

(Oozaru) #402

Onun yerine Harry Potter’in dizisini ceksinler. Mis.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(“Daisy Ridley Fanboi” ) #403

Herkesin bu konuya kötü gözle bakmaların esas sebebi filmler de ki o kadroyu dizi de görmeyecek olmamız ve aynını tadı almayacak olmamız.:slight_smile: