J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #404

İyiyi kötüyü salalım, bunu isteyen var mı? Bu haberler gelmeden önce “Yüzüklerin Efendis’nin dizi olarak tekrar uyarlanmasını ister misiniz?” diye sorsak evet diyecek var mı ki?

(Kaan ) #405

Mantıklı bir nedenim yok sadece öyle hissediyorum. Kitaplardaki çoğu şey güzel bir şekilde 3 filmde işlenmiş, ne gerek var diziye? Neden riske atıyorsun? Ya kötü olursa, kimse beğenmez ve dizi bayağı gömülürse, LOTR markasına zarar vermez mi bu?

(elif) #406

Dizi diyince gözümün önünde siyahi elfler belirmeye başladı. Güzel bir şeye de dokunmayın be abi. Silmarillion’daki hikayelerin uyarlanmasını ben de çok isterim ama bu hikayeleri cinsellik, entrika, erkek karakterleri kadın yapma ve beyaz karakterleri siyahi yapma gibi saçma sapan hareketlerle mahvedecekler. Silmarillion’daki bir çok olay dizi bütçesi ne kadar devasa olursa olsun çekilemeyecek.

Hobbit’i 5-6 bölümlük mini dizi olarak uyarlamalarına ben çok okeyim ama büyük ihtimal Lord of the Rings veya Silmarillion’u uyarlayacaklar. Fingolfin, Maeglin gibi karakterleri ben de izlemek isterim ama Game of Thrones bu kadar gündemdeyken bu diziyi de ona benzetmeye çalışacaklar. Umarım dizi çok iyi olur da tüm bu laflarımı yutarım.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #407

Ama Hobbit’i dizi yapacağız deseler ben okeyim. Hem bir yol macerası olarak sezonlarca sündürülmez, Hem GoT kadar bütçe de yeter.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #408

Girdim başka bir site de bu dizi olayı ile ilgili yazılan yorumlar. Arkadaşlar tüm yazdıklarına katılıyorum. :slight_smile:
Screenshot_2017-11-04-16-11-10

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #409

Peki bu konu ile ilgili yazıyı siteye kim yazar?

• Yiğitcan
  • J.H.
  • Ozan
  • Berna

0 oylayan

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #410

Screenshot_2017-11-04-17-58-47
Screenshot_2017-11-04-17-58-47-1
Toplam : 400 milyon dolar tutacak bütçe. :slight_smile:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #411

Milyondur o Oktay milyar ne batırcan mı şirketi.

(Kaan ) #412

Can Sungur siteye en son ne zaman yazı atmışta(3 gün önce Naruto Online reklamı yapmak için bir yazı yayınladı o sayılmaz) bunun haberini yapıcak?

(Oozaru) #413

Sezon başı 400 milyon dolar ancak kurtarır.:joy:

(Oneironaut) #414

Şaka maka yapılıyor, yani yapılmamasını ummak yerine iyi olmasını ummak mı lazım artık?

Edit: Ciddi soru.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #415

Bence iyi olmasını ummak lazım. :slight_smile:

(Can) #416

Dizisi çıksa izlerim ama desteklemiyorum böyle bir projeyi.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #417

THE LORD OF THE RINGS Dizisi mi Geliyor? Hayır Silmarillion Değil!

Warner Bros. Televizyon departmanı ve J.R.R Tolkien varisleri, Amazon Stüdyoları ile The The Lord of the Rings’den uyarlanacak bir dizi için görüşmelere başladı.
Haberlerimizi takip ediyorsanız Amazon Stüdyolarında büyük değişimler yaşanmakta. CEO Jeff Bezos’un bundan sonra Mozart in the Jungle ve Transparent gibi küçük kitleleri hedefleyen işler yerine, büyük kitleleri hedefleyeceğiz sözleri üzerine Z: The Beginning of Everything ve The Last Tycoon serilerinin iptal haberlerini almıştık. Hatta Başkan Roy Price’ın taciz iddiaları sonrası kovulmasının ardından iki yönetici Joe Lewis ve Conrad Riggs de şirketten ayrılmak zorunda kalmışlardı.
Bu hafta da Amazon Stüdyoları’nın CEO’su Jeff Bezos’un bizzat içinde bulduğu The Lord of the Rings görüşmelerinin başladığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Bezos’un bizzat içinde bulunduğu ilk görüşme olduğundan bu işi ne kadar ciddiye aldığını anlayabiliriz fakat okuyacağınız haberlerde üstün körü anlatılan bu olay hakkında size daha detaylı bir bilgi vermeliyiz.

SILMARILLON GÖRÜŞÜLMÜYOR!
Hem ülkemizde hem de yurtdışında bu haber bayram havasıyla karşılanmış ve “Silmarillion” ya da “Unfinished Tales” gibi eserlerden uyarlanma yapılmasının ne kadar güzel olacağından bahsedilmiş. Heralde bu arkadaşların bilmediği şey Amazon Stüdyolarının görüştüğü Warner Bros. Televizyon departmanı ve J.R.R Tolkien varislerinin elinde bu iki eserin bulunmadığı.
The Lord of the Rings ve The Hobbits dışındaki tüm eserlerin tek sahibi, J.R.R. Tolkien’in oğlu Christopher Tolkien. O da maalesef bu görüşmelerin içerisinde yer almıyor. Ayrıca daha önce bir çok haberimizde ve videomuzda, kendisinin Peter Jackson uyarlamalarından ve babasının işinin kumarhane oyunlara kadar düşmesinden ne kadar rahatsız olduğunu söylemişti. Hatta kendisi ölene kadar başka bir eserin satılmayacağı konusunda da ısrarcı.
Bu da demek oluyor ki pek gaza gelmemenizde fayda var. Çünkü Amazon eğer bu anlaşmayı kapabilirse sadece The Lord of the Rings ve The Hobbits temelinde bir dizi ile karşımıza gelecek. Yine de heycanlanmadığımızı söylemek yalan olur.
Siz ne düşünüyorsunuz? Sadece The Lord of the Rings ve The Hobbits kitaplarına dayanacak yeni bir işe ihtiyacımız var mı? Yoksa Christopher Tolkien inadından vazgeçmeli mi?

(elif) #418

Keşke bazı şeyler olduğu gibi kalsa.

(Aklı olan delirsin. ) #419

Bu olayı bu kadar tartışmışsınız ama kimse bu gifi atmamış. IMG_3985
Muhit çok bozdu çok.

(Mert Özden) #420

Silmarillion kitabı, Hurin’in Çocukları hikayesini kapsamıyor değil mi?

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #421

Hayır kapsamıyor. Ayrı çıkan kitaplardan sadece Beren ve Luthien’i kapsıyor Silmarillion. O da zaten bu sene basıldı.

(Boş İnsan) #422

Kapsıyor yahu. Ben mi yanlış biliyorum. İthaki’nin Silmarillion kitabında baya uzun uzadıya Hurin’in çocuklarını anlatıyor. Tabi kendi kitabı kadar değil ama yine bir 70-80 sayfa arasında anlatıyor hikayeyi. Beren ve Luthien’i de kapsıyor ama.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #423

Bende şimdi net hatırlayamadım. Bi tekrar bakmam lâzım, böyle kısa anlatılan da çok şey vardı sahi. @KansasBoy sen beni bi yok say şimdilik.
Edit: varmış, sen beni yok saymaya devam et.