J.R.R. Tolkien Halk Kütüphanesi

(Boş İnsan) #424

Ben çok iyi hatırlıyorum. Hatta muhite gelip ‘‘Silmarillion’da Hurin’in Çocukları hikayesini okudum sizce kitabını hemen arkasına okumama gerek var mı?’’ diye sormuştum muhit de ‘‘Evreni özlediğin zaman açar okursun şimdi zorlama’’ gibi cevap vermişti.

(Mert Özden) #425

Anladığım kadarıyla Silmarillion’da anlatılan hikaye daha derli toplu, ama solo kitabında ki tam versiyonu.

(Emre) #426

Silmarillion’da genel özet diyebiliriz, kitabı ise tam versiyon evet. Bu arada genel özet derken 15-20 sayfa değil min. 50-60 vardır diye hatırlıyorum.

(İrem) #427

Ben kitabı okuyalı çok olmadı. Yaklaşık 60 sayfa vardı ama bana pek yeterli gelmemişti. Yine de genel bir bilgi sağlıyordu.

(öğnkü) #428

Geçenlerde İthaki’ye isyan eden arkadaşlar burada mı?

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #429

Birden fazla sezon için pordüksiyon taahhütü gelmiş. İçinden spin-off çıkma ihtimali de bulunuyormuş. Ayrıca ilk kitaptan öncesinde geçecek gibi duruyor.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(“Daisy Ridley Fanboi” ) #430

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #431

Abi şuna “Yüzüklerin Efendisi dizisi” deyip duruyorlar, bi rahat ettirmiyorlar beni. Bildiğimiz, yüzüğü Hüküm Dağı’na atma hikayesini çekmeyeceklerse, evrenden başka bir hikaye çekeceklerse şuna “Orta Dünya dizisi” desinler rahat edelim.

(Muhsin Bayram) #432

Prequel olması iyi olmuş bence.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #433

Tamamen Amazon halt yemesin de dolayı herkes şu an yüzüklerin efendisi dizisi geliyor diye biliyor.

(Geek Velet) #434

Tolkien’e başlamak istiyorum. ÇR’ler Mülksüzler Cesur Yeni Dünya, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Epepe, Okuldan verilen kitaplar( derken sıra gelmiyor da, neyle başlayabilirim?

(Fransuva'nın Ayranı) #435

hobbit ile başla sonra yüzüjlerin kardeşliği ile devam et.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #436

Şimdi aklıma Geldi de Hobbit ile yüzük kardeşliği arasında 60 yıl da neler yaşandığını da anlatabilirler. :slight_smile:

(Mert Özden) #437

Diziye karşı ufacık bir umudumun olmasının sebebi, işin içinde Tolkien Estate’in de olması.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #438

O zaman İsildur’u anlatsınlar. Sauron’un yüzükleri dövüşü ve büyük savaşa kadar olan süreç iyi bir hikaye sunar.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #439

Paraları bitti herhalde.

(Mert Özden) #440

İnşallah ondan bu işe girmemişlerdir. Christopher Tolkien dede zaten yapmaz öyle bir şey. Ailenin yönetimi tam olarak hala onda mı bilmiyorum. Ama yalan söylemeyim, torunu Simon Tolkien’de tam o işlerin adamı gibi bir tip var.

Sonuç olarak her şey mümkün.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #441

Tolkien soyunun paragöz olduğuna inanmıyorum ben ya, öyle olsalar şimdiye kadar bir sürü saçma sapan orta dünya işi çıkardı piyasaya. Korumacılıklarına güveniyorum ben.

Buda var gerçi. Christopher Tolkien rahmetli olunca mirasçıların ne yapacağı bilinmez.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #442

Christopher dayı 90 yaşlarında torunu çeviriyordur bu işleri zaten.Artık o işler geçti anlayacağın.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #443

Ingiliz hükümeti Tolkien eserlerine el koyup kamulaştırmalı. Aman sonu Star Wars gibi olmasın. Bu gözler “LOTR Hakları Disney’e Satıldı” haberi görmeye dayanamaz.