Justice League Dark

(Warrior) #41

Bir de şöyle bir sahne yayınlanmış.

Bu arada film tam olarak ne zaman çıkacak.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #42

7 Şubatta DVD ve Blu-Ray
24 Ocak da dijital formatta HD olarak çıkacakmış.
Sinema salonlarına gelmeyecekmiş bildiğim kadarıyla.

(Muhsin Bayram) #43

İzledim şimdi. Flashpoint Paradox sonrası yaratılan animasyon evreninin en iyi yazılmış filmi olabilir. John Constantine ve Zatanna filmi sırtlamış. Batman figüran gibi duruyor, hiç olmasa eksikliği hissedilmezmiş. Etrigan ve Zatanna'nın dövüş koreografileri çok hoş tasarlanmış, yer yer anime dövüşü hissi uyandırıyor.

Justice League filmin başında ve sonunda azıcık görünüyor. Swamp Thing birkaç kilit sahnede önemli rol oynuyor ama filmdeki hikayesinin sonlanma şekli pek hoşuma gitmedi. Jason Blood/Etrigan filmdeki en ilgi çekici hikayeye sahip. Zatanna fena yazılmamış ama daha derin bir karaktere sahip olabilirdi.

Filmin en büyük günahı ise kötü adamı. Yazılabilecek en standart kötü adama sahip. Ne arka plan hikayesi, ne de motivasyon var ortada. Herhalde filmde hiç kötü adam olmasa daha çok severdim.

(Tsuchigumo) #44

Etrigan her zaman kafiyeli konuşuyo mu? Bir de Deadman'in seslendirmesi nasıl, aksan yapmış mı/olmuş mu?

(Muhsin Bayram) #45

Evet.

İlk birkaç diyalogdan sonra alıştım ben. Fragmandaki kadar irite edici değil.

(+) #46

Zannımca yeni animasyon evreninin en iyi animasyonuydu. Müzikleri de gayet yerindeydi. Tek sıkıntım kötü karakterin basitliğiydi, fakat yine de güç bakımından sırıtmamış.

(Yiğitcan Erdoğan(seni özlüyoruz reyiz ) :slight_smile:) #47

ABİ BU ANİMASYON FİLİM TÜRKÇE ALTI YAZILI HALİN BULAN BANA ÖZELDEN ATABİLİRİM... :slight_smile:

(Asude) #48

Cidden sabahtan beri ariyorum animasyonu tr altyazili halini bulamadim...

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #49

Türkçe altyazı yarına kadar gelir muhtemelen. Çevrilmeye başlanmış.
Şimdi izledim. Genel olarak güzeldi. Batman'in sahneleri çok hoşuma gitti. Şu ölenlerin ruhlarını cehenneme taşıyan nazgül vari ruhlara "Böö" demesi ve doğaüstü şeylere olan sadece "Hımm" tepkisi ayrı hoşuma gitti.

(Eray | I can save the world alone) #50

Pazartesi demiş çevirmen sabır :slight_smile:

(Asude) #51

Pazartesi mi ah cok var daha :unamused:

(.) #52

Anladığım kadarıyla ing altyazı izledim. Türkçesi çıkınca izler miyim bilmiyorum. Yanlış anlamış olabileceğim bir kısım var başta Batman e gelen Constantine uyarıları Deadman tarafından mı yapıldı.

Hahaha bende bunlardan bahsedecektim. :smile: Ama dedikleri gibi Batman sadece ekibi topladı onun dışında etkisi yok gibiydi.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #53

Ben de senin gibi düşünüyorum. Çünkü hem traş olurken hem de Zatanna'nın kulisindeyken kamera açıları aynıydı Deadman'in yaklaştığını göstermek için.

(Eray | I can save the world alone) #54

Başka bir çevirmenden çeviri geldi http://altyazi.org/sub/s/423598/Justice-League-Dark.html

(Asude) #55

Sonunda izledim :grin: film güzeldi yaa

(Sürrealist Ruedi) #56

Bence de güzeldi ama sanki bol Moffat shitli olmuş gibi .Ayrıca merak ediyordum da bunun geek muhabbeti veya CanSungur NasılOlmuş görür müyüz.

(Asude) #57

Umarim görürüz.

(Sürrealist Ruedi) #58

Ayrıca Batman Zatanna'ya neden çocuk gibi duvarıma bir şeyler yazma gereği duydu diye Deadman ile ilgili.

(Sürrealist Ruedi) #59

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bayraklanmadığı takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(Eray | I can save the world alone) #60

Benim çok hoşuma gitti. Kötü karakterin çok arka planda kalması hariç güzeldi. Batman üzerinden aktarılan espriler güzeldi :smile: