Justice League Gözcü Kulesi 🌟

(Can) #12780

Zack’in sonunu sinemada gördüğümüz sürümün DVD’sine silinmiş sahne olarak ekleyebilirler ama kalkıp ayrı bir sürüm yapmasınlar yani. O diğer filmlerin yaptığıda iyi bir iş değıl bence. Bu tarz sinemada ayrı DVD’de ayrı film izleten filmlere bir ceza falan gelmeli bana kalırsa.

(nam-ı diğer) #12781

Neden ceza gelsin ki Theatrical Cut, Director’s Cut, Editor’s Cut, Final Cut, Director’s Commentary gibi bir sürü olay var. Bunları yıllardır kullanıyor filmler, hatta bütün bu CD satışının para kazandırmasının büyük nedenlerinden biri. Sektörün bir parçası yani bu; cezayı bırak laf bile edemez kimse, herkes yapıyor çünkü :smiley:
Ana menüye koyarlar Original Cut ve Theatrical Cut diye iki buton, seçersin ona göre başlar film. Yapılıyor yani bu.

(was never real) #12782

Dc olunca işte takılınıyor bazı şeylere :relaxed: kara dul’un kol kasları fenaymış

Bunu yapamazlar maalesef artık. Senaryoyu, sahneyi değiştiriyor resmen gelen yönetmen veya başında talimat veren her kimse. Adamlar bildiğin biz artık güleç filmler çekeceğiz demişler. Original Cut veremezler çünkü devam filminde kakara kikiri yapamazlar öyle olursa. Bazı şeyleri yok saymışlar. Tutarsızcana gidecekler BvS’den sonra. ‘‘Injustice mı o ne yaa’’ modunda gelecek devam filmi.
Green Lantern’ı da inşallah Bruce’un ‘‘I’m feeling something green’’ demesiyle bağlamazlar…

(Burak) #12783

Gülmekten nefesim kesildi. Kontrol ettim gerçekten öyleymiş. Kadın havada erkeğe dönüşüyor ajsdjkajksdask. MCU’da shaky camera çok kullanılıyor zaten o konuda rezaletler de bu olayı başka seviyeye çıkarmış artık.

(Hedef 2019) #12784

(Can) #12785

Fragmana konulan şeyleri sinema sürümüne koymayıp cut sürümüne koymak bildiğin seyircinin beklentisiyle oynayıp onu kandırmaktır. Düşün mesela Mera’yı fragmana koyup sinemada kesseydiler ne olurdu? Ya da “Tell me, do you bleed?” (BvS) olayını? Neyseki böyle büyük topları kesmediler. Ama demek istediğim tam olarak bu. Fragmanda yapılan senaryo hilesini buna saymıyorum ama.

(Emre) #12786

Mükemmel eşleşme

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #12787

İste bu yüzden dövüş sanatlarında birşeyler yapabilecek bir Batman istiyorum

(Oozaru) #12788

Matt Reeves, Arkham Origins oyunundaki gibi epik bir dövüş sahnesi yazmazsa yazıklar olsun. :triumph:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #12789

(Ertunç Doğan) #12790

Coco bir disney filmi olarak bana kalırsa kötü bir başlangıç yapmış.Ben daha fazla geçiceğini düşünüyordum. Fakat film biraz yapı açısından book of life a çok benziyor.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #12791

Domestic olarak bence az ama yurt dışında iyi gişe yapmış JL,sevindirici.

(y) #12792

Güzel kar yapsında blurayi dolu dolu olsun ne çekildiyse bu filmle ilgili görmek istiyorum oyun dlc si gibi satacaklar şimdi blurayi özel genişletilmiş zack synder paketi :smiley:

(fza) #12793

Bence ne Batman’in ne de Black Widow’un dublör kullanımı ,sahneleri izlerken belli olmuyordu; beni rahatsız etmiyor o yüzden. Shaky cam kullanımı da sevdiğim bir şey değil ama ‘‘Rezalet’’, demek bayağı saçma bence; Winter Soldier ve Civil War’da olan dövüşlerin harikalığı düşünüldüğünde özellikle.

(meta) #12794

Ne zaman dublör muhabbeti geçse aklıma şu geliyor askldjaslkdsa

Dublör kullanımının inceliği izlerken aksiyon içinde bariz bir şekilde fark edilmemesi. Durdurulup frame frame bakıldığında, bütün filmlerde belli oluyor zaten.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #12795

Türk sanatçı Oli Fux un çizimleri

(Hakan) #12796

Bu filmler neden konsept tasarımlardaki gibi olmuyor.

(•) #12797

BvS’de ben daha trailerda anlamıştım valla. Dublörün öyle bir ağzı var ki 500 metre uzaktan bakınca “Bu Affleck değil” diyebiliyorsun. Hem Black Widow’un sahnesinde olduğu gibi havada falan değişmiyor oyuncu, bildiğin 3 dakika boyunca dublör dövüşüyor yav.

(fza) #12798

Valla ben, sen demesen hiç anlamazdım. Bazen göz farklı şeylere dikkat ediyor demek ki. :smile:

(Emre) #12799

İzlerken bende dikkat etmeye çalıştım. Affleck’in sol yanağında maskeden gözüken bir beni var. O beni görünce daha da üstelemedim. Daha sonra Youtube’dan falan açınca belli oluyor ama bana kalırsa o kadarda sırıtmıyor.