Justice League Gözcü Kulesi 🌟

(Mert Özden) #13163

Nolan çok ayrı bir vaka. Nolan’ın niyeti iyiydi. (En azından ilk iki film için) 2:45’e kadar ki olan yer fena çekilmemiş. Fikir zaten çok iyi. Fark edilmeden, tüm herkesin karanlığa çekilip etkisiz hale getirilmesi. Ama sonra 2:45’teki sekans giriyor. Orada ne olduğu zerre anlaşılmıyor. Bunun sebebi Nolan’ın izleyiciye de suçluların Batman karakterini gördüğü şekilde göstermek değil. Koreografi o sahnede ağır kötü olduğu için biz hızlı hızlı cut’lar ile kurtarılmış bir sahne görüyoruz.

(•) #13164

O sahne için tam olarak bunu amaçlıyor bence. Falcone’yi kaldırana kadar sahnenin tamamında doğru düzgün göstermiyor Batman’i, korku ögesi olarak kullanıyor gibi.

Ee iyi de Begins’in sahnelerinde hep bunu yaptı abi zaten :d O sahnede neden göstermekten çekinsin ki.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #13165

Mantıklı ama çizgi roman etkisi göremedik (dövüş sanatlarında uzman bir batman) diye şikayet alırdın bu defa

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #13166

Aynı Dark Knight Rises’ı mı izledik?

Bir noktada, Begins’in atmosfer olarak TDK’dan daha iyi bir Batman filmi olduğunu düşünüyorum.

Ama Nolan üçlemesinde de yine böyle adam arasına dalmalar var ve kıyafet görüntü olarak zırh gibi.

Batman’in benim kafamda mitik bir karakter algısı oluşturması lazım. Hatta bu yüzden ağzı bile açık olmamalı bence. (Ve zırhlı kostüm giymemeli)

Bu arada Nolan ikilemesi bence muhteşem bir seri. Ona laf atıyormuşum gibi olmasın. Defalarca kez izledim. Sadece benim kafamdaki Batman ile tam uyuşmuyor.

(•) #13167

Belirtmeyi unutmuşum da o filmi saymıyorum bu tür ciddi tartışmalarda.

Malum film dışında yok neredeyse. Sadece Gordon’ın fake ölümünden sonra Maroni’nin mekanına o şekilde giriyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #13168

Ben de o filmi Nolan’ın isteyerek çektiğini zannetmiyorum zaten.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #13169

Bence Nolan standartlarında çıkabilecek en kötü Batman’di, o yüzden iyi diyebileceğim bir film. Iyi final derecelendirmesinin altlarında ama o derecenin içinde yada. Aman neyse ne, seviyorum ben Rises.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #13170

Ben de seviyorum ya.İnsanlar gömünce kalbimden bir parça kopuyor.

(Ertunç Doğan) #13171

Matt Reeves e güvenim işte bu yüzden tam çünkü ben onun dövüşüp duran 20 kişiye dalan bir Batman filmi çekmek istediğini düşünmüyorum. Ben affleck te bunu istiyordu diyeceksiniz fakat filmde Deathstroke olucaksa böyle bir film görüceğimizi düşünmüyordum ben. Ben Affleck gitsin Matt Reeves de iyisinden birisini bulsun da güzel bir dedektif filmi izleyelim.

(y) #13172

silinmiş sahnelerin birinden fotoğraf

(Ant Ekşiler) #13173

Şu Steppenwolf 'un nesini beğenmiyorlar anlamıyorum:

Ayrıca:

(Ant Ekşiler) #13174

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #13175

Adamın saçı bile berbattı. deşmeyin artık şu yarayı

(Emir) #13176

Zack Snyder’ın yaptığı saç traşı-Joss Whedon’ın yaptığı saç traşı capsi bekleniyor :+1:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #13177

Bu sahneleri ek sahnelerin çok alelacele çekilmesine yoruyorum ben. Joss Whedon’u hiç sevmem, ama kadrajdan sinematografiden bu kadar anlamayan bir adam olduğunu düşünmüyorum.

(Mert Özden) #13179

Zack’in çektiği Superman sahnesinden elimizde bir görsel yok. Üstteki foto muhtemelen photoshop.

(meta) #13180

yok artık aşlsdkawşldkaslşdkasl

(Onur) #13181

Yahu kardeşim daha ne kadar net anlatabilirim bilmiyorum ama son kez söylicem artık, gerçekten aynı şeyleri tekrar etmek sinir bozuyor, kusura bakma.

Batman NİYETLİ adam öldürsün demiyorum ama aksiyonları SONUCU insanların ölmesi doğal. Sana en ağır silahlarla ateş eden adamlarla savaşırken, kendini korurken insan öldürmek ZORUNDA kalırsın. Bu o kadar abartılacak bir şey değil. Eline silah alsın, punisher gibi ortalığı tarasın DEMİYORUM.

Cool sekans çekilsin diye de adam öldürsün DEMİYORUM ama elinde bombalar, silahlar olan 30 kişinin arasına girecekse dur ben adam öldirmiyim DİYEMEZ. Üzerine BOMBA atan adamla savaşırken ister istemez öldürürsün. Bu o kadar büyütülecek bir şey DEĞİL!

Batman’in world’s greatest detective mevzusunu da, sessiz adamları haklaması olayını da görmek ben de İSTİYORUM ama yıllarca suçla savaşıyorsan 30 kişinin arasına da girmen GEREKEBİLİR. O zaman da işte BvS’de olduğu gibi savaşırsın. Anlatmak istediğim bu kadar basit. batman’i adam öldüren, içi boş, Boyka gibi bir karaktere dönüştürmek istemiyorum.

Neyse mevzu gereksiz uzadı, evrenin böyle ir batmanle başlamaması gerektiğini ben de yazdım çoğu kez. İleri zamanların konusuydu bu evren için. Sadece son sahnedeki mizahın DC filmlerinin takip etmesi gerekn bir mizah olduğunu anlatmak amacım. Zack yanında doğru adamlarla bu işi çok güzel yapabilecek bir adamdı.

Batman’in öldürme kuralına takıldığınız kadar JL’deki haline takılsaydınız Whedon çıkıp özür dilerdi.

Gereksiz uzadı konu…

(Can) #13182

Kendisine bıçak saplayan adamın elinden bıçağı alıp duvara dayayıp kalbine bıçak saplamasının nedeni zorunda mı kalması yani? Bir yumrukla bayıltmayı düşünememiş demek ki. Halbuki o an elinde ne bomba vardı ne silah adamın…

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #13183

Gerçekçi olduğunu gösterir. Çünkü o an elinde silah ve bomba olmayan adamlar 1 dakika önce adamın ensesine ateş ediyordu. Zırh tabakası kurtarmıştı. Sırf zevk için bile olsa o bıçağı kullanması bence gayet iyiydi.