Lost in Space Kolonisi [Netflix]

(Hakan) #1

Uzay ve bilim kurgu alırım bir dal. :blush:

Uzayda yeni bir koloni kurmak üzere eğitilmiş bir heyetin parçası olan Robinson ailesi, beklenmedik şekilde rotadan saparak bilinmeyen bir gezegene mecburi iniş yapmak zorunda kalır. Lost in Space, 13 Nisan 2018’de yayında.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #2

Toby Stephens için bir bakmaya değer. Black Sails’den sonra büyük çıkış yapar diye bekliyordum, hâlâ bekliyorum.

(Doğan) #3

Netflix bizi Bilim Kurgu’ya doyuracak sanırım. Gidişatları çok iyi.

(Hakan) #4

(Hakan) #5

(Hakan) #6

(Umur) #7

(Kaan ) #8

Umarım içinde gereksiz aşk ilişkileri, saçma sapan aile içi tartışmalar olmaz ve güzel bir bilim kurgu dizisi izleriz. Netflix’in Altered Carbon’dan sonra kendini affetirmesi lazım.

(Oneironaut) #9

İzleyen var mı?
Nasıl?

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #10

Güzeldi ben beğendim.

(yunus emre ) #11

en sonunda bugün yayına açıldı fena gitmiyor gibi son fragmanda iyi gaza getirmişti. Ama işte 60’lardaki versiyonundan uzak gibi.

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #12

İzledim,muhteşemdi,bitti. :grinning:

(bite my shiny metal a**) #13

Dün bitirmiştim.The 100 dizisini övenler için muhteşem bir dizi olduğu söylenebilir.Bence kendini,öyküsünü ve kitlesini bilen bir dizi.Birçok ters köşelerle dolu ve bu ters köşelerin çoğu bilim ile çözülüyor ki bu dizinin benim nezlimde yürümesini sağlayan şeylerdendi.Oyunculuklar dizinin soft ve sevimli dünyasına gayet uygundu özellikle Parker Posey’in(villainımız)oyunculuğu ne tür bir dizi izlediğimi bolca hatırlattı,bu cümleyle asıl meramıma gelmek istiyorum;Dizi aslında bir çocuk ve robotunun hikayesi ve bunun örneklerini daha önce çok gördük ki bu konuya sahip dizilerle büyümüş bir nesil var ve ben o nesildenim.’‘Bu diziyi onlardan ayıran neydi?’’ sorusuna cevabım:Netflix’in çekmiş olmasıdır,derim.Dramalar uzun değil,aşklar abartılı değil,dizi akıyor ve kesinlikle bir aile ve çocuk(zorlarsak gençlik) dizisi.Dizi kendi dünyası içerisinde tutarlı,karakterlerin gelişimleri iyi işleniyor fakat son iki bölümde karakterlerin karikatürize olduğu anlar arttıkça kendimi ‘‘Aa,bu çok sevimi bir dizi,ha’’ derken buldum.Kısacası ne zaman kaybı denilecek bir dizi değildi,ne de izlemessen çok şey kaybedersinlik bir dizi değildi.7/10

(*) #14

Oooh bi ara kolonide dramalar çoğalacak diye korksamda hep sınırını korudu. Güzel bitti. Zevk aldım. İzleyin.

(Metehan A Moute) #15

Çok kaliteli miydi emin değilim ama kesinlikle izlerken çok eğlendim. Güzel bir iş yapmışlar.

(Takeshi Kovacs) #16

Daha 3. Bölümdeyim ve bana ekstra bir şey sunmamasına rağmen nedense bağladı izlettiriyo kendini ancak kesinlikle kötü bir dizi değil bilim kurgu sevenler için gayet hoş

(y) #17

Çok izlemek istiyorum da vakit bulamadım henüz ya.Merak ediyorum görsel efektleri nasıl bilim kurgu öğeleri bolca içeriyormu diye

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #18

Muhteşem ,görsel efektlerini ben beğendim.Bilim kurgu dersen bolca var(Bana göre).Tavsiye ederim, ilk bölümü izle büyük ihtimalle beğenirsin :grinning:

(y) #19

İlk bölümü şimdi izledim denildiği gibi görsel efektler çok güzel orada sorun yok ama hikaye çok basit ve çocuksu olmuş sanki.Tahmin edilebilir diye eleştirmiyeceğim nerdeyse her dizi öyle oldu artık.Güzel bir aile dizisi olmuş aslında.Çok hikaye beklentisi ile başına oturulmazsa keyif alınır.Biraz sıksa da ilk bölüm bitti devam ederim merak etmiyor değilim yine de nereye varıcak hikaye diye .O uzaylı yaratığın bunları katletmesine şaşırdım sonlar da görevi neydi niye insanları öldürdü sezon için de anlatılıyordur umarım
Bilim kurgu öğeleri bakımından katılıyorum güzel bilimsel çözümler de bulunuyor ilk bölümden bile.O yönünü sevdim çok.İzlerken hafif tebessümle izledim hep içim ısındı ilk bölümden aileye.

Edit1:5.bölüme geçtim bu dr smith ne kadar kötü ve basitçe yazılmış bir karakter ya.İzlerken çıldırtıyor.

(Büşra) #20

Bilim kurguya bayılırım. O yüzden diziyi izledim.
Mekanlar, görsel efektler çok güzel Dizi iyi başladı
sonra sıktı sonra toparlamaya başladı en son merak içinde bıraktı. Dizi 8 bölüm olsa daha dolu geçerdi. Genç oyuncular ve robot sevimliydi. Aile dizisi vizyon var ama amaçsız bir şekilde herşeyi sabote eden biri olmasa güzel olurdu.

Dr.smith kötü ama daha çok kurnaz kendini düşünen sinir bozucu biri. Ben izlerken katlanamadım. 8 şeklindeki yeri merak ediyorum. İzlersem onun için izlerim.