MARK HAMILL: Ağzım Kırılaydı Da THE LAST JEDI İtirazlarımı Size Söylemeyeydim

(Geekyapar) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/konular/film/mark-hamill-agzim-kirilaydi-da-the-last-jedi-itirazlarimi-size-soylemeyeydim/

The Last Jedi ile ilgili hislerimi, Geekyapar ailesi ve fertleri olarak hislerimizi defalarca paylaştık. Bir daha da üzerinden geçmeye gerek yok. İlgilenenler için objektif ve sübjektif dökümlerimiz ile çektiğimiz Geek Muhabbeti videomuz muhtelif mecralarda bulunabiliyor. Malum, beğenmedik çoğumuz filmi. Bize kızanlar da “Çok biliyorsanız siz yapın” dediler. Halbuki bizim işimiz konu ile ilgili fikir belirtmek. Filmi yapmak, filmi yapanların…(Devamı)

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #2

mark hamill daha önce de söylediklerin de pişman olduğun söylemişti. o yaptığı açıklama beni tahtim etmemişti ama bu tahtim etti beni. :slight_smile:

(Varamyr) #3

Daha dün tlj kamera arkası görüntülerinde Yoda sahnelerinin kamera arkasını izledim. Hamill ağlayacak gibiydi neredeyse, en hasta hayran kadar seviyor adam Star Wars’u. O açıdan epey samimi buluyorum itirazlarını kamuya açıklamasını. Luke’a gelirsek yönetmen Old Man Logan- The Dark Knight arası bir hikaye izlemeye çalıştı bence. Batman film boyunca sinmişti de filmin sonunda büyük fedakarlık yapıyordu, film onun için yapılan tiradla bitiyordu ya. R. Johnson da Luke için benzer bir şey denemiş ama olmamış, becerememiş.

(ÖEÜ) #4

Mark Hamill sadece bir kaç konuşmasında, Luke için çizilen yolun çok farklı, asla düşlerindeki gibi olmadığını belirtti. Adamın ağzından bu lafı duyan mecralar -geekyapar’ın kendisi de dahil- ‘‘Mark Hamill yeni filmi gömüyor’’ , ‘‘Rian Johnson’a sövüyor’’ diye ateşi körükledi. Adam dediklerinin yanlış anlaşıldığını, filmin son halini beğendiğini söyleyince de ‘‘Ehuehue Disney gaffasına silah dayamış herhalde xd’’ cevabını aldı. Tiyatroyu yazan da oynayan da internet alemi. Adam zaten en başından beri filme gömmedi ki?
Filmin iyi bir ‘‘Star Wars filmi’’ olup olmadığı ise ayrı konu.

(M) #5

Dürüst konuşmak gerekirse The Last Jedi’ın problemleri arasından Luke’un hikayesi, muhtemelen sonuncusudur. Hatta filmdeki 2-3 güzel şeyden biri.

(edin ceko78) #6

bence Mark’ın o yorumlarından dolayı Disney ‘‘öldür ula şu pezevengi öldür öldür’’ filan dedi de aceleyle efekt odasında öldürdüler adamın karakterini :smiley: :smiley: Mark’da bunun farkında olduğu için ‘‘gafam gırılaydı da etmeyeydim o lafları ağabeey’’ filan diyor şimdi.

hadi Rian Johnson her şeye rağmen efendi bir adama benziyo o yüzden onun böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ama şu kadının suratında ki kötülüğe bir bakar mısınız ? Dişi Harvey Weinstein.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #7

Abi disney ve kathleen kennedy karışmış olsaydı en başta karışırlardı. Üstelik adam bütün Röportajların da sadece Luke karakterisyon yavi atmıştı. Film kötü olacak diye gömemişti. Yani Olayı bu hale getiren gazeteciler ve bizisi Ayrıca Rian Johnson dediği doğru oynadığı karakter konusunda tek endişeli olan o da değildi.

bu sefer senaryo hakkında endişelenen tek isim değildi. Star Wars evrenini ileri taşıyacak Rey karakterini canlandıran Daisy Ridley de benzer bir sorun yaşayan diğer bir isim. 25 yaşındaki aktris “Rian’ın ofisine gittim ve resmen, burada neler olduğunu hemen konuşmamız lâzım, dedim.” şeklinde ifade verdi.

(Şanslı13) #8

Mark Hamill bey söyle bakalım kaç para aldın disney den?
IMG_4165

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #9

Adam film ile ilgili söylediklerin de pişman olmuş ila paramı alması lazım.

(Şanslı13) #10

Adam zaten normal olarak disneyden para alıyordu, espri burada disneyden zaten para alan adamı para almakla suçlamak. Espri mi açıklamaltan nefret ediyom, olduğundan daha az komik oluyor.

(Emorm.Gunpowder) #11

Açıkçası çok reklam kokuyor. İtirazların başka nedenleri olduğu belli.

(edin ceko78) #12

Disney ve Kathleen Kennedy’nin bu filme Rian Johnson’dan daha çok etkisi olduğunu düşünüyorum. tıpkı diğer bütün çöp filmler gibi. yok ettiler güzelim külliyatı yok ettiler.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #13

Külliyat umurlarında mı sizce? Hatta iddia ediyorum Reylo bunlar yüzünden çıktı, ilk film gram öyle bir şey yoktu çünkü. Hep fanservice bunlar.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #14

Disney ve kathleen kennedy bu film de baya baskın olduğu doğrudur. ama yinede Disney yaptığı star wars filmler arasında bir tek Rogue one severim. Han solo da gayet keyifli olacak gibi, TFA ve TLJ hayal kırıklığı olduğuna katılıyorum. Bunlar haricinde rebels animasyon dizisi gayet iyidir. Marvel çıkardığı çizgi romanlar da iyi eleştiriler alıyor. Ayrıca star wars Film kisimin bu halde olmasın en büyük sorumlusu bence kathleen kennedy yani Marvel Studios’ları da disney ama hayranları az çok gidişatı da memnunlar çünkü baştaki kişi iyi bir yöneteci. (MCU umarım 3.faz da sonra da böyle iyi giderler. )