Marvel’s Spider-Man Şehri 🕷 (PS4)

(Serkan of İzmir) #162

Dün gece bitirdim ana senaryoyu. Benim çok hoşuma gitti. Spidey ayrı, Peter ayrı, May ayrı, MJ ve Miles ayrı, villianlar ayrı hepsinin karakteri tam oturmuş bence.

Atmosfer mükemmel, New York şahane. Gezmeye doyamadım şehri, fotoğraf modunun bağımlısı oldum. Bir ara gece fotoğraf çekmekten sıkıldığım için ana görev yapıyordum gündüz olsun diye.

Dövüş mekaniklerini beğendim ben. İlk etaplarda aynı şeyler sıkıyor ama yeni gadgetlar açıldıkça dövüş de daha zevkli bir hal almaya başlıyor.

Tek sıkıntım yan görevler. Oyun, ne tür yan görevler var diye merak ettirmiyor insanı hiç. Bir tane yan göreve gittim, onda da AC’deki tüy toplama görevi gibi kuş topluyorduk. Ama haritadaki belirli yerlere sızmaktan ve stealth kasmaktan çok zevk aldım.

Sonuç olarak çok çok başarılı bir Spider-Man oyunu olmuş. Yılın oyununa kesinlikle oynar, hatta ben GoW’dan daha çok beğendim diyebilirim. Bu görsel de bonusum olsun;

(Can ) #163

(Kerem) #164

Gow’u hala daha iyi bir oyun olarak görsemde 8/10’luk, gül gibi Spider Man oyunumuz olmuş dosdlar.

(brksgn) #165

Geçen gün bitirdim, %85 progress ile. Hepsinden önce Spider Man ile şehirde gezmek çok keyifli , hikaye fena değil, Spider Man külliyatını bilenler için güzel ayrıntılar var, dövüş sistemi Arkham serisinin biraz farklılaştırılmış hali, gadget kullanımına ve çevikliğe odaklanılmış doğal olarak, Batman gibi yumruk yumruğa dövüşten ziyade.
Yan görevler, collectibles falan eh işte, zaten artık çoğu açık dünya oyununda bunlar oyun süresini uzatmaya yarayan angarya işler, en azından bu oyunda topladıklarınız ve yan görevler ekstra katkı sağlıyor, süit geliştirmelerinde falan kullanabiliyorsunuz bunları. Hiç birini yapmadan da oyunu bitirebilirsiniz, sizi yan görev adı altına zorunlu angaryalara boğmuyor ( misal AC: Origins )
Boss savaşları oyunun en zayıf yanlarından biri, 2 kaç bir vur, 3 kaç bir vur yaparak bitiriyorsunuz, son boss savaşı bile tatmin edici değildi bence.
Sony özellikle son 2-3 yıldır gümbür gümbür exclusiveler ile benim gönlümü aldı :slight_smile: Sadece bu sene çıkan üçlü GOW-Detroit ve Spider Man bile çok üst kalitede oyunlar, özetlersek Spider Man bence bir GOW değil ama kesinlikle vasat bir oyun da değil.
Puanım 86/100 :slight_smile:

(marko) #166

Oyunun gameplay’ini baştan sona izledim, ben hikayesini ve evrenini çok beğendim. MJ dışındaki her karakteri çok sevdim, MJ bayağı Barbara Gordon olmuş ki bu kendisinden görmeyi istediğim bir şey değildi. Anladığım kadarıyla Arkham oyunlarından bolca şey almışlar, Yuri’nin olması da çok iyi olmuş. Umarım bir gün kendim de oynayabilirim :’)

(K) #167

e gel :))))