Muhit Hiphop Sokağı

(Umur) #1

West Coast’ın Gangsta Rap’ini bilmeyen yoktur. Hani, NWA, Dre, Suge Knight, Death Row Records vs.

Şimdi muhitte de metaldir, rocktır güzel müzik türlerinin, kültürlerin yeri var ancak Rap’in, Hiphop’ın bir yerini göremedim. Gelin şu kültüre de bir yer açalım. Burası olsun, en sevdiklerinizi paylaşın, neden sevdiğinizi yazın, neden sevmediğinizi yazın hatta. Konuşalım, muhabbet edelim. 2Pac’ı analım. Eskiden neydi, şimdi ne halde onu konuşalım gerekirse. E hadi o zaman :grin:

Hip hop, Rap, R&B
(Gökhan Ali Başkan) #2

O zaman açılışı bu efsane ile yapalım. Benim Batı Yakası Hiphop Kültürüne olan sevgim yalan olmasın 2Pac'ın "Uppercut" adlı parçasıyla oldu. O liriklerin akışı, beatin muhteşemliği beni benden almıştı ve hala da almakta. Ne zaman 2Pac bir şarkıda "West Sideee" diye haykırsa istemsizce parmaklarım W şeklini alıyor :slight_smile:

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #3

Hazır filmi de geliyorken sevdiğim bir kaç Tupac şarkısını paylaşayım.

ve tabii ki bana göre en iyi diss olan;

Gerek yaşadıklarıyla gerek şarkı sözleriyle Tupac benim için rap kültürünün en önemli temsilcisi olmuş bir sanatçı. Aynı zamanda da bazı öngörü yetenekleri olduğunu düşünüyorum. Açıkçası aradan yirmi küsür yıl geçmesine rağmen hala ölmediğine inananlar var ve bu da ne kadar büyük biri olduğunu gösterir bence.

R.I.P Pac !

(Umur) #4

Gelmiş geçmiş en iyi rapçilerden birisidir zaten, filmi de kapımızı çalıyor zaten. Ancak o kadar şarkı arasında en sevdiklerimden birisi olan Soldier Like Me görememek üzdü... Yok mu başka seven?

Btw RIP Pac.

(Gökhan Ali Başkan) #5

Filmden söz edip bunu paylaşmasak olmazdı herhalde :slight_smile:

R.I.P Pac

(alifromboston) #6

Vizyon tarihi belli mi filmin?

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #7

16 Haziran Pac'in doğum gününde gösterime giriyor.

(alifromboston) #8

Bende biraz önce baktım teşekkürer yinede

(Boş İnsan) #9

Beat çok tanıdık gelicek :slight_smile:

(Cain) #10

Dünya tarihinin en iyi diss'i kesinlikle ya. Notorious B.I.G.'i de severim ama bu nedir be kardeşim...

(Kems) #11

bildiğin kullanılmayan başlığım varmış ! şu an kendime sinir oldum, şu güne kadar bu körlükle yaşamışım.

Crip Rappers :pill:

Blood Rappers :syringe:

Şunu şimdilik şuraya bıraktım...

(Umur) #12

RIP

(Gökhan Ali Başkan) #13

Evet arkadaşlar film tam da bugün vizyona giriyor. Sizin film hakkında ki beklentileriniz nelerdir peki? :blush:

(Can Aksu) #14

İlk Gansta Rap işi olan 6 'n the Mornin'i atmamış kimse , ek olarak Netflix üzerinden Hip Hops History'i izlemenizi öneririm

(Gökhan Ali Başkan) #15

Bende Straight Outta Compton'u tavsiye ediyorum eğer ki aramızda izlemeyenler varsa izlesinler

(alifromboston) #16

Bu film gelmedi ulan maraşa.

(Umur) #17

Bir dirilemedik gitti… RIP.

(Wdpk-8327) #18

görseydim buraya yazardim hip hop diye de arattim oysa ki, actigim basligi kapatip geliyorum

(Umur) #19

Guess who is back?!

(imnotevensorry) #20

East Coast’a niye ayrıcalık yapıyorsunuz?

Wu Tang,Nas, N Big, DMX, Immortal Technique, Busta Rhymes, Method Man nerede?